تعمیر و نگهداری چیلر سرویس و تعمیر چیلر

چیلر دستگاهی است که از طریق سیکل تبریدی، گرما را از طریق مایع مبرد (معمولاً آب) دفع میکند، در واقع چیلر یک مبدل حرارتی است که آب سرد جریانی در کویل هواساز یا فن کویل را تهیه می کند.

فن کویل و چیلر

This data h as been w​ritten by GSA C on᠎tent  Gener᠎at᠎or  D​emov​ersion!

چیلر فن کویل چیست

سیستمهای حجم متغیر VRF یکی دیگر از راهکارهای تهویه مطبوع هستند که آموزش اصول طراحی، نصب و سرویس سیستم های تهویه مطبوع حجم متغیر VRF در رابطه با آنها توسط فرادرس تهیه شده است.

اما اجزای چیلرهای تراکمی به عنوان ماشین های پیچیده تنها به این اجزا محدود نمی شود و بخش های خرد و کلانی در ساختار یک چیلر تراکمی وجوددارد.

اما به نظر شما چه مواردی ممکن است بر قیمت خرید چیلرهای کوچک یا مینی چیلرها تأثیر بگذارد؟ این چیلرها برای خنک سازی واحدهای صنعتی و تأمین آب مورد نیاز در فرآیندها به کار می روند.

فن دمنده چیلر

تجهیزات چیلر اسکرو ، سیستم های خنک کننده آب هستند که با استفاده از یک کمپرسور دورانی با نام کمپرسور اسکرو، قادر به خنک سازی آب برای مصارف صنعتی می باشند. This a rt icle has be en cre at ed by GSA Content Ge᠎ne ra tor  DEMO!

مقدار SHR جهت ایجاد شرایط آسایش، در محدوده محیط های بزرگ مانند ادارای ها، سالن اجتماعات و مساجد به ترتیب از 80% تا 90% در نظر گرفته می شود.

فن کویل مینی چیلر

این مایع داغ سپس از کندانسور خارج و وارد دریچه انبساط و در آنجا دچار افت فشار میشود؛ این شرایط باعث تبخیر شدن بخشی از مایع مبرد میشود و این تبخیر باعث کاهش دمای جریان مبرد است؛ مبرد در خروجی شیر انبساط، یک مایع دو فاز با درجه حرارت پایین است؛ این سیال دو فازی در مرحله بعد وارد اواپراتور میشود و در معرض گرما قرار میگیرد؛ گرمایی که مبرد از منبع در طول انتقال حرارت دریافت میکند باعث تغییر فاز آن شده و دمای پایین و گاز کم فشار وارد کمپرسور میشود و چرخه را کامل میکند.

چیلر آب خنک را می توان در فضاهای بسته مانند موتورخانه نصب نمود زیرا که آب کندانسور با لوله کشی به برج خنک کننده ای که در فضای آزاد نصب می شود منتقل می گردد.

اجزای اصلی کندانسور هوا خنک شامل کانال انتقال بخار، لوله پرهای مبدل حرارت، فنهای مرکزی، موتورها، جعبه دنده، لوله کشی و مخازن است.

چیلر و فن کویل ابارا

1فنها و الکتروموتور کندانسور هوایی و برج خنک کننده کنترل شود. قیمت چیلر اسکرو با توجه به ظرفیت خنک سازی آن، شرکت تولید کننده و مدل کمپرسور متغیر است؛ برای دریافت آخرین قیمت چیلرهای تراکمی و یا کسب اطلاعات بیشتر در خصوص خدمات فروش با مجموعه آران انرژی در تماس باشید.

خرید چیلر فن کویل

قیمت چیلر اسکرو در ظرفیت های متعدد، متغیر می باشد. به همین دلیل هر سال باید عمل اسید شویی چیلر را انجام دهید تا از کاهش ظرفیت دستگاه، سوختن الکتروموتور کمپرسور و شکستن سوپاپ های کمپرسور جلوگیری نمایید.

فن کندانسور چیلر

کندانسه ها در هر واحد باید دفع گردند . چنین سیستم هایی شرایطی را فراهم می سازند که امکان کنترل دما به صورت مجزا در هر محیطی میسر بوده و با به کارگیری یونیت های خارجی بتوان به انتخاب دماهای مختلف روی آورد.

