حساب واحد خزانه داری قفلی در تاریکخانه های مالی شهرستان بود

[ad_1]

معاون مالی و اقتصاد شهری شهرداری تهران با تاکید بر اینکه ایجاد حساب واحد خزانه در این دوره مدیریت شهری، حصار در تاریکخانه های مالی شهرداری تهران بود، از کاهش تقاضای ۱۰ ساله خبر داد. صندوق سازمان تامین اجتماعی برای یک اتاق.

به گزارش ایسنا، ابوالفضل فلاح با اشاره به اینکه ایجاد حساب واحد خزانه یکی از بزرگترین دستاوردهای مدیریت مالی در این دوره از شهرداری تهران است، گفت: معاونت مالی و اقتصادی در دوره جدید با سه نفر کار خود را آغاز کرد. پروژه ها؛ اول تهیه و تدوین برنامه جامع مالی و حسابداری شهرداری تهران بود. با توجه به اینکه مدت زیادی است که نظام مالی شهرداری تهران بر اساس واقعیات روز تنظیم نشده است، بنابراین اولین اقدام برای انجام این کار ایجاد حساب خزانه شهرداری تهران بر اساس مبانی قانونی بود.

وی با اشاره به اینکه دو سال پیش شورای شهر تهران مصوبه ای مبنی بر ایجاد حساب خزانه واحد در شهرداری تهران داشت که اجرایی نشد، افزود: حداکثر، منابع و هزینه ها نیز در این مجموعه بهینه شده است.

معاون شهردار تهران ادامه داد: در واقع می توان گفت این شفافیتی که با ایجاد حساب خزانه واحد در امور مالی شهرداری تهران ایجاد می شود مانند الگویی است که دولت مطابق اصل 53 قانون اساسی می سازد. و موظف است منابع خود را به خزانه واریز کند». این کشور سپرده گذاری خواهد کرد.

به گفته وی؛ ایجاد حساب واحد خزانه داری همیشگی نبود شفافیت و تاریکی خانه های مالی شهرداری تهران بود.

فلاح ایجاد سامانه مدیریت بدهی ها را گام دوم مدیریت شهری دانست و اظهار داشت: به این ترتیب تعداد دقیق بدهی های شهرداری تهران محاسبه و در مرحله بعد مدل هایی برای تهاتر و تسویه آنها استخراج شد که این عبارت است. این مورد در برخی سازمان‌های شهرداری تهران وجود دارد.» برای تسویه حساب با پیمانکاران از ابزارهای جدید و مستمری مانند اسناد خزانه، اجاره نامه، صکوک و غیره استفاده شده است.

وی مرحله سوم این دوره از مدیریت شهری در حوزه مالی شهر را شناسایی دارایی های بالقوه شهرداری تهران دانست و یادآور شد: تولید دارایی های شهرداری تهران موضوعی مهم و کمتر مورد توجه بود. شهرداری تهران دارایی‌های بالقوه بسیاری مانند املاک، شرکت‌ها، سازمان‌ها و غیره است که تاکنون به طور کامل برشمرده نشده‌اند.

معاون مالی و اقتصاد شهری شهرداری تهران تاکید کرد: اولین اقدامی که در این زمینه در دستور کار معاونت شهرداری قرار دارد رتبه بندی سازمان ها و شرکت های زیرمجموعه شهرداری تهران است. مرحله بعدی اندازه گیری ظرفیت این مجموعه هاست.

وی با اشاره به تهیه گزارش‌های اولیه از رتبه‌بندی و ارزیابی ظرفیت سازمان‌ها و شرکت‌های شهرداری تهران، گفت: گزارش‌های اولیه به‌دست‌آمده نشان می‌دهد که برخی از شرکت‌ها و سازمان‌های ما بیش از ۶ برابر ظرفیت فعلی تولید دارند. بودجه ای که نادیده گرفته شده است.

