استاندار خراسان جنوبی از محورهای شرق استان بازدید کرد

[ad_1]

ایسنا/ خراسان جنوبی استاندار خراسان جنوبی در روز طبیعت از محورهای مواصلاتی نهبندان و سربیشه در شرق استان بازدید و از ایستگاه های نوروزی برای بررسی روند خدمات رسانی به مسافران بازدید کرد.

جواد قناعت به شهرستان مرزی نهبندان در جنوب شرق استان رفت و با حضور در پایگاه امداد و نجات حضرت ابوالفضل (ع) از امدادگران مستقر در این پایگاه قدردانی کرد.

به گزارش ایسنا، بررسی روند ارائه خدمات به مسافران سبک از دیگر برنامه های این بازدید بود.

به گزارش ستاد اجرایی خدمات سفر شهرستان نهبندان، از 26 اسفند ماه سال گذشته تا پایان 13 فروردین 1401 تعداد 72 هزار و 405 مسافر و گردشگر در مراکز اقامتی این شهرستان اقامت داشتند.

همچنین در این مدت 37 هزار و 618 نفر از جاذبه های تاریخی، فرهنگی و گردشگری نهبندان بازدید کردند.

بازدید از ستاد هماهنگی خدمات سفر و پایگاه امداد و نجات در ورودی شهر نهبندان، بازارچه صنایع دستی و پاسگاه پلیس در ورودی این شهرستان از دیگر برنامه های استاندار خراسان جنوبی برای نهبندان بود.

استاندار خراسان جنوبی امروز همچنین از اردوی آموزشی تفریحی الغدیر واقع در روستای گردشگری قنداب نهبندان بازدید کرد و ضمن گفتگو با مسافران و گردشگران از روند خدمات رسانی جویا شد.

قنداب یکی از اردوهای آموزشی تفریحی نهبندان می باشد که با فراهم نمودن زیرساخت های رفاهی لازم از جمله آلاچیق، سالن اجتماعات و باغ درختان مثمر، محیطی مناسب را برای تفریح ​​دانش آموزان و عموم مردم فراهم کرده است.

تالاب نمک نهبندان نیز در روز طبیعت مورد استقبال استاندار خراسان جنوبی و هیئت همراه وی قرار گرفت. در این بازدید زیرساخت های ارائه شده برای استقبال گردشگران از این جاذبه طبیعی مورد بررسی قرار گرفت.

تالاب نمک نهبندان با مساحتی حدود 22 هزار هکتار به عنوان منطقه حفاظت شده در خراسان جنوبی در فهرست تالاب های ملی به ثبت رسیده است.

این تالاب فصلی که همه ساله در پاییز و زمستان با بارش باران، طغیان حوضه آبریز نهبندان و چشمه های جوشان کنار تالاب پرآب می شود، به پناهگاهی امن برای پرندگان آبزی و مهاجر آبزی و زمستان گذرانی تبدیل شده است.

استاندار خراسان جنوبی دهم فروردین ماه با حضور در شهرستان های طبس، فردوس و قاینات از نزدیک نحوه خدمات رسانی به گردشگران و مسافران نوروزی را مورد بررسی قرار داد و سپس از مراکز حمل و نقل و ایستگاه های امداد جاده ای این شهرستان ها بازدید کرد. .

طبق آخرین آمار، این استان در تعطیلات نوروزی امسال از نظر تردد بین استانی در بین 31 استان رتبه سوم تا پنجم را به خود اختصاص داد.

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.