جزئیات سفرهای نوروزی در روزهای پایانی تعطیلات

[ad_1]

آخرین وضعیت سفرهای نوروزی مردم در 17 روز گذشته نشان می دهد روزانه به طور میانگین 2 میلیون و 202 هزار تردد برون شهری در جاده های کشور انجام شده که نسبت به سال های گذشته افزایش چشمگیری داشته است.

به گزارش ایسنا، بر اساس آخرین آمار منتشر شده از سوی مرکز مدیریت راه های کشور، در سفرهای نوروزی مردم از ابتدای طرح نوروزی (25 اسفند 93) تا 13 فروردین ماه به طور میانگین 2 میلیون و 329 هزار و 616 وسیله نقلیه در مسیرهای مختلف مواصلاتی تردد کرده اند. , 2010 ).تعداد کل تردد بین استانی در 17 روز گذشته به حدود 37 میلیون وسیله نقلیه رسید که 95 درصد آن خودروهای شخصی است.

جزئیات سفرهای نوروزی در روزهای پایانی تعطیلات

این آمار نسبت به مدت مشابه در نوروز سال گذشته 49 درصد و نسبت به نوروز 1399 174 درصد و نسبت به ایام مشابه در نوروز 1398 9 درصد افزایش داشته است که البته رشد عجیب و نزدیک این است. آمار نسبت به نوروز 2 سال گذشته به دلیل لغو تعداد زیادی از سفرهای نوروزی، مردم به دلیل شروع شیوع ویروس کرونا در ایران آغاز شدند.

البته بیشترین تردد بین استانی در سفرهای نوروزی امسال مربوط به پنجم فروردین بوده که به بیش از دو میلیون و 646 هزار و 100 دستگاه خودرو در محورهای مختلف مواصلاتی رسید.

جزئیات سفرهای نوروزی در روزهای پایانی تعطیلات

بر اساس اطلاعات ثبت نام های ثبت شده در اتاق های پلاک خوان از 25 اسفندماه سال گذشته حدود 11 میلیون و 875 هزار و 800 ثبت نام با مبدا ترکیبی از استان های مختلف در محورهای برون شهری مشاهده شد که از این تعداد حدود 11 میلیون و 416 هزار و 600 مورد. پلاک خودروها بود، شخصی بود.

تهران و البرز با سهمی حدود 3 میلیون و 300 هزار بشقاب همچنان در جایگاه نخست قرار دارند و استان های خراسان رضوی، فارس، مازندران و اصفهان در رده های بعدی قرار دارند.

جزئیات سفرهای نوروزی در روزهای پایانی تعطیلات

همچنین تغییرات ترافیک استانی در استان های مختلف نشان می دهد که تمامی استان ها در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته با افزایش تردد بین استانی مواجه بوده اند. خوزستان، بوشهر، اصفهان، خراسان رضوی و هرمزگان به ترتیب با 165، 111، 76، 74 و 70 درصد بیشترین افزایش تردد بین استانی را تجربه کردند. همچنین بیشترین آمار تخلیه خودرو مربوط به استان های تهران و البرز و بیشترین آمار انباشت خودرو مربوط به استان های گیلان و مازندران بوده و پس از آن استان های شمالی خوزستان و بوشهر به میزبانان اصلی نوروزی پیوستند.

جزئیات سفرهای نوروزی در روزهای پایانی تعطیلات

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.