راهنمای جامع کندانسور کولر گازی

کندانسور کولر گازی چیست؟
کندانسور پلیت , خرید کندانسور کولر گازی, خرید کندانسور یخچال, قیمت کندانسور پلیت, خرید کندانسور پلیت

کولر گازی های مدرن، از تکنولوژی موتورهای با دور متغیر به نام اینورتر استفاده می کنند، که نتیجه آن کنترل بهتر دماست.  Th is a rt᠎icle h as been g᠎ener᠎ated wi​th t he  he lp ᠎of GSA Con te​nt Gener ator  Dem oversi᠎on​.

کمپرسور دستگاه با تغییر ظرفیت (Unloader) شروع به کا می کند که باعث جریان راه اندازی پایین می گردد. به علت استفاده از کمپرسور اسکرو دارای سطح صدای پایین، عملکرد ملایم، کمترین ارتعاش، عمر طولانی و هزینه تعمیر و نگهداری پایین می باشد.

استهلاک پایین تر : به دلیل وجود قطعات متحرک کمتر نسبت به کمپرسورهای رفت و برگشتی، این نوع کمپرسورها استهلاک کمتری دارند و خرابی آنها به مراتب کمتر از کمپرسورهای رفت و برگشتی است. This da ta h᠎as ​been cre​ated wi​th the help of GSA C onte nt​ Gen erat or  DEMO!

لرزش و صدای کمتر : این کمپرسورها دارای حرکت دورانی آرامی هستند و لرزش و صدای کمتری نسبت به کمپرسورهای رفت و برگشتی دارند، با این حال برای جلوگیری از لرزشهای احتمالی در فرکانسهای بالا یک لرزه گیر روی آن تعبیه می شود.

تنها تفاوت را میتوان در خنک کردن کندانسور (رادیاتور) دانست که در کولر گازی به وسیله هوای دمیده شده بر روی آن گرمای لازم گرفته میشود در حالی که در یخچال برای داشتن هوای خنک از دمیدن هوا بر روی اواپراتور استفاده میگردد.

در این شرایط برای راه اندازی دوباره آن باید کندانسور تعویض شده و وکیوم مدار گاز مبرد و شارژ گاز جدید استفاده شوند که هزینه های زیادی را تحمیل می کنند.

معمولا در کندانسورهای هوایی که تنها به یک فن مجهز می باشند از این روش برای کنترل ظرفیت استفاده نمی کنند ولی در کندانسورهای شامل چندین فن و خصوصا در مواردی که کندانسور به دمپر تنظیم هوا یا کنترولر سرعت فن مجهز می باشد می توان با روشن و خاموش نمودن فن ها فشار تقطیر را به راحتی در محدوده وسیعی از شرایط کاری کنترل نمود.

همچینین از یک کندانسور و یک دمنده تشکیل شده است. بخش اصلی فن کویل از یک یا چند ردیف کویل مسی دارای پره های آلومینیومی تشکیل شده که زیر یا پشت آن یک فن (دمنده) قرار دارد.

۱٫ برای محاسبه تقریبی ظرفیت کولر گازی و اسپلیت مورد نیاز در طبقات وسط ساختمان به ازاء هر متر مربع حدود ۴۰۰ تا ۶۰۰ (BTU) و درطبقاتی که بالای آنها پشت بام است بدلیل تابش نور خورشید بر سقف ،به ازاء هر مترمربع زیربنا بین ۶۰۰ تا ۸۰۰ (BTU) درنظر گرفته میشود.

بخش اصلی فن کویل از یک یا چند ردیف کویل مسی دارای پره های آلمینیومی تشکیل شده که زیر یا پشت آن یک فن (دمنده) قرار دارد.

بصورتیکه طی قرار گرفتن پلیتها کنار یکدیگر سطحی مقابل مسیر باد تشکیل شده تا عمل فرآیند تبرید انجام گردد. کولر گازی اسپیلیت از دو پنل داخلی و خارجی تشکیل شده است.

اسپلیت های اینورتر یک یا چند پانله با یونیت های داخلی دیواری، کاستی، زیر سقفی و کانالی سرد و گرم تولید می گردند.