فلاح افزود: در حال تهیه مدل های تامین مالی برای این مجموعه ها هستیم. در حوزه املاک، ابلاغ بخشنامه املاک توسط دکتر. زاکانی املاک شهرداری تهران را شناسایی و در سامانه ثبت کرد.

به گفته وی؛ برخی از این املاک برای تامین مالی پروژه های شهری در سامانه بورس ثبت می شوند تا به مردم خدمت رسانی کنند و یا بدهی پیمانکاران را پرداخت کنند.

معاون شهردار تهران زنجیره تامین را سومین مرحله معاونت دارایی و اقتصاد شهری در این دوره مدیریت شهری دانست و ادامه داد: در این راستا از فضای بورس کالا استفاده کردیم و برای اولین بار آن را خریداری کردیم. نیاز بورس کالا که باعث صرفه جویی 30 درصدی برای شهرداری تهران شد.

به گفته وی؛ بحث تامین مالی یکی دیگر از پروژه هایی است که توسط این معاونت در دست پیگیری است که اشکال جدید و جدید تامین مالی از آن مشخص می شود تا بتوانیم علاوه بر منابع بودجه ای، با جلب مشارکت های مردمی و ملی و خارجی، پروژه های شهرداری را نیز جذب کنیم. دارایی، مالیه، سرمایه گذاری.

فلاح همچنین درباره ارزش بدهی های شهرداری تهران به سازمان تامین اجتماعی گفت: در آخرین جلسه ای که با سازمان تامین اجتماعی داشتیم ارزش بدهی ها و مطالبات این سازمان بررسی شد. تامین اجتماعی در سال های اخیر از شهرداری تهران شکایت کرده و سال گذشته نیز با شهردار تفاهم نامه ای داشت که بر این اساس با بدهی 4500 میلیارد تومانی شهرداری تهران با این سازمان موافقت شد و شهرداری محکوم شد. برای پرداخت این بدهی ماهانه 70 میلیارد تومان به صورت نقدی پرداخت کنید و یک ملک 1450 متری را به صورت غیرنقدی به تامین اجتماعی واگذار کنید.

به گزارش سایت شهر، وی افزود: در این دوره از مدیریت شهری بر اساس دستوری که شهردار تهران از وزیر کار، رفاه و امور اجتماعی دریافت کرد، با سازمان بهزیستی کشور وارد حساب کاربری شده ایم. اسناد را با هم بررسی کنیم.»

معاون مالی و اقتصاد شهری شهرداری تهران ادامه داد: با تحلیل این اسناد در آخرین جلسه ای که داشتیم به این نتیجه رسیدیم که شهرداری تهران نیز از سازمان بهزیستی مطالباتی دارد و بر این اساس. مطالبات سازمان تامین اجتماعی باید به یک چهارم کاهش یابد.» کرد.

وی بیان کرد: برخی از مطالبات تامین اجتماعی شهرداری تهران قطعی و برخی قطعی نبوده است. در حال حاضر آنچه ما به عنوان بدهی تامین اجتماعی قبول داریم یک عدد است و آنچه تامین اجتماعی به عنوان ادعای شهرستان شما ادعا می کند عدد دیگری است. مقرر شد با بررسی اسناد و مدارک، ارزش این بدهی محاسبه شود و تا زمان انجام این امر، هیچ یک از حساب‌های شهرداری تهران توسط تامین اجتماعی مسدود نشود، زیرا ممکن است در پایان این بررسی‌ها، شهرداری تهران درخواست تامین اجتماعی خواهد کرد.

فلاح تاکید کرد: خوشبختانه در این مدت مدیریت شهرداری از ایجاد بدهی با تامین اجتماعی جلوگیری کرد. یعنی همه شهرداری های تهران را مجبور کردیم بدهی های تامین اجتماعی و مالیاتی خود را پرداخت کنند تا اعتبارات انباشته نشود.

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.