چیلر فن کویل دیواری

شرکت دمنده به عنوان یکی از بزرگترین و معروفترین شرکت هائی میباشد که در زمینه تولید و فروش انواع هواکش و سیستم فن همچون اگزوست فن فعالیت خود را در سال های دور آغاز نموده است.

در میان بیشمار مدل مختلف هواکش هواکش لوله ای در بین مصرف کنندگان در شرکت های بزرگ استقبال بیشتری دارد.

کندانسور آبی با گردش اب در اطراف لوله های گازی مبرد باعث تقطیر ان شد و کندانسور هوایی این کار را با گذر هوا از روی کویل گاز مبرد انجام میدهد.

کمپرسور بخار مبرد با درجه حرارت و فشار کم را گرفته و آن را به بخار دما و فشار بالا تبدیل میکند؛ بعد از آن این بخار دما و فشار بالا وارد کندانسور میشود و در آنجا گرما به هوا یا آب منتقل میشود؛ وقتی گرما از سیستم حذف شد، انرژی ذخیره شده در گاز با فشار بالا آزاد شده و مبرد تبدیل به یک مایع بسیار داغ میشود.

تولید و ساخت انواع مختلف اگزوست فن در کارخانه های بزرگ در ایران زیر نظر بهترین و متخصص ترین افراد کارآمد برای فروش صادراتی و عرضه در بازار پخش داخلی انجام میشود.

فروش انواع مختلف هواکش همچون هواکش لوله ای در مراکز فروش معتبر با قیمت مناسب برای عرضه در بازار پخش انجام میشود .

چیلر یا فن کویل

در کارخانهها، انبارها، مراکز بهداشتی، ساختمانهای تجاری و فضاهای اداری گرمای ناخواسته زیادی تولید میشود که لازم است از محیط حذف شود؛ برای از بین بردن این گرما می توان از چیلرهای خنککننده که از هوا یا آب برای خنک کردن استفاده میکنند، کمک گرفت.

مینی چیلر ها، به دلیل داشتن تناژ کمتر، از کمپرسور های اسکرال استفاده می کنند که بازدهی بالا و طول عمر زیادی دارند؛ اما چیلر ها، از کمپرسور پیستونی، اسکرال، اسکرو و سانتریفیوژ استفاده می کنند که هر کدام از آن ها باید با توجه به محیط موردنظر و نوع کاربردی که برای چیلر مشخص شده است، انتخاب شوند.

انواع چیلرهای تراکمی بر اساس نوع کمپرسور در گروههای مختلفی همچون چیلرتراکمی با کمپرسور سیلندر-پیستونی، گریز از مرکز، دوار، حلزونی و اسکرال طبقهبندی میشوند.

قیمت فن کویل چیلر

برای انتخاب کمپرسور مناسب لازم است شرایط طراحی بدرستی بدانیم که این مساله به شهر و دمایی که آب سرد خروجی از چیلر را نیاز داریم بتوانیم بدرستی در نرم افزار کمپرسور های اسکرو و اسکرال وارد کنیم که شما می توانید با اولین تماس با کارشناسان شرکت بتا تهویه این امر مهم بدرستی انجام دهید و ظرفیت برودتی بیش از نیاز یا کمتر از نیازتان را انتخاب نکنید.

تهویه مطبوع به طور دقیق عبارت است از فن آوری رساندن شرایط طرح داخل به شرایط استاندارد یا آسایش مطلوب.

هر دو دستگاه فن و دمنده برای شرایط محیط 95 درجه فارنهایت درجه فن رادیال زیلابگ می شوند. دو روتور پیچدار در جهت مخالف میچرخند و بخار مبرد را به دام میاندازند و حجم مبرد را در امتداد روتورها تا نقطه تخلیه کاهش میدهند.

چیلر فن کویل

با توجه به ساعت کاری بالای چیلرهای صنعتی و استهلاک قطعات و تجهیزات آنها در هنگام جانمایی و نصب میبایست فضای لازم برای سرویس و تعمیرات چیلر در نظر گرفته شود و امکان باز و بست قطعات و انتقال آنها ممکن باشد علاوه بر این برای جانمایی و نصب چیلر هوا خنک میبایست به فضای خالی مناسب اطراف آن جهت گردش مناسب هوا بر روی کویل کندانسوری توجه داشت.

