حضور نظامی کشورهای متخاصم در آبهای اقیانوسی منطقه موجه نیست

[ad_1]

ایسنا/ سیستان و بلوچستان فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران با تاکید بر اینکه حضور کشورهای متخاصم در آب های منطقه موجه نیست، گفت: کشورهای غیرمنطقه ای می توانند به آب های اقیانوس هند و دریا سفر کنند. عمان برای تبادل دانش، اما امنیت این آب ها توسط ایران و کشورهای همسایه تامین می شود.

به گزارش ایسنا از چابهار، امیر دریادار شهرام ایرانی در مراسم استقبال از هشتادمین ناوگروه رزمی، رزمایش نیروی دریایی راهبردی ارتش جمهوری اسلامی ایران و ناوگان رزمایش 2022 هند (IMAX) در بندر گوا با حضور فرماندهان. لشکری، ائمه جمعه فرماندار کنارک و جمعی از خانواده های پرسنل نیروی دریایی کنارک گفت: همزمان دو ناوگان را به آب های اقیانوس اعزام کردیم که یکی از آن ها وظیفه اسکورت کشتی ها را بر عهده داشت و همزمان به صورت همزمان دو ناوگان را به عهده داشت. اعزام دانشجویان دانشگاه افسری امام خمینی(ره). ما روی صحنه اجرا می کنیم تا آموزش های لازم را در اعماق اقیانوس تجربه کنیم.

وی افزود: این مأموریت به خوبی انجام شد و با توجه به اینکه این عملیات در محل انجام شد، قطعاً از کیفیت آموزشی بسیار بالایی برخوردار بود.

فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران تصریح کرد: همزمان برای شرکت در رزمایش دریایی اقیانوس هند که به نام «ایوانز» نام دارد، دعوت شدیم.

وی افزود: در بسیاری از موارد توان عملیاتی نیروی دریایی راهبردی ارتش جمهوری اسلامی ایران مورد ارزیابی قرار گرفته و تقریباً تمامی رزمایش ها و فرماندهی و عملیات آموزشی به ناوشکن دنا واگذار شده است.

امیر دریادار ایرانی اظهار داشت: خوشبختانه ناوشکن دنا توانست این رزمایش را با اقتدار کامل انجام دهد.

وی افزود: بیشتر کشورها فقط ناظر به رزمایش اعزام کردند، حتی کشورهایی که از نظر مرزی و فاصله دریایی نزدیکتر بودند، اما از آنجایی که تفکر ما حضور دائمی در اعماق اقیانوس و در همه سناریوها یکی از مولفه های رزمایش است. دیپلماسی دفاعی و دریایی یکی از اولویت ها است. و قطعا در این عرصه ها حضور خواهیم داشت.

فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران ادامه داد: هدف ما اثبات خود و توان دفاعی کشورمان، معرفی فرهنگ انسان دوستانه ایرانیان و نظام مقدس جمهوری اسلامی به جهانیان بود، زیرا بخشی از رزمایش ها کمک های انسان دوستانه است که ما انجام می دهیم. همچنین ریاست این کمیته را برعهده داشته باشید و علاوه بر همه اینها، ما می خواهیم به کشورهای همسایه بگوییم که مطمئن باشند برقراری امنیت در دریا، به ویژه در شمال اقیانوس هند، توسط ما قابل انجام است و فقط باید کارهای بیشتری انجام دهیم. به هم نزدیک تر شویم و بگذاریم قلب هایمان با هم باشد.

وی با بیان اینکه پیام ما به کشورهای غیرمنطقه ای غیرمنطقه ای غیرمنطقه ای این است که اقتدار لازم در منطقه ما وجود دارد و حضور آنها در آب های این منطقه بی دلیل است، ابراز امیدواری کرد که بتوانیم همیشه با این رزمایش ها امنیت را حفظ کنیم. اگر می خواهید بیایید و بازدید کنید و تبادل علم کنید اشکالی ندارد اما اگر می خواهید وارد عرصه امنیتی شوید باید بگوییم که امروز جمهوری اسلامی ایران چنین چیزی را نمی پذیرد زیرا دستاوردهای جوانان ایران است. در آب و در اعماق دریاها و اقیانوس ها مشهود است و تمامی ماموریت ها را به خوبی انجام می دهد.

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.