آغاز عملیات اجرایی 502 واحد مسکونی نهضت ملی مسکن در ملایر

[ad_1]

ایسنا/ همدان عملیات اجرایی 502 واحد مسکونی طرح نهضت ملی مسکن امروز با حضور استاندار همدان و با اعتباری بیش از 420 میلیارد تومان در شهرستان ملایر آغاز شد.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان همدان شنبه شب 26 فروردین ماه در این آیین اظهار داشت: برای اجرای این طرح اعتباری بیش از 420 میلیارد تومان هزینه می شود.

مسعود رضایی با بیان اینکه این تعداد واحد مسکونی در قالب 13 بلوک هفت طبقه با سازه های بتنی در زیربنای 70 هزار متر مربع در شهر ولیعصر(عج) بالاتر از دریاچه کوثر ساخته می شود، افزود: اجرای این امر. این پروژه برای 1160 نفر شغل ایجاد می کند.

رضایی گفت: یک هزار و 100 واحد مسکونی در سایت بالای دریاچه کوثر برای نهضت ملی مسکن ملایر ساخته می شود و 502 واحد نیز در فاز اول آغاز شده است.

وی همچنین از آغاز عملیات اجرایی 50 واحد مسکونی روستایی مددجویان تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) ملایر همزمان خبر داد و گفت: این عملیات با اعتباری بیش از 11 میلیارد تومان در بیش از 20 سال آغاز شد. روستاهای این شهرستان

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان همدان افزود: این طرح با مشارکت بنیاد مسکن، کمیته امداد و سازندگی بسیج اجرا می شود و برای 45 نفر اشتغال ایجاد می شود.

رضایی افزود: در این مراسم 18 هزار و 500 واحد مسکونی روستایی نوسازی شده این شهرستان و همزمان 310 واحد مسکونی روستایی با اعتباری بالغ بر 99 میلیارد و 300 میلیون تومان به بهره برداری رسید.

وی تعداد مسکن های روستایی این شهرستان را 26 هزار مسکن عنوان کرد و گفت: در حال حاضر 64 درصد مسکن های روستایی استان همدان و 72 درصد در شهرستان ملایر نوسازی شده اند و ملایر 20 درصد بیشتر از استان است.

رضایی همچنین از آغاز عملیات اجرایی بهسازی 22 روستای ملایر خبر داد و خاطرنشان کرد: این پروژه با اعتباری بالغ بر 9 میلیارد و 300 میلیون تومان در این شهرستان آغاز شد.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان همدان افزود: 11 هزار و 765 متر مربع در روستاها جدول گذاری، دهنه پل به طول 9 متر، دیوارکشی 320 متر و زیربنای 120 هزار متر مربع انجام می شود. سازه روستایی با 110 کارمند.

رضایی با بیان اینکه در مجموع این طرح ها با 540 میلیارد تومان اعتبار اجرا می شود، یادآور شد: با اجرای این طرح ها برای هزار و 729 نفر شغل ایجاد می شود.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان همدان میانگین اجرای طرح هادی در کشور را حدود 55 درصد دانست و گفت: بهره مندی استان همدان از طرح هادی روستایی 84 درصد است و 779 روستا مشمول طرح هادی روستایی هستند. اجرای طرح جامع

1100 هکتار زمین برای ساخت مسکن در استان تامین شد

استاندار همدان با اشاره به دستاوردهای دولت سیزدهم در حوزه سلامت، تصریح کرد: تعداد فوتی های ناشی از اومیکرون در آمریکا پس از 4 ماه درگیری، 200 هزار نفر، در آلمان پس از 3 تا 4 ماه درگیری. ، 20 هزار نفر و در ایران بعد از 2 ماه درگیری 6 هزار نفر است.

علیرضا قاسمی فرزاد تامین و احیای سلامت و ایمنی مردم توسط دولت سیزدهم را یکی از مهمترین دستاوردهای دولت دانست و افزود: دوازدهمین بودن در دنیا.

قاسمی فرزاد با اشاره به تامین کالاهای اساسی مردم در شب عید گفت: عید امسال بدون دغدغه و کمبود کالاهای اساسی برگزار شد.

وی به طرح ساخت 4 میلیون خانه در چهار سال اشاره و تصریح کرد: از این 4 میلیون خانه، 100 هزار واحد مربوط به استان همدان است که تمهیدات لازم برای ساخت آنها اندیشیده شد.

قاسمی فرزاد با بیان اینکه زمین مورد نیاز برای تامین مسکن در استان را نداشتیم، گفت: با پیگیری های انجام شده 680 هکتار زمین برای شهر همدان و تا 1100 هکتار برای استان تامین شد.

استاندار همدان در جای دیگری با تاکید بر اینکه امروز فرصت پرداختن به مسائل حاشیه ای را نداریم، گفت: بر اساس شعار سال امسال باید 23 هزار شغل در استان همدان ایجاد کنیم و این امر برای همه مدیران و دستگاه ها ضروری است. برای رسیدن مهم است، جهادی عمل کنیم.

وی ادامه داد: مردم ما شایسته بهترین خدمات هستند و باید خدمات ارزنده ای به آنها ارائه شود.

قاسمی فرزاد ملایر شهرستان ملایر را شهری مستعد با مردمی از استان و با استعدادهای فراوان خواند و خاطرنشان کرد: شهرستان ملایر از نظر صنعت، مواد معدنی، مبلمان توکار و انگور و کشمش در سطح ملی و بین المللی بسیار حائز اهمیت است.

15 هزار نفر در شهرستان ملایر در نهضت ملی مسکن ثبت نام کردند

مدیرکل راه و شهرسازی استان همدان با بیان اینکه تاکنون 94 هزار نفر در استان در نهضت ملی مسکن ثبت نام کرده اند، گفت: از این تعداد 15 هزار نفر در شهرستان ملایر ثبت نام کرده اند.

عزیزاله یوسفی با اشاره به اینکه سه پالایش داوطلبان اولیه طرح نهضت ملی مسکن ادامه دارد، افزود: پیش بینی می شود پس از اصلاحات اولیه تعداد متقاضیان در ملایر به 12 هزار نفر برسد.

وی گفت: با توجه به اینکه 70 تا 80 درصد زمین های ملایر بلاعوض است، از فقر زمین رنج می بریم و رایزنی هایی با اداره اعطا برای رفع این مشکل در حال انجام است.

یوسفی به ارتقای استان همدان در زمینه تامین زمین از رتبه سی ام کشور به رتبه پنجم کشور طی سه ماهه گذشته اشاره کرد و اظهار داشت: به نسبت واحدهای دارای قرارداد مشارکت به نسبت های ثبت شده در سامانه ها در کشور ما به جایگاه هفدهم رسیدیم.

وی ادامه داد: در نسبت واحدهای مرحله اسکلت به واحدهای ثبت نامی، استان همدان از رتبه 28 کشور به 20 و به نسبت داوطلبان منتسب به کل سامانه از 28 به 9 ارتقا یافت. رتبه بندی در کشور

وقف زمین در ملایر باید ظرفیتی به نفع مردم باشد.

نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی نیز تامین کالاهای اساسی را اولین اقدام موثر دولت سیزدهم دانست و گفت: تلاش می کنیم با حفظ استقلال در مجلس شورای اسلامی قائم مقام و قائم مقام دولت باشیم. از نیروها».

حجت الاسلام و المسلمین احد آزادی خواه با تاکید بر اینکه مردم در تامین مسکن مشکل دارند، گفت: اهدای زمین در ملایر باید مزیت و ظرفیتی برای مردم و به نفع مردم باشد.

فرمانده سپاه انصارالحسین(ع) استان همدان از سازمان بسیج سازندگی به عنوان موهبت یاد کرد و گفت: 1900 گروه جهادی در استان همدان در عرصه های مختلف فعالیت می کنند که یکی از آنها حوزه عمرانی است.

سردار مظاهر مجیدی با یادآوری اینکه سپاه پاسداران ساخت 40 هزار واحد مسکونی در همدان را برعهده گرفت، گفت: در فاز اول ساخت 5 هزار واحد مسکونی آغاز شده است و تلاش می کنیم تا پایان امسال این واحدها را در اختیار مشتریان قرار دهیم. . تحویل کمیته امداد.

هزاران خانواده تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) ملایر نیازمند مسکن هستند

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان همدان نیز موضوع مستضعفان را موضوعی جدی دانست و گفت: با توجه به اینکه مستضعفان در بدترین فضاهای شهری مستاجر هستند، مشکلات آنها چندین برابر است.

محمد رسول شیخی زاده با بیان اینکه مستضعفان نمی توانند زمین تهیه کنند، تصریح کرد: در سال 1400 با برکت مسئولان و خیرین 307 واحد مسکونی برای مددجویان کمیته امداد خریداری یا ساخته شد.

شیخی زاده با تاکید بر اینکه در حال حاضر 1000 خانوار در شهرستان ملایر نیازمند مسکن هستند تصریح کرد: از این تعداد 60 درصد در مناطق شهری و 40 درصد در مناطق روستایی هستند.

آغاز عملیات اجرایی پروژه های با اعتبار 10 میلیارد تومان

فرماندار ویژه ملایر نیز امروز را روز مبارک و خوبی برای ملایر دانست و اظهار داشت: از صبح امروز و با حضور وزیر علوم بیش از هزار میلیارد تومان پروژه در این شهرستان افتتاح یا نوسازی شده است.

سلمان اسماعیلی با اشاره به اینکه پروژه های زیادی در دست اجرا داریم، گفت: عملیات اجرایی پروژه های مهم و تاثیرگذار شهرستان با اعتباری بالغ بر 10 میلیارد تومان به زودی آغاز می شود.

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.