این نوع کویل ها در فضاهایی که امکان استفاده از سقف کاذب جهت نصب دستگاه نمی باشد استفاده می گردند و امروزه بطور گسترده ای در فضاهای عمومی، بیمارستان ها، مدارس، ادارجات و منازل مورد استفاده قرار می گیرند.

گاز مبرد این خاصیت را دارد که از حالت مایع به گاز، و بالعکس، تبدیل شود. همچنین بایستی حتی الامکان از قرار دادن یخچال در محیط گرم مثلا در مجاورت اجاق گاز خود داری گردد.

بدون توجه یه نوع یا محل نصب کندانسور،بایستی یخچال به نحوی استقرار یابد که هوا بتواند آزادانه از روی کندانسور جریان داشته باشد.

اختلاف درجه حرارت آب ورودی و خروجی در کندانسور چیلرهای آبی در شرایط استاندارد 10 درجه فارنهایت در نظر گرفته می شود.

این نوع کمپرسورها فاقد شیرهای ورودی و خروجی می باشد و این موضوع به دلیل آن است که حلزونی عملا ورودی و خروجی را از هم جدا می کند و به همین علت از کاهش راندمان جلوگیری شده است و به علت عدم وجود شیر از صدای کمپرسور نیز کاسته شده است.

10°F∆ بوده و درجه حرارت آب خروجی از چیلر 46-42 درجه فارنهایت است. مسیر حرکت آب چیلر در داخل لوله ای اواپراتور می باشد که منجر به تعمیر و نگهداری راحت تر (رسوب زدایی) و همچنین دارای بالاترین انتقال حرارت بین گاز و آب می باشد.

مسیر حرکت آب چیلر در داخل لوله های اوپراتور می باشد که منجر به تعمیر و نگهداری راحت تر (رسوب زدایی) و همچنین دارای بالاترین انتقال حرارت بین گاز و آب می باشد.

کندانسور دستگاه از نوع پوسته و لوله و یا پلیت می باشد. شرکت LG نوع دیگری از چیلرهای تراکمی با کمپرسور Scroll را عرضه نموده است که از خصوصیات بارز این چیلر می توان به کابین دار بودن و استفاده اواپراتور و کندانسور پلیت اشاره نمود و به همین علت مساحت کمتری را در محل اشغال می کند.

وقوع هر یک از این موارد به شما میگوید که این بخش نیازمند توجه و بررسی است. محدودیت استفاده از آنها ، واشر الاستومر بین هر صفحه است که در برابر نشت ناشی از حمله شیمیایی یا نفوذ مواد معطر حساس است.

این باعث می شود تا هر زمان کسی در محل نبود سیستم کار نکند. در این نوع کمپرسور به دلیل نحوه تراکم گاز، حساسیت بسیار کمتری در مقابل برگشت مایع به کمپرسور دارد.

به دلیل استفاده از کمپرسور اسکرال در این چیلرها مزایایی به شرح ذیل ارائه می گردد. وجه تمایز این نوع چیلرها با دیگر چیلرهای تراکمی، تکنولوژی ساخت و استفاده از کمپرسورهای اسکرو در آنها می باشد.

کنترل دستگاه با PLC می باشد. به طور کلی میزان سرمادهی کولر با معیار بی تی یو (British thermal Units) مشخص می شود.

سیستم دفع گرما از نیروگاه که با آب خنک کن گردشی در چگالنده ارتباط پیدا می کند به بررسی خاص و جداگانه ای نیاز دارد.

معمولا علاوه بر مشکلات نشتی در اواپراتور کولر گازی و اسپلیت گرفتگی پخش کن از دیگر مشکلاتی می باشد که دیده می شود و برای برطرف نمودن آن باید شستشوی مدار با گاز ازت صورت پذیرد.

پرسش :بهترین موقع برای خرید کولرگازی چه زمانی است؟ زمان نصب پس از خرید کولرگازی چقدر است؟ 7. در کولر گازی و اسپلیتهایی كه نصب آنها رایگان است هزینه های حمل، پایه وجوشكاری بعهده خریدار محترم است.

