«بی در زمانی» با موضوع اعتیاد در تئاتر مشهد روی صحنه می رود

[ad_1]

ایسنا/ خراسان رضوی مدیر تئاتر ب از آغاز اجرای نمایش با موضوع اعتیاد در تماشاخانه خورشید مشهد خبر داد.

احسان دلدار در گفت وگو با ایسنا، با اشاره به آغاز اجرای نمایش «بی به وقت» در مشهد، اظهار کرد: ماه در صحنه است. موضوع این تئاتر اجتماعی مربوط به اعتیاد است که هشت شخصیت نمایش بخشی از زندگی خود را در قالب مونولوگ روایت می کنند. این سازه به لژیون های شفابخش خدایان و زنانی اطلاق می شود که در پایان داستان و روایت داستان خود، خود را در قالب مسافرانی آزاده معرفی می کنند. در رابطه با کل داستان می توان گفت که داستان این نمایش یک مستند اجتماعی است که در قالب یک درام اجتماعی محقق خواهد شد.

وی افزود: فکر می‌کنم این نمایش از لحاظ بار داستانی مخاطب را درگیر می‌کند، چیزهایی را اضافه می‌کند و فقط برای پرکردن یک ساعت از وقت تماشاگر روی صحنه نمی‌رود، زیرا من به‌عنوان یک داستان‌نویس بر اساس تلاش کردم. در مورد رویدادهای مشترک جامعه.» و نگاهی به بحث اعتیاد، مضرات و اثرات مختلف مواد مخدر را به مخاطب نشان دهید. بر این اساس، مونولوگ ها راه های اعتیاد مخاطب را توضیح می دهند و فکر می کنم مخاطب با آن لحظات همذات پنداری می کند.

فیلمنامه نویس و کارگردان تئاتر B گفت: بعد از واکسیناسیون و بهبود کرونا، مردم کمتر از رفتن به سینما می ترسیدند، اما هنوز افرادی هستند که وسواس دارند. امیدوارم شرایط بهتر شود تا ظرفیت سالن ها مثل قبل پر شوند. با این حال مخاطبان اجراهای اولیه نمایش معمولا برای تماشای دعوت گروه تئاتر و تبلیغات بستر فضای مجازی به اتاق می آیند.

دلدار درباره بازیگران این نمایش و تمرین های انجام شده برای اجرای آنها گفت: بازیگران این نمایش در قالب کارگاه بازیگری آموزش دیده اند و پس از پایان کارگاه برگزار می شود و این تئاتر اولین تجربه برای اکثر افراد است. از آنها . این کار 6 ماه طول کشید و بعد از 150 تمرین قرار است این نمایش را روی صحنه ببریم و سعی کردم از کدهای خود تئاتر در طراحی صحنه، میزانسن و فرم نمایش استفاده کنم تا اصالت آن حفظ شود. از تئاتر

تئاتر B در یک زمان به نویسندگی، طراحی و کارگردانی احسان دلدار، تهیه کنندگی امیر بیژن نژاد و با بازی علی دلدار، حمید رجبی، مجید سعیدی، عطیه سجادی، سمیرا کرد، میلاد علیزاده و یلدا برزگر از یکشنبه 27 فروردین ماه هر ماه آغاز می شود. شب از ساعت 20:30 در تماشاخانه خورشید تقاطع خیابان معلم 28 و چهارراه دانشجو به روی صحنه می رود.

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.