دشمنان قرآن جاودانه اند – ایسنا

[ad_1]

ایسنا/ لرستان نماینده ولی فقیه در لرستان با اشاره به اینکه دشمنان قرآن دائمی و در همه زمان ها هستند، گفت: قرآن کتاب هدایت کامل در ابعاد مختلف است.

حجت الاسلام و المسلمین سید احمدرضا شاهرخی در جلسه تفسیر قرآن کریم که با عنوان معارف قرآن کریم در حسینیه حبیب ابن مظاهر برگزار شد، با بیان اینکه قرآن بهترین و شادترین برنامه های فردی، زندگی اجتماعی است. سیاسی، اقتصادی، مذهبی و فرهنگی تصریح کرد: در عین حال وجود مقدس پیامبر اکرم(ص) مدعی است که امت اسلامی و مشرکان در زمان نزول قرآن را رها کرده و آن را ترک کردند.

با توجه به اینکه این تصادم و شکایت در این زمان شامل امت اسلامی نیز می شود، زیرا ماهگوریته قرآن آگاهانه به آیه پنجم پیامبران با این مضمون «بل، بل، بل هو، بل هو شاعر شاعر از کما فیلیلا اشاره کرد و ادامه داد: خداوند متعال تهمت هایی را که مشرکان در زمان پیامبر گرامی اسلام (ص) مطرح کرده اند در قرآن نقل کرده است.

این مفسر قرآن کریم با بیان اینکه پایان نامه هایی نیز در این زمینه نوشته شده که مشرکان و کفار در قرآن چه تهمت هایی به پیامبر(ص) وارد کرده اند و خداوند چه پاسخ هایی به اتهامات مشرکان داده است، افزود: این یک امر نیست. مکاشفه اما مجموعه رویاهای آشفته

وی با بیان اینکه مشرکان می گفتند قرآنی که این فصاحت و بلاغت را دارد و وظایف فردی، اجتماعی و دینی را بیان می کند مجموعه ای از خواب های آشفته و پراکنده است، اضافه کرد: تهمت دوم مشرکان این بود که پیامبر اکرم (ص) دروغ می گفت. و قرآن از جانب خدا نیست، درباره خودش چیزهایی می گوید و اعلام می کند که من آن را از خدا آورده ام.

شاهرخی افزود: سومین اتهام مشرکان به پیامبر اسلام(ص) این بود که می گفتند پیامبر شاعر است. آنها ثبت شده و اصالت آنها تایید شده است.

نماینده ولی فقیه در لرستان با بیان اینکه خداوند متعال در پاسخ به این تهمت ها به پیامبر گرامی اسلام (ص) می فرماید غمگین مباش، گفت: مال خودش است و دروغ می گوید و بعد می گوید اگر پیامبر شاعری است که مرد این تضادها به نادرستی ادعای بتها پی می برد، در عین حال نشان می دهد که تهمت های دشمنان تمام نیست.

امام جمعه خرم آباد ادامه داد: در عین حال می بینیم که مردم گاهی به قرآن و پیامبر اسلام (ص) تهمت می زنند، بهانه است و اینها است.

نماینده ولی فقیه در لرستان با اشاره به اینکه قرآن کتاب هدایت است و اگر در علوم دیگر قرآن در جهت هدایت بوده است، گفت: یک نوع هدایت تکوینی است که نیست. نیازی به تعلیم و تربیت ندارد و نوع دیگر، رهنمودهای تشریعی است که خداوند متعال به همراه کتب در طول تاریخ برای هدایت انس و جن برای پیامبران فرستاده است.

وی با اشاره به اینکه سه گروه نسبت به این گونه هدایت ها واکنش نشان می دهند، گفت: گروهی از مؤمنان، گروهی از کفار و مشرکان و گروهی از منافقان، اعماق وجود شما مملو از محبت خداوند و دستورات الهی است.

شاهرخی ادامه داد: مشرک و کافر کسانی هستند که با مؤمنان مخالفت می کنند، لجاجت می کنند، دردسر می آفرینند، آزار می دهند و کتک می زنند و منافق کسانی هستند که به سراغ مسلمانان می روند و می گویند ما با شما هستیم و پیش مشرکان می روند و می گویند ما با شما هستیم البته. اینها کافرند و دردش بیشتر است زیرا تکلیف انسان بر کفار و مشرکانی که در مقابل دین خدا و رسول خدا و امام معصوم موضع گرفته اند، افرادی که کار را سخت می کنند و فتنه آفرینی می کنند روشن است. منافقین

وی گفت: کسانی که دید لازم را ندارند، بیرون را می بینند و نمی توانند باطن امور را درک کنند، جامعه دچار مشکل می شود، گاهی پیشوایان دینی تنها می مانند، شرایطی پیش می آید که نمی تواند دینی، اجتماعی، فرهنگی، سیاسی و اقتصاد را در آن جامعه همانطور که در دین آسمانی و قرآن آمده است پیاده کنید زیرا منافقانی هستند که در آخرین لحظه که ارتش اسلام می خواهد پیروز شود باید قرآن را رها کنند و به آن آسیب وارد کنند و در مقابل هدایت این سه مقام را داریم. البته در مکاتب بشریت نیز همین گونه است، این نوع واکنش منحصر به اسلام و دین آسمانی نیست و در مکاتب اومانیستی نیز وجود دارد.

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.