«خانواده خلج» روی میز تدوین

[ad_1]

مستند بلند «خانواده خلج» به تهیه کنندگی مرکز گسترش فیلم مستند و تجربی درباره تلاش مادری برای نگه داشتن خانواده اش در شرایط بحرانی است.

به گزارش ایسنا، «خانواده خلج» به کارگردانی مریم الهامیان و مصطفی حاجی قاسمی این روزها در مرحله تدوین به سر می برد تا برای نمایش شانزدهمین جشنواره «سینما واقعیت» آماده شود.

الهامیان درباره روند تولید این پروژه گفت: از سال 1376 تحقیقات روی این خانواده را آغاز کردیم، یک سال بعد پروژه را به مرکز ارائه کردیم و خوشبختانه مورد پذیرش قرار گرفت. داستان این فیلم درباره خانواده‌ای است که در دهه ۸۰ شروع به تولید می‌کنند، مشکلات مختلفی برایشان پیش می‌آید و دچار دردسرهای زیادی می‌شوند. در داستان زندگی پرفراز و نشیب و معلق این خانواده، مادر به عنوان قهرمان حضور دارد. او در تمام این سال ها سعی کرد بر مشکلات و مسئولیت ها فائق آید و خانواده و تولید خود را حفظ کند.

وی ادامه داد: با توجه به شرایط خانوادگی و دادگاه های موجود، فیلمبرداری در رودهن، اصفهان و گلپایگان انجام شد و با توجه به نوع موضوع، مراحل تولید طولانی شد. خوشبختانه 80 درصد تصویربرداری انجام شد و شروع به تدوین کردیم. باید قسمت هایی را فیلمبرداری کنیم تا نسخه نهایی را برای جشنواره «سینما حقیقت» آماده کنیم.

الهامیان درباره دلیل انتخاب این خانواده گفت: خانواده خلج ظاهرا یک خانواده معمولی هستند. اما سرنوشت و ماجراهای اعضای خانواده دراماتیک و شنیدنی است. پله های پشت سرشان را روی رودخانه می شکنند تا در گلپایگان تولید کنند، اما مسائل بانکی، سیاسی و مختلف مانع از تحقق آسان رویاهایشان می شود. مادر خانواده به نظر من قهرمان این داستان است. زنی که هنوز برای زنده ماندن، اما برای حفظ تولید تلاش می کند.

مستند «امید شهر خسته» به کارگردانی مریم الهامیان و مصطفی حاجی قاسمی این روزها از شبکه «هاشور» به صورت آنلاین پخش شد.

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.