افزایش چشمگیر تعداد غرق شدگان در نوروز

[ad_1]

رئیس سازمان اورژانس کشور از غرق شدن 47 نفر در تعطیلات نوروزی و افزایش 40 درصدی ماموریت های اورژانس در حوادث رانندگی خبر داد.

به گزارش ایسنا، جعفر میعادفر در نشست خبری عملکرد نوروزی ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر با اشاره به رشد 19 درصدی ماموریت های اورژانس کشور در نوروز گفت: متاسفانه آمار غرق شدگان در نوروز امسال افزایش چشمگیری داشته است. “. 47 نفر در سواحل هرمزگان، خوزستان، اردبیل و مازندران جان خود را از دست دادند. همچنین تعداد ماموریت های اضطراری در حوادث رانندگی 40 درصد افزایش یافته است.

وی در ادامه گزارش نوروزی اورژانس کشور گفت: از 5 تا 23 فروردین ماه در یک هزار بیمارستان، 2 میلیون و 900 هزار نفر تحت درمان قرار گرفتند که از این تعداد 2 میلیون و 300 هزار نفر به صورت سرپایی و 54 هزار نفر بستری شدند. خدمات بیمارستانی نسبت به سال گذشته 18 درصد رشد داشته است.

رئیس سازمان اورژانس کشور با اشاره به 11 هزار و 823 مورد بازرسی در پاسخ به سوال ایسنا مبنی بر میزان تخلفات در این حوزه گفت: از این تعداد 351 مورد به مراجع قضایی معرفی و 95 مورد پلمب شده است. مجموعه ها نیز در نوروز پلمپ شدند. از 8 هزار و 264 مورد بازرسی از پایانه های مسافربری، 222 مورد به مراجع قضایی معرفی و دو واحد نیز پلمب شد. در حوزه بهداشت مواد غذایی ۲۶۸۸ مجموعه پلمب و حدود ۱۴۵۰۰ مرکز به مراجع قضایی معرفی شدند.

به گفته وی، بیش از 400 پست بهداشتی در ورودی و خروجی شهرها نصب و به بیش از 20 هزار نفر در این پست ها امداد رسانی شد.

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.