به گفته این روانشناس آیا به این 4 دلیل دست از پیش بینی برداریم؟

[ad_1]

ذهن انسان اغلب به دنبال تکرار و انجام کارهای ساده از گذشته است. تکرار یعنی ذهن سعی می کند کارهایی را انجام دهد که آشنا و ساده به نظر می رسند. پیش بینی دقیقاً همان کار ساده و تکراری است. پیش بینی ها بر اساس تجربیات و الگوهای ذهنی قدیمی است و بر اساس نظر و تحقیق یک روانشناس این پیام را می دهد که دوباره همان اتفاق تکرار خواهد شد!

به گزارش ایسنا به نقل از کلینیک روانشناسی انتخاب جدید، هر انسانی دنیا را از روی باورها و تجربیات خود می بیند و به همین دلیل است که می گویند تمام هنر زندگی همین است: وقتی دنیا در حال گذر است برای من چه می شود؟ ! برای اهمیت این سوال؛ در این مقاله چهار دلیل برای اشتباه بودن پیش‌بینی ارائه می‌کنیم. بنابراین اگر دائماً در حال حدس زدن و تکرار آنچه در گذشته هستید، این ممکن است برای شما مفید باشد. لطفا تا آخر با ما باشید.

الف) پیش‌بینی‌ها و حدس‌ها اغلب اشتباه هستند: وقتی انسان پیش‌بینی می‌کند، آنچه قبلاً بوده را به یاد می‌آورد، نه شخصی که شده و می‌شود. نکته بعدی اینکه انسان در نبوت فقط خودش را می بیند و دیگران را نمی بیند! طبق گفته دکتر نسرین باقری که یک یک مشاور ازدواج خوب باید گفت که مفروضات ما اغلب بازتابی از ترس ها، ناامنی ها، تعصبات و تعصباتی است که می تواند باعث شود احساس کنیم گذشته ای است که تصمیم به تغییر آن گرفته ایم! فردی که امروز هستیم نتیجه تجربیات و اتفاقات گذشته است و اگر به تغییرات و شرایط جدید نیاز داشته باشیم، نمی توانیم آینده و حال جدیدی را بر اساس باورهای گذشته بسازیم، پس سعی کنید از گذشته فاصله بگیرید و برای آینده آماده شوید. متفاوت انجامش بده!

به گفته این روانشناس آیا به این 4 دلیل دست از پیش بینی برداریم؟

دو) حدس و گمان مانع اصلی ارتباط هستند: همانطور که در بالا ذکر شد. پیش‌بینی‌ها مانع بزرگی برای دیدن خود و دیگران هستند، زیرا مانند ماسکی هستند که آن را نمی‌زنی، خود واقعی را دیدی و با آن ارتباط عمیق برقرار کردی. یکی از نیازهای اساسی هر انسانی برقراری رابطه است که در صورت بروز این نیاز، متاسفانه مانند دومینو در سایر جنبه های زندگی نیز دچار مشکل می شود. اگر نتوانید با خودتان رابطه خوبی داشته باشید، طبیعتا نمی توانید با دیگران رابطه خوبی داشته باشید. دیگران و رویدادها بازتابی از باورها و احساسات ما نسبت به خودمان هستند. اگر خوب نباشیم همه چیز به هم می ریزد! علل مشکلات را بیابید و آگاهانه سعی کنید آنها را از بین ببرید.

سه) پیش بینی ها تنبل هستند! پیش بینی به این معنی است که آنچه قبلا اتفاق افتاده است دوباره تکرار خواهد شد و این دیدگاه به دور از خلاقیت و تنبلی است. مفروضات ذهنی یک مانع بزرگ برای تلاش و نگاهی تازه به مسائل و موضوعات هستند! آنها ترجیح می دهند همان بدبختی های گذشته را داشته باشند تا اینکه ریسک یک مسیر جدید را بپذیرند! مسیر جدید سخت و غیر قابل پیش بینی است و اغلب این یک مانع بزرگ برای تغییر است و مردم ترجیح می دهند با همه سختی ها و سختی ها همان مسیر را طی کنند!

چهار) پیش فرض ها ما را از مسئولیت باز می دارند: پیش بینی های ذهنی راهی برای فرار از مسئولیت و سرزنش دیگران است. به گفته دکتر محمدرضا بهترین جماعت روانشناس خانواده و ازدواج بسیار آسانتر از این است که مسئولیت کار و رفتار خود را بپذیریم. مثلاً به جای اینکه به خاطر رفتار نامناسب خود پاسخگو باشیم، می گوییم بد صحبت کردم چون شما این کار را کردید! این تکنیک به ما کمک می کند کاستی ها و رفتار خود را توجیه کنیم و با موقعیت های غیرمنتظره مقابله کنیم. باید به خاطر داشته باشیم که از نظر دیگران برد یا باخت مهم نیست، بلکه مهم این است که با خودمان صادق باشیم و بدانیم که کار درست را انجام دادیم.

به گفته این روانشناس آیا به این 4 دلیل دست از پیش بینی برداریم؟

اظهارات پایانی

به یاد داشته باشید که برای داشتن یک زندگی خوب و امن، باید از منطقه امن خود خارج شوید و مسئولیت فعال زندگی خود را بر عهده بگیرید. اجتناب از مسئولیت رفتار منفعلانه و انکار هویت است. هر انسانی آزاد است که بر اساس علایق و عقاید خود زندگی کند و شخصیت خود را بسازد. به یاد داشته باشید که بسیاری از آنچه که هستید و فکر می کنید از مراقبان اصلی و والدین شما تشکیل شده است. اگر پس از خواندن مطالب بالا احساس کردید که به کمک نیاز دارید؛ خوب است به یکی از بهترین مراکز مشاوره مراجعه کنید و از حضور درمانگران متخصص نهایت استفاده را ببرید. بنابراین اگر احساس می کنید که از شرایط راضی نیستید و دوست دارید آن را تغییر دهید، شاید اکنون زمان تغییر آن باشد. پس نترسید و آگاهانه و حتی با ترس به خود اجازه دهید به سمت اهداف و رویاهای واقعی خود حرکت کنید. یکی از کلینیک های خوب روانشناسی در تهران; کلینیک روانشناسی یک گزینه جدید با روانشناسان متخصص است. آماده کمک و همراهی با مشتریان عزیز می باشد.

پایان گزارش آگهی

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.