رمز رونق گردشگری چیست؟ – ایسنا

[ad_1]

ایسنا/ خراسان رضوی ویتنام و سایر کشورهای جنوب شرقی آسیا پس از دو سال کاهش تعداد گردشگران به دلیل شیوع بیماری همه گیر کویت، 19 تور را از سر گرفتند. در حال حاضر، این کشور بر روی بخش گردشگری با الزاماتی مانند سیاست ویزا، شرایط ورود و پیشگیری از بیماری همه گیر متمرکز شده است که می تواند به طور مستقیم بر بهبود این بخش تأثیر بگذارد.

به گزارش نامه نیوز، کشورهای جنوب شرق آسیا تاکنون ورود و پیشگیری از همه گیری را برای مسافران بین المللی تسهیل کرده اند، اما میزان اعمال این الزامات بین کشورها به طور قابل توجهی متفاوت است.

در 15 مارس، ویتنام رسما اعلام کرد که میزبان گردشگران بین المللی است و شرایط ورود را کاهش می دهد. هنگام ورود با هواپیما، مسافران باید مدرکی ارائه کنند که نشان دهد آزمایش PCR کویتی در عرض 72 ساعت منفی است و آزمایش آنتی ژن سریع حداکثر تا 24 ساعت قبل از حرکت است.

کسانی که از طریق جاده، راه آهن یا دریا وارد ویتنام می شوند، باید قبل از خروج نیز در آزمون کوید شرکت کنند. البته در سفرهای هوایی، مسافران پس از ورود به کشور نیازی به تست مجدد یا قرنطینه ندارند.

فیلیپین همچنین شرایط غیرقرنطینه ای را برای مسافران کاملاً واکسینه شده ایجاد می کند و فقط از آنها می خواهد 48 ساعت قبل از حرکت آزمایش PCR منفی ارائه دهند. طبق قوانین این کسر، کسانی که به طور کامل واکسینه نشده اند، باید در روز پنجم پس از ورود، قرنطینه و آزمایش کوید انجام دهند.

اندونزی همچنین نیازی به قرنطینه مسافران کاملاً واکسینه شده در بدو ورود ندارد تا زمانی که نتایج آزمایش 48 ساعت قبل از حرکت منفی باشد. با این حال، این کشور هنوز باید 19 کووید دیگر را در بدو ورود و پس از سه روز در مقصد آزمایش کند.

کامبوج گفت که نیاز به آزمایش PCR منفی قبل از حرکت و همچنین آزمایش آنتی ژن سریع کووید 19 برای مسافران کاملاً واکسینه شده را از بین خواهد برد.

تایلند شرایط ورود مسافرانی که کاملاً واکسینه شده اند را کاهش داده است زیرا از اول آوریل نیازی به انجام آزمایش کووید 19 قبل از ورود به این کشور نخواهد بود. با این حال، مسافران باید روز اول PCR و آزمایش آنتی ژن سریع را در روز پنجم سفر پس از ورود انجام دهند.

سیاست ویزا کلید اصلی باز کردن