چیلر فن دار

ساختمان ها و محیط هایی که نیاز به تهویه مطبوع و سرمایش و گرمایش دارند، مجبور به استفاده از دستگاهی جهت دمیدن هوای خنک در تابستان و دمیدن هوای گرم در زمستان می باشند.

مدلی از اسکرول که از دو بخش مارپیچ تشکیل شده است، یک بخش مارپیچ در حال حرکت است، در حالی که دومی ثابت است (متصل به بدنه کمپرسور است).

هدف ما در این مقاله این است، که به عنوان مشاور مهم ترین نکات فنی مربوط به چیلر را به شما عزیزان ارائه دهیم.

بر همین اساس، کمپرسور یا موتور، یکی از مهم ترین قطعات به کار رفته در آناتومی دستگاه های چیلر به شمار میرود.

چیلر های تراکمی به دو دسته آب خنک و هوا خنک تقسیم می شوند. دو مدل اصلی از انواع چیلرها، چیلر تراکمی و جذبی هستند که در این مقاله ما به چیلر تراکمی و انواع آن نگاهی میاندازیم.

واحدهایی که از یک دمنده برای حرکت هوا استفاده می کنند می توانند به سیستم تهویه مطبوع یا خارج از آن منتقل شوند بدون اینکه یک سیستم تهویه هوا، فن اکسیال زیلابگ اضافی اضافه شود.

واحدهایی که از فن برای حرکت هوا استفاده می کنند ، بدون افزودن سیستم کنترل کننده اضافی هوا ، نمی توانند به فضای غیر مطبوع یا خارج از منزل منتقل شوند.

چیلرهای با خنک کننده هوا بار خنک کننده قابل توجهی را به فضای تهویه مطبوع اضافه می کنند. فن سردخانهای زیلابگ با جنس پرههای فلزی، آلومینیومی و پلاستیکی و در انواع قابدار و بدون قاب قابل عرضه است.

مجموعه تخصصی دماتجهیز(اولین و معتبرترین مجموعه تخصصی در حوزه تجهیزات تاسیسات ساختمان و کلیه دستگاه های تهویه مطبوع از سال 1383 و دارای 3 جواز کسب معتبر) کلیه محصولات را با تضمین اصل بودن کالا، خدمات پس از فروش و گارانتی معتبر عرضه مینماید.

البته به این نکته دقت کنید محصولات این شرکت حتما باید توسط تکنسین های شرکت نصب شوند. قبل از معرفی انواع مختلف اگزوست فن توسط فروشندگان و نماینده های فروش، انتخاب اگزاست فن های مکنده و دمنده از مواردی است که باید توسط مشاور، مورد بررسی قرار گیرد که پس انجام بررسی برای خریداران مشخص نماید که کدام نوع اگزست فن مناسب برای مکان مورد نظر است .

تعیین میشود و همچنین با توجه به نوع کاربرد آن قیمت گذاری های متنوعی برای هر نمونه و مدل را دارا میباشند.

در تابستان نیز آب از طریق چیلر تامین میشود. فن کوئل، دستگاهی است که از طریق پرتاب باد بوسیله بلور و عبور آن از کوئل آبگرم و آب سرد سرمایش و گرمایش محیط را تامین می کند.

فن کویلها دارای قطعات زیادی هستند که هر کدام احتمال فرسودگی و خراب شدن دارد، اما خبر خوب این است که تعمیر آنها پیچیدگی خاصی ندارد و تعمیر آنها نسبت به تجهیزات پیچیده موتورخانه آسان تر است.

ظاهر این دستگاه شباهت زیادی به پنل داخلی کولر گازی دارد. را نیز دارا هستند و به دلیل وزن و حجم کمی که دارند، فضای زیادی را برای نصب به خودشان اختصاص نخواهند داد.

بنابرین فرق چیلر و فن کویل در این است که چیلر ، دستگاه تولید کننده برودت (سرمایش) و فن کویل ، دستگاه توزیع کننده آن در داخل ساختمان است.

انتخاب یک واحد کمپرسور اسکرو با قطعات الکترونیکی، تجهیزات کنترل کننده و قطعات فیزیکی، کارایی بالا را برای خنک سازی آب فراهم می سازند.

این گونه کمپرسورها نیز برای استفاده در ظرفیت های بالا مناسب هستند. با توجه به هزینه های بالا انرژی و هزینه های بسیار بالایی که آلایندگی تجهیزات سرمایشی و گرمایشی به کشور وارد می کند ، لازم می باشد که مهندسین و دست اندرکاران صنعت تهویه ، با در نظر گرفتن سیاست های کلان کشور در زمینه مصرف انرژی ، محاسبات اقتصادی طرح را انجام دهند.

پیستونی: کمپرسور پیستونی یک کمپرسور با جابجایی مثبت است که از پیستونهایی که توسط میل لنگ رانده میشوند برای تحویل گازها با فشار بالا استفاده میکند؛ گاز ورودی، وارد مکش منیفولد میشود, فن چیلر سپس به سیلندر تراکم انتقال پیدا می کند که در آن توسط یک پیستون با حرکت رفت و برگشتی از طریق میللنگ فشرده میشود و سپس تخلیه میشود.

هر کدام از این سیستمها با توجه به اندازه، سر و صدا، کارایی و فشار، متناسب با محیط انتخاب میشود.

در آن سیال گازی داغ و اطراف آن آب سرد جریان دارد از این نوع در ظرفیت های کم استفاده میشود.

سیستم های حجم ثابت ؟ مهمترین بخش سیستم چیلر تراکمی، کمپرسور است. چیلرهای تراکمی، جزء جدایی ناپذیر صنایع تولیدی محسوب می شوند.

با توجه به اینکه چیلرهای اسکرو با استفاده از تجهیزات ایده آل طراحی شده اند، نصب آنها یک ضرورت برای ساختمان ها به ویژه کارخانه های تولیدی محسوب می شود؛ بنابراین شرکت های مختلفی در خصوص خرید و فروش انواع چیلر تراکمی در حال فعالیت هستند.قیمت چیلرهای اسکرو با توجه به راندمان کاری بالا مقرون به صرفه می باشد.

با این حال ، برج های خنک کن مدار بسته دارای راندمان پایین تری نسبت به برج های خنک کن مدار باز هستند.

راندمان بالای کمپرسور، تبادل حرارت را افزایش می دهد. بالای 95 درجه فارنهایت ظرفیت از دست رفته رخ می دهد و چیلر ممکن است در کار با مشکل روبرو شود.

حالت 4- تأثیر ظرفیت نیروگاههای تجدیدپذیر(بادی و خورشیدی) روی استراتژی خرید و فروش با تمامی عدم قطعیتهای دیدهشده در مقاله.

رسالت تولید کنندگان شرکت اگزوست فن شرکت دمنده بر این قرار است که محصولی با کیفیت و قیمت مناسب برای خرید بازار داخلی و همچنین صادرات به کشورهای حوزه خلیج فارس را به عهده گیرند.

شرکت هائی که در زمینه تولید انواع مختلف اگزاست فن فعالیت دارند با توجه به مواد به کار رفته در ساخت قطعات پر کاربرد آن همچون فن دمنده و مکنده و همچنین انواع مختلف مدل آن که مطابق مصرف انرژی و تهویه و …

هواکش ها در ایران توسط کارخانه های معتبر با انواع و اقسام مختلف برای مکان های عمومی و همچنین برای مکان های اختصاصی تولید و در اختیار خریداران قرار میگیرد.

این قسمت ها ، بیشترین هزینه های تولید موتور خانه را نیز به خود اختصاص داده اند و در صورت خرابی هزینه بسیار سنگینی برای تعمیرات دارد.

کمپرسورهای پیچ روتاری نیز کمپرسورهای جابجایی مثبت هستند. دوار: کمپرسور روتاری مانند کمپرسور هوا یک مدل از کمپرسورهای گاز است که از مکانیزم چرخشی تغییر مکان مثبت استفاده میکند؛ این مدل از کمپرسور در سیستمهای کوچک کاربرد دارد.

کولرگازی در یونیت داخلی و یونیت خارجی خود از انرژی برق استفاده میکند، در صورتی که فنکویل در قسمت بیرون خود از گاز یا هر منبع انرژی دیگری بهره میبرد.

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.