ارتش عظمت ملت ایران است

[ad_1]

ایسنا/ اردبیل نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل گفت: ارتش جمهوری اسلامی ایران نماد غیرت و هراس ملت ایران در برابر افکار شوم و فاسد استکبار است.

آیت الله سید حسن عاملی در خطبه های این هفته نماز جمعه اردبیل اظهار داشت: ارتش ما بیم، ثواب، خشم و شجاعت ملت ما و عامل اصلی بازدارنده در برابر دشمنان خائن، خونخوار و تسلیم ناپذیر است.

وی خاطرنشان کرد: ارتش جمهوری اسلامی یکی از قدرتمندترین، مجهزترین و مؤمن ترین ارتش های جهان است و سابقه بسیار درخشانی دارد. ارتش ما ثابت کرده است که در هر ماموریتی سربلند و توانمند است و حماسه های به یاد ماندنی را در سال های دفاع مقدس خلق کرده است. ارتش.

امام جمعه اردبیل با اشاره به اینکه یکی از شاهکارهای بزرگ حضرت امام (ره) جلوگیری از انحلال ارتش و حمایت همه جانبه از ارتش در آن زمان بود، تصریح کرد: در مقابل ارتش با خدمت و فداکاری خونین خود. بیش از 54000 شهید ایران عزیز و انقلاب کردستان، بزرگترین دفاع ارتش ما در برابر ارتش های جهان این است که فرمانده لشکر ما جانشین شایسته حضرت ولی عصر (عج) است و با آنها ارتباط دارند. لشکر صاحب الزمان.

عاملی درگذشت آیت الله مرج اردبیلی را تسلیت گفت و گفت: 27 فروردین روز پایان جهان است، ایشان جایگاه ویژه ای دارند و هرگز فراموش نمی شوند.

وی ادامه داد: به همین مناسبت از نخبگان، جوانان مستعد و مستعد می خواهم که حوزه علمیه را در انتخاب سرنوشت و انتخاب رشته خدمت خود غافل نکنند و هیچ مسئولیتی به قداست و برکت مسئولیت دانشمند جهان نمی رسد. وظیفه آموزش مردم را بر عهده دارد».

امام جمعه اردبیل با اشاره به خروج روسیه از برجام گفت: جامعه به اصطلاح جهانی به دلیل جنگ در اوکراین به خروج روسیه از برجام رای دادند.

عاملی افزود: این ظاهر بسیار خوبی است اما باطنش پوسیده است، ظاهر آن برای متوقف کردن ماشین جنگی در اوکراین و نجات جان انسان ها است، ما هم این را می خواهیم، ​​اما در درون آن احترام و دلسوزی وجود ندارد. بشریت.”، زیرا هیچ دولتی نمی تواند معیارها را برآورده کند.” ادعای دوگانه حمایت از بشریت و ستمدیدگان.

امام جمعه اردبیل تصریح کرد: تبعیض بین انسان ها و طبقه بندی انسان ها و نگاه نژادپرستانه به انسان بدترین عامل خونریزی انسان است و اگر ملاک خروج روسیه از شورای حقوق بشر جرم باشد باید همه جنایتکاران از شمول این شورا کنار گذاشته شوند. شورای حقوق بشر سازمان ملل که در این صورت اکثر اعضا باید ترک کنند، به ویژه ایالات متحده و متحدانش در دهه های اخیر که آرزوی جنایت نداشتند.

عاملی در تشریح جنایات مستکبران گفت: آمریکا دو میلیون عراقی را در نزدیکی مرزهای عربستان در داخل عراق با بمب هسته ای فنی کشت که هشت هزار سرباز عراقی را کشت و هر هشت هزار نفر را در زباله دانی با بمب شیمیایی دفن کردند. در ژاپن.” صد و پنجاه هزار نفر توسط آمریکا، انگلیس و عربستان سعودی کشته شدند. هفت هزار کودک، زن و انسان بیگناه در یمن طی هفت سال کشته شدند. اسرائیل رویای کشتن را در سر نمی پروراند و باعث مرگ 400000 نفر در سوریه شد.

وی خاطرنشان کرد که بیش از 50 هزار نفر در جریان تهاجم آمریکا به افغانستان توسط افراط گرایان ساخت آمریکا برای جلوگیری از نفوذ اتحاد جماهیر شوروی در منطقه کشته شدند و در نهایت آمریکا و متحدانش بی پاسخ ماندند.

خطیب جمعه اردبیل گفت: سازمان ملل نیز در این زمینه پرونده سیاهی دارد، فراموش نمی کنیم که در ابتدای جنگ یمن، سازمان ملل عربستان را به کشتار کودکان و مردم بی گناه در یمن محکوم کرد و سپس رای خود را به طور کامل پس گرفت. وی گفت که بیشتر کمک های مالی سازمان ملل توسط عربستان سعودی تامین می شود.

عاملی افزود: بشریت معاصر نیازمند سازمان ملل عادلانه، عادلانه، عامل و با ضمانت اجرایی است و این امر جز با دستان مبارک امام زمان (عج) محقق نمی شود.

وی خاطرنشان کرد: در حال حاضر جای پیمان حلف الفضل که در عصر جاهلیت برای حمایت از مستضعفان بسته شد و رسول الله در آن عضویت داشت بسیار خالی است، یعنی بشریت معاصر گذشت. حتی کمتر از عصر جاهلیت و عرب جاهلی.

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.