تقلب به نام کار خوب!

[ad_1]

ایسنا/ کرمان رئیس پلیس فتا استان کرمان گفت: شهروندان مراقب کلاهبرداران سایبری باشند که در قالب خیریه های غیرمجاز در این فضا فعالیت می کنند.

سرهنگ امین یادگارنژاد در تشریح این خبر گفت: حساب ها و صفحات کاربری زیادی در فضای مجازی دیده می شود که به آنها خیریه می گویند و با تبلیغات گسترده سعی در جلب اعتماد شهروندان دارند.

وی افزود: بسیاری از این وب‌سایت‌ها، کانال‌ها و گروه‌ها توسط مجرمان سایبری با اهداف مجرمانه ایجاد شده‌اند و به دنبال جمع‌آوری کمک برای نیازمندان یا قربانیان حوادث در روابط و حوادث مختلف مانند زلزله، سیل و غیره هستند.

یادگارنژاد تصریح کرد: تشکیل کمپین کمک به نیازمندان و همچنین ایجاد گروه ها و کانال های خیریه در فضای مجازی با موضوعات مختلف از جمله کمک به کودکان بی سرپرست، تامین جهیزیه به خانواده های نیازمند، خرید دارو برای بیماران صعب العلاج و مواردی از این دست زیر نظر سازمان های رسمی. مورد تایید ایشان نباشد، باطل است و همکاری با ایشان توصیه نمی شود.

این افسر گفت: شهروندان باید در کمک و یا عضویت در موسسات خیریه دقت کافی داشته باشند و پس از بررسی و تحقیق کافی کمک کنند و هرگز نباید به افراد حتی اگر افراد مشهور باشند اعتماد کنیم.

یادگارنژاد هشدار داد: کمک به گروه‌ها و وب‌سایت‌های ناشناس که ادعای مشارکت در امور خیریه و واریز وجه به حساب آن‌ها را دارند، علاوه بر مفقود شدن وجه ارسالی، خطر افشای اطلاعات بانکی را به دلیل درگاه پرداخت جعلی این سایت‌ها نیز به دنبال دارد. از این رو از شهروندان تقاضا داریم در صورت مشاهده هرگونه فعالیت مجرمانه در فضای مجازی یا رسانه های موبایلی، مراتب را از طریق آدرس پلیس فتا به نشانی www.Cyberpolice.ir اورژانس سایبری اطلاع دهند.

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.