آزادی ۷۹۵۶ زندانی غیرعمد در سال ۱۴۰۰

[ad_1]

رئیس هیأت امنای ستاد دیه استان با قدردانی از حمایت های مردمی از آزادی زندانیان جرایم غیرعمد گفت: در سال گذشته 7 هزار و 956 محکوم مالی و بدهکار جرایم غیرعمد از زندان آزاد شدند.

به گزارش ایسنا، به نقل از روابط عمومی ستاد دیه کشور، سید اسدالله جولایی با اعلام این خبر اظهار کرد: در سال 1400 با وجود محدودیت های کرونا در برگزاری جشن های گلباران، خیرین خداجوی کشور سنگ بنای راه اندازی کردند و به دلیل حمایت های مادی و معنوی در طومار و آینه مجازی راه را برای آزادی 7611 زندانی مرد و 345 زندانی زن به دلیل جرایم غیرعمد هموار کرد.

* وام دهندگان در خط مقدم آزادی غیر ارادی قرار دارند

وی ارزش بدهی این زندانیان را 34 میلیارد ریال اعلام کرد و افزود: در روند رسیدگی به پرونده ها با تلاش کمیته های صلح و سازش بالغ بر 45 درصد از محکومان توسط شکات خصوصی و اولیای دم بخشیده شدند.

رئیس هیأت امنای ستاد دیه کشور با تفکیک جرایم از مددجویان گفت: در حوزه بدهکاران دیه 110 نفر به دلیل ناتوانی در پرداخت بدهی خود به دلیل حوادث رانندگی جریمه شدند که 101 نفر نیز محکوم به جریمه شدند. ناتوانی در انجام تعهدات مربوط به حوادث کارگاهی و 82 نفر دستگیر و نیازمندان نیز به دلیل ناتوانی در پرداخت دیه شبه عمد دستگیر و اکثر آنها با مشارکت گروه های مختلف اجتماعی نجات یافتند.

* دستگیری حدود 1500 مرد ایرانی به دلیل پرداخت جهیزیه

وی با بیان اینکه بیش از 96 درصد اخراج شدگان را بدهکاران مالی تشکیل می‌دهند، گفت: محکومینی که در حین صدور یا امضای اوراق بانکی (چک یا سفته) با 5487 مددجو گرفتار شده‌اند از پرجمعیت‌ترین زندانیان غیرعمد بوده و محکومان به مهریه و نفقه خود پرداخته‌اند. بعدی به ترتیب با 1499 و 677 زندانی.

جولایی گفت: پس از تصویب و ماندگاری قانون بیمه اجباری مسئولیت در سال 1395 خوشبختانه تعداد بدهکاران تلفات و جرحات تصادفات رانندگی کاهش چشمگیری داشته است به طوری که در سال گذشته به دلیل کنترل رانندگانی که وارد زندان می شوند. بخش‌های استان ایلام و خراسان جنوبی در آمارهای عددی خود هیچ زندانی در ارتباط با تصادفات جاده‌ای به امداد و نجات محکوم نشده‌اند.

* راس زیرمجموعه ها متعلق به اصفهان است

رئیس هیأت امنای ستاد دیه کشور در خصوص استان های فعال در اردوگاه آزادی زندانیان غیرعمد اظهار داشت: در سال پایانی قرن گذشته با آزادی 752 زندانی غیرعمد، اصفهان خود را در این اردوگاه قرار داد. در صدر لیست 552 نفری لیبراسیون زندانیان استان فارس و مقامات قضایی با مقدمات آزادی 467 نفر از زندانیان واجد شرایط در ردیف های بعدی این لیست قرار دارند.

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.