آخرین اقدامات دولت سیزدهم در خوزستان را از طریق استاندار تشریح کنید

[ad_1]

ایسنا/ خوزستان استاندار خوزستان اقدامات دولت در یک سال گذشته و برنامه های آتی برای رفع مشکلات استان را تشریح کرد.

صادق خلیلیان در نشست خبری امروز 25 فروردین ماه در اهواز آخرین اقدامات دولت سیزدهم برای حل مشکلات خوزستان را تشریح کرد.

به گزارش ایسنا، در این نشست که جمع زیادی از خبرنگاران و عکاسان خبرگزاری ها، روزنامه ها و پایگاه های خبری حضور داشتند، استاندار خوزستان به سوالات خبرنگاران پاسخ داد.

خلیلیان گفت: یکی از روزهای بعد از تشکیل دولت رجب از استان خوزستان با من صحبت کرد و گفت مسئولیت را بپذیر. ابتدا قبول این مسئولیت سخت بود اما بعد پذیرفتم و به جلسه دولت دعوت شدم و به سوالات شورای دولت پاسخ دادم و در نهایت استاندار خوزستان شدم.

وی افزود: من و همسرم متولد اهواز و خوزستان هستیم و به دیار آبا و اجدادی خود بازگشتیم. برنامه ارائه شده بر اساس مشکلات استان بود و راهکارهایی برای آنها پیشنهاد کردیم.

استاندار خوزستان گفت: در خوزستان که 40 درصد منابع بودجه عمومی دولت را تامین می کند چرا باید نرخ بیکاری آن بالاتر از میانگین کشوری باشد و اقدامات در این زمینه در قالب برنامه ساماندهی و تدوین شود. ?

وی افزود: از زمان شروع کار این برنامه دو ساله را برای رفع مشکلات استان برای تصویب به دولت ارائه کرده ایم. همچنین موضوع حق آبه خوزستان باید محفوظ بماند و رئیس جمهور در اولین سفر خود به خوزستان این موضوع را مطرح کرد. وقتی منابع نفت و گاز خوزستان صرف عمران و آبادانی کشور می شود، مصوبات دولت در این زمینه نیازمند سازوکار است و این امر چندین هفته طول می کشد.

خلیلیان گفت: یکی از اولین کارها این بود که در این برنامه دو ساله مصوبات اولین سفر رئیس جمهور را تهیه و تصویب کردیم. این قطعنامه ها قبلاً تصویب و ابلاغ شده است. 36 میلیارد تومان به عنوان مصوبات سفر رئیس جمهور به خوزستان موفق شدیم مصوبه شورای دولت را بگیریم.

وی ادامه داد: 20 هزار میلیارد تومان توسعه سرمایه گذاری در این سازه در خوزستان داریم و 3500 میلیارد تومان اعتبار تاسیساتی برای حمایت از تولید و 3500 میلیارد تومان برای ازدواج جوان تعیین شده است.

ادامه داد

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.