کولر گازی نام مصطلح فارسی است که به کلیه دستگاههای شامل چرخه سرمایش مبتنی بر تراکم و انبساط گاز اطلاق میشود.

از دو سر مبدل یعنی سر جلویی و عقبی مبدل (Front and Rear Head) برای ورود و خروج سیال به لولهها استفاده میشود و بسته به نیاز و کاربرد دارای انواع مختلفی میباشند.

در نهایت سرمای ایجاد شده اواپراتور و فن یخچال به درون کابین یخچال منتقل میشود و سرمایش یخچال را ایجاد میکند.

بنابراین بهتر است که نکات اصلی نگهداری از یخچال را بدانید و از باز کردن و بستن درب یخچال بیش از حد جلوگیری کنید و یا آن را در یک مکان داغ قرار ندهید.

در همه نیروگاههای امروزی از چگالنده استفاده می شود و چگالنده یک دستگاه اصلی و بسیار مهم در نیروگاه به شمار می رود.

نظر به کاربرد وسیع دستگاه های تهویه مطبوع به خاطر مزایا و ویژگی های خاص اینگونه سیستم ها شرکت LG با به کار گیری تجبه طولانی در طراحی و همگام با تکنولوژی روز دنیا اقدام به ساخت و تولید فن کویل هایی نموده است که از جهات بسیار واجد خصوصیات بارز و بی سابقه است.

از این کولرها جهت تولید سرما و خنکی – در فصل های گرم سال – و یا برعکس همچنین افزایش دمای محیط – در فصل های سرد سال – می توان استفاده کرد.

COP بالاتر : COP این نوع کمپرسورها از کمپرسورهای رفت و برگشتی بالاتر است، این به معنای آن است که چیلر با کمپرسور اسکرو دارای مصرف برق کمتر، حجم کندانسور و برج خنک کننده کوچکتر نسبت به مدل مشابه با کمپرسور رفت و برگشتی است.

نگهداری از کندانسور air-cooled معمولاً محدود به روانکاری منظم یاتاقان های فن و موتور است. از فن کویل می توان برای گرمایش و سرمایش ساختمان (در صورتی که آب سرد توسط چیلر و آب داغ توسط بویلر فراهم شود) استفاده کرد.

از فن کویل می توان برای گرمایش و سرمایش ساختمان (دزصورتی که آب سرد توسط چیلر و آب داغ توسط بویلر فراهم شود) استفاده کرد.

از فن کویل میتوان هم برای گرمایش و هم برای سرمایش ساختمان استفاده کرد. حداکثر فاصله نصب صفحه نمایشگر 100 متر می باشد که به راحتی می توان آنرا در فضای مناسب نصب کرد.

دستگاه دارای صفحه نمایشگر مجزا جهت مشاهده وضعیت کاری دستگاه، آلارم ها و تنظیمات است. پلیت کولر دستگاهی جهت تامین آبگرم مورد نیاز ساختمان ها، گرمایش آب استخر و سیستم گرمایش از کف است، از پلیت کولر برای خنک کردن روغن نیز استفاده می گردد، از دیگر استفاده های این دستگاه می توان به سرد کردن شیر در لبنیاتی ها و دامداری ها اشاره کرد، این دستگاه بعنوان اواپراتور و کندانسور در چیلرها به کار می رود.

اهمیت بسیار بالای این دو قطعه در دستگاه به نقش بسیار پررنگ آن ها در میزان راندمان و قدرت سرمایش و گرمایش کولر گازی مربوط می شود.

اما یکی از معایب این کولر گازی نسبت به دوتای قبلی این است که نمیتوانید این نوع را حمل کنید و بسیار سنگین هستند.

ظرفیت بالاتر : این نوع کمپرسورها در تناژهای 50 الی 250 تن تبرید ساخته می شوند و با توجه به قابلیت کنترل ظرفیت در ساخت چیلرهای تراکمی با ظرفیت 50 الی 1200 تن تبرید کاربرد دارند.

به طور کلی؛ تمامی کولرهای گازی بر اساس سیکل تبرید تراکمی کار میکنند. دارای Injector و Economizer در سیکل کبرد جهت افزایش راندمان چیلر می باشد.

دارای Injector و Economizer در سیکل مبرد جهت افزایش راندمان چیلر می باشد. شیر انبساط الکترونیکی با حس کردن مقدار دقیق سوپرهیت در اواپراتور باعث بهبود در راندمان و صرفه جویی در مصرف انرژی می شود.

فقط با آب خالی بشویید و حتما” انجام دهید. قابلیت وسیع برای کنترل ظرفیت : در این نوع کمپرسورها علاوه بر کنترل ظرفیت به صورت پله ای، امکان کنترل ظرفیت به صورت پیوسته نیز وجود دارد، این قابلیت با نصب سیستم بی بار کننده روی کمپرسور انجام می شود که باعث عملکرد بهتر کل سیستم می گردد.

به دلیل حرکت چرخشی عمل فشرده شدن گاز بصورت یکنواخت انجام می شود و به همین دلیل از لرزش در هنگام ورود و خروج گاز جلوگیری می شود.

این نوع مبدل به دلیل ساختار لوله ای ، می تواند فشارهای زیادی را تحمل کند. تفاوت این دو محصول در نحوه نصب و محل بکارگیری یونیت داخلی است که در کولر گازی ایستاده معمولا یونیت داخلی بصورت ایستاده و بر روی زمین قرار می گیرد.

یونیت خارجی کولر گازی را باید به دور از سوخت های قابل اشتعال نصب کرد، در غیر این صورت احتمال آتش سوزی دستگاه وجود دارد.

تفاوت چگالنده هوایی کویل میکروکانال این است که از درون کانالهای آلومینیومی جریان گرم بخار عبور میکند. از آنجا که تمامی کانالهای مورد نیاز داکت اسپلیت به صورت توکار و در داخل سقف تعبیه شده است، با معماری و دکوراسیون داخلی محیز تداخلی نخواهد داشت.

چیلر های نسل جدید با بهره گیری از کمپرسورهای Screw توانسته است نیاز صنعت تهویه مطبوع را برآورده کند. فن کویل های سقفی – زمینی یکی از پر مصرف ترین سیستم های تهویه مطبوع در جهان می باشد.

در حالیکه طبق جداول قدرت گرمایی فن کویل 800 معادل 1400 است. فن کندانسور در دمایی بین F ̊ 4- تا F ̊ 149 کار می کند.

اواپراتور و کندانسور چیلرها مطابق با استاندارد TEMA طراحی و ساخته می شود. با این وجود برای دریافت خنک کنندگی مورد نیاز، به پیشرفته ترین سیستم موجود در بازار نیازی ندارید.

در این کمپرسورها فضای مرده یا TOP CLEARANCE وجود ندارد. البته وجود یک عدد درخت در بالای یونیت خارجی کولر گازی که می تواند مانند سایبان برای آن باشد، نه تنها مضر نیست، بلکه توصیه نیز می شود.

شما در مقدار زیادی آب صرفه جویی می کنید و مجبور نیستید با مشکلات رایج سیستم های خنک کننده آبی مانند مقیاس پذیری، جرم، جلبک ها و غیره مقابله کنید.

ظرفیت اسمی کولر گازی ها در همه برند ها بیشتر از ظرفیت واقعی آنها می باشد، که بر روی کارتن آن نوشته شده است.

مقیاس های روی لوله ها با استفاده از ترکیب اسید برداشته می شوند. همچنین اواپراتور دستگاه از نوع پوسته و لوله و یا پلیت می باشد.

در نتیجه به منظور کاهش افت سرمای گاز مبرد، فاصله بین یونیت داخلی و یونیت خارجی کولر گازی و همچنین اسپلیت را در کمترین حد ممکن حفظ می کنند.

ای روز جهان، کولر گازی ال جی را به یکی از محبوب ترین برندهای موجود در بازار تبدیل کرده است.

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.