استفاده از توانایی سه مرز آستارا / ایجاد منطقه آزاد آستارا آرزوی مردم است

[ad_1]

ایسنا/ گیلان فرماندار آستارا با اشاره به اینکه این شهرستان دارای سه قابلیت عالی مرز زمینی، ریلی و دریایی است، ایجاد منطقه آزاد تجاری و استفاده از زیرساخت های موجود را آرزوی قدیمی خود و مردم آستارا دانست.

عنایت رضایی پور در جمع خبرنگاران خبرگزاری آستارا با بیان اینکه نقش ویژه این شهرستان مرزی در مبادلات داخلی و خارجی شمال کشور با کشورهای خارجی به ویژه منطقه قفقاز قابل مشاهده است، افزود: مرز فعال و پتانسیل های موجود به شریان اقتصادی کشور کمک خواهد کرد.

وی زیرساخت های موجود در حوزه حمل و نقل شهرستان را با وجود مرزهای زمینی، ریلی و دریایی بسیار چشمگیر عنوان کرد و گفت: خطوط ریلی مرزی، منطقه ویژه اقتصادی و مجتمع بندری آستارا، پایانه مرزی و مرز زمینی از جمله زیرساخت ها هستند. شهر اصلی آستارا برای توسعه و پیشرفت منطقه است.

رضایی پور با تاکید بر اینکه شهرستان مرزی آستارا در حاشیه دریای خزر و در مرز جمهوری آذربایجان قرار دارد و یکی از پایگاه های مهم تجارت خارجی و ترانزیت جمهوری اسلامی ایران است، گفت: مرزهای آستارا در حوزه خارجی فعال است. تجارت 24 ساعته است و بیشترین صادرات از استان گیلان از مرزهای سه گانه آستارا صورت می گیرد.

فرماندار آستارا مرز، کوه، جنگل و دریا را از نقاط قوت این شهرستان مرزی برشمرد و افزود: آستارا شهری اقتصادی، توریستی، ساحلی، فرهنگی و رسانه ای است و حضور گردشگران متعدد داخلی و خارجی در این شهرستان است. اثبات آن از این ادعا

وی بر لزوم استفاده بهینه از توانمندی های تالاب استیل و گردنه زیبای حیران تاکید کرد و گفت: سرمایه گذاران در آستارا مورد حمایت قرار می گیرند و امیدواریم با تلاش دولت تدبیر و امید، کار و عزت و تلاش همه جانبه همه کارکنان این شهرستان انجام شود. ما مشکلات مردم و توسعه آستارا را حل خواهیم کرد.» و موفق باشید.

رضایی پور تصریح کرد: بسترهای لازم برای سرمایه گذاری در بخش های مختلف گردشگری شهرستان آستارا فراهم شده و سرمایه گذاران باید از این فضاهای لازم به نحو احسن استفاده کنند.

وی آستارا را در برگزاری جشنواره ها و نمایشگاه ها در زمینه های مختلف فرهنگی، ساحلی، سینمایی، نمایشی، موسیقی، شعر و ادبی بسیار ممتاز دانست و گفت: با فراهم کردن زیرساخت ها و امکانات می توان برنامه ها را در زمینه های متنوع غنی کرد. اوقات فراغت و محیطی پر جنب و جوش و آرامش بخش برای ساکنین و مسافرانی که وارد شهر می شوند.

فرماندار آستارا احداث پارکینگ برای توقف و ساماندهی کامیون ها در حوزه صادرات و واردات را که یکی از نیازهای اساسی منطقه بود در کنار احداث اسکله چوبی توسط بخش خصوصی از اقدامات مثبت عنوان کرد. اشتغال زایی گرهی از مشکلات شهرستان باز می کند.

رضایی پور از تصویب و تخصیص 80 میلیارد تومان اعتبار برای تصفیه خانه فاضلاب شهری آستارا خبر داد و اظهار داشت: راه اندازی شبکه جمع آوری و دفع فاضلاب شهری آستارا یکی از دغدغه های مهم شهروندان است.

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.