تایوان: تهدیدهای چین فقط حمایت ما را افزایش می دهد

[ad_1]

وزارت خارجه تایوان پس از مانورهای چینی در نزدیکی جزیره که همزمان با سفر قانونگذاران آمریکایی به تایپه بود، گفت که تهدیدات نظامی چین تنها حمایت آمریکا و سایر دموکراسی ها از تایوان را افزایش می دهد.

به گزارش رویترز، پکن از سفر قانونگذاران آمریکایی، از جمله باب منندز، رئیس کمیته روابط خارجی سنای آمریکا، به دلیل افزایش تنش ها از طریق سفر “تحریک آمیز” خود انتقاد کرده است. چین تایوان را بخشی از خاک خود می داند.

وزارت خارجه تایوان جمعه شب با انتشار بیانیه‌ای واکنش «سرسختانه و مضحک» چین به دو دیدار قانون‌گذاران آمریکایی، یکی در اوایل سال جاری را محکوم کرد.

وی گفت: تهدید دولت دیکتاتوری حزب کمونیست چین به زور علیه تایوان تنها اراده مردم تایوان برای دفاع از آزادی و دموکراسی و همچنین حمایت ایالات متحده و حتی دموکراتیک ترین شرکای آن از تایوان دموکراتیک را تقویت می کند. . . بیانیه گفت.

این وزارتخانه گفت تایوان به تعمیق همکاری با ایالات متحده و سایر کشورهای همفکر خود برای دفاع از منطقه باز و باز هند و اقیانوس آرام و جلوگیری از “توسعه مستمر چین” ادامه خواهد داد.

بن ساسه، سناتور آمریکایی که یکی از شش قانونگذار بود که با تسای یینگ ون، رئیس جمهور تایوان ملاقات کرد، نیز در بیانیه ای گفت که چین نمی تواند ایالات متحده یا مقامات منتخب آن را “قلدری” کند. او گفت: «مردم آمریکا مستبدان را دوست ندارند و در عوض به طور غریزی از آزادی‌خواهان تایوان حمایت می‌کنند.

تایوان از حمایت ایالات متحده و دولت بایدن، که از “تعهد محکم” به جزیره صحبت می کنند، تشویق می شود. اگرچه ایالات متحده روابط دیپلماتیک رسمی با تایوان ندارد، اما یکی از مهم ترین حامیان مالی و تامین کنندگان بین المللی تسلیحات آن است. این امر منجر به وخامت روابط آمریکا و چین شد.

در همین حال، رئیس‌جمهور تایوان در پیامی از پیش ضبط‌شده به نشست گروه‌های حامی استقلال تایوان در روز شنبه گفت که «حمله روسیه به اوکراین نشان‌دهنده خطری است که دموکراسی‌ها از جانب اقتدارگرایی با آن مواجه هستند». وی گفت: “موضع تایوان حفظ حاکمیت، حفظ دموکراسی، حمایت از کشورهای همفکر، کمک به یکدیگر و مشارکت در تقویت ماست.”

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.