آغاز پر مشغله سیزدهمین رئیس جمهور برای سال جدید

[ad_1]

حضور در جلسات هیئت دولت، بازدید از برخی مراکز و سفر به خراسان رضوی از جمله اقدامات رئیس دولت سیزدهم در تعطیلات نوروزی بود.

به گزارش ایسنا، با شروع تعطیلات نوروزی، فعالیت های رئیس دولت سیزدهم قطع نشد و آیت الله سید ابراهیم رئیسی در دو هفته اول سال 1401 روزهای پرتلاطمی را از حضور در جلسات مختلف تا سفرهای استانی تجربه کرد.

رئیس قوه مجریه در 29 اسفند 1392 و دقایقی پس از آغاز سال جدید در اولین پیام نوروزی خود در مسجد جامع خرمشهر با بیان اینکه ملت ایران بدون شک نتیجه استقامت و مقاومت خود را در سال جاری خواهد دید، گفت: ماست. بیکاری سرچشمه همه بلایای اقتصادی و اجتماعی است و حمایت از تولید سرلوحه کار دولت خواهد بود.

وی همچنین در پیام های جداگانه ای فرا رسیدن نوروز و آغاز سال 1401 هجری شمسی را به سران کشورها در عرصه تمدن نوروزی تبریک گفت.

وی در تاریخ دوم فروردین ماه با حضور در مجتمع توانبخشی اعصاب و روان جانبازان با جانبازان بستری در این مرکز دیدار و در بازدید از بخش های مختلف این مرکز به تشریح جزئیات فعالیت ها پرداخت. این مجموعه برای جانبازان وی در این جلسه به وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران دستور داد تا ارائه خدمات درمانی مناسب به ایثارگران در عرصه های مختلف را با جدیت بیشتری دنبال کنند.

اولین جلسه هیئت دولت در سال جدید در سومین روز از فروردین ماه به ریاست رئیسی برگزار شد. در این جلسه هیات وزیران به پیشنهاد وزارت جهاد کشاورزی قیمت خرید تضمینی گندم را تا سال 1401 105000 ریال تعیین کرد که مبلغ 10000 ریال به عنوان پاداش برای تحویل گندم در نظر گرفته شد. دولت.

همچنین در این جلسه هیات وزیران با توجه به تعیین سال 1401 به عنوان «تولید; «بر اساس دانش، اشتغال زایی» و تاکید بر لزوم اجرا و عملیاتی شدن سیاست های ابلاغی مقام معظم رهبری از سوی دستگاه های اجرایی، ضمن تحلیل نقش دستگاه های مختلف در تحقق شعار سال، تمامی دستگاه های دولتی را مجبور به ارائه گزارش کرد. اقدامات خود را برای اجرای این سیاست ها در کوتاه مدت ارائه به دفتر کابینه برای بررسی در دولت.

رئیس قوه مجریه در این دیدار با قدردانی از اعتماد رهبر معظم انقلاب به رویکردها و تلاش های دولت، اظهار داشت: رهبر معظم انقلاب در سخنان نوروزی خود به چند دغدغه اشاره کردند که این دغدغه ها باید مورد توجه جدی قرار گیرد. دولت و افزود: وی موضوع گرانی و تورم را یکی از دغدغه های خود عنوان کرد و لذا دولت باید در این زمینه کاری متفاوت از سال گذشته و رفع تورم و تورم انجام دهد.

ششم فروردین اولین جلسه ستاد ملی مبارزه با کرونا در سال 1401 به ریاست رئیس دولت سیزدهم تشکیل شد. .

رئیسی در این جلسه با تشکر از حمایت ها و تلاش های مردمی کادر درمانی و بهداشتی و همه کسانی که در کاهش شیوع ویروس کرونا نقش داشتند، تاکید کرد: باید از ابتلا به کرونا در جامعه پرهیز کرد.

روز یکشنبه هفتم فروردین ماه جلسه هیات وزیران به ریاست رئیس قوه مجریه تشکیل شد و در این جلسه آیین نامه اجرایی تبصره ماده 24 قانون مالیات بر ارزش افزوده مبنی بر غیرفعال سازی پرتفوی مودیان، رعایت نشد. دارای شرایط لازم برای دریافت مالیات و عوارض به منظور ایجاد انضباط بیشتر قانون برای جلوگیری از فرار مالیاتی و تشکیل مودیان موهوم به تصویب رسید.

رئیسی در آن جلسه نظارت بر بازار و کنترل قیمت ها به ویژه در ایام نوروز و رمضان را ضروری دانست.

همچنین جلسه کارگروه رفع فقر مطلق عصر دوشنبه نهم فروردین ماه با حضور رئیس دولت سیزدهم برگزار شد.

رئیسی در این نشست تاکید کرد: با توجه به ظرفیت های موجود در کشور می توان با بسیج امکانات و برنامه ریزی منسجم و هماهنگ اقداماتی انجام داد، اقداماتی که در فقر مطلق در کشور در سال دوم وجود ندارد.

رئیس قوه مجریه روز سه شنبه 9 فروردین ماه برای بازدید میدانی به شهرستان های بومهن و پردیس تهران رفت. او ابتدا در بیمارستان پاره وقت انصار الغدیر بومهن حضور یافت و دستور داد بیمارستان ظرف شش ماه آینده تکمیل و راه اندازی شود. وی سپس از فاز 9 شهر جدید پردیس در گفتگوی حضوری با اهالی، اهالی منطقه و متقاضیان مسکن مهر و همچنین با گزارش وزیر راه و شهرسازی و مسئولان شرکت عمران پردیس در مشکلات واحدهای مسکن مهر پردیس بررسی شد.

رئیسی در بازدید از پروژه های مسکن مهر پردیس، وزارت راه و شهرسازی و سایر دستگاه های مرتبط را موظف کرد نسبت به جبران تاخیر در تکمیل واحدهای مسکن مهر و ارائه مابقی واحدها به متقاضیان اقدام فوری کنند. رستم قاسمی وزیر راه و شهرسازی در این بازدید گزارشی از جانمایی و زمین اضافه نهضت ملی مسکن و همچنین مشکلات تکمیل واحدهای مسکن مهر و برنامه ریزی های انجام شده برای آماده سازی شبکه های زیربنایی و روبنایی ارائه کرد. فازهای مسکونی پردیس

بازدید از پارک علم و فناوری پردیس از دیگر برنامه های رئیس جمهور سیزدهم در این روز بود که طی آن پنج داروی دانش بنیان ارائه شد. رئیسی در بازدید از شرکت آریاتاب فیروز دانشبانیان در جریان مراحل تولید دستگاه های همودیالیز قرار گرفت. وی همچنین از بخش های مختلف شرکت داروسازی تخمیر زیستی دانشبانیان و آزمایشگاه کنترل کیفیت محصولات پروبیوتیک و مکمل های دارویی بازدید کرد.

رئیس قوه مجریه در آن شب با حضور در شورای اداری شهرستان پردیس بر لزوم تکمیل زیرساخت های شهر پردیس و توسعه کمی و کیفی پارک علم و فناوری و شهر نخبگان در شهر پردیس تاکید کرد. این منطقه گفت: هم شهر پردیس و هم پارک علم و فناوری آن با جهت دهی و برنامه ریزی مناسب می تواند به منطقه ای موثر و مفید برای تهران تبدیل شود.

رئیس دولت سیزدهم فروردین در اجرای اصل 123 قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران، «قانون بودجه سال 1401 کل کشور» مصوب مجلس شورای اسلامی را برای اجرا به سازمان برنامه و بودجه ابلاغ کرد. «قانون بودجه سال 1401 کل کشور» در جلسه علنی روز چهارشنبه 25 اسفندماه 96 مجلس شورای اسلامی تصویب و به تأیید شورای نگهبان رسید.

دهم فرودين سومين جلسه شوراي دولت در سال 1401 به رياست رئيس جمهور تشكيل شد و وي بر برخورد به موقع و قاطع با تخلفات در حكومت تأكيد كرد و گفت: عزل كساني نقض این قوانین یک خواسته عمومی است.

علاوه بر این، مأموریت ویژه رئیس قوه مجریه به وزیر کشور برای بررسی حواشی بازی فوتبال ایران و لبنان از دیگر اقدامات مهم در 10 فروردین بود. به این ترتیب احمد وحیدی وزیر کشور موظف به بررسی روند بلیت فروشی، عدم رعایت نکات بهداشتی اعلام شده از سوی ستاد ملی مبارزه با کرونا در هنگام رعایت سقف مجاز حضور تماشاگران در ورزشگاه و همچنین تضییع حقوق شهروندان شد. که برای تماشای بازی و ارائه گزارش بلیت خرید.

شامگاه چهارشنبه 10 فروردین رئیس دولت سیزدهم در هجدهمین سفر استانی خود عازم خراسان رضوی شد. احمد وحیدی وزیر کشور، سید حمید سجادی وزیر ورزش و جوانان، سیدجواد ساداتی نژاد وزیر جهاد کشاورزی، سید عزت الله ضرغامی وزیر میراث فرهنگی و گردشگری، سید صولت مرتضوی معاون اجرایی رئیس جمهور و مسعود میرکاظمی ، رئیس سازمان برنامه و بودجه کردن. در این سفر با حضور رئیس اجرائیه عملیات اجرایی فاز دوم ذخایر گاز شوریجه سرخس آغاز و با دستور رئیس جمهور 2 کارخانه در مجتمع گوگردی سردار شهید سلیمانی افتتاح شد.

زیارت حرم رضوی، بازدید از طرح ها و پروژه های صنعتی، عمرانی و دانشگاهی، دیدار با اقشار مختلف مردم، علما و روحانیون، نخبگان شهدا و خانواده شهدا، فعالان عرصه تولید علما و فعالان فرهنگی خراسان رضوی شرکت در جلسات هیئت مدیره و نشست های خبری مهم ترین برنامه های رئیس اجرایی در این سفر سه روزه بود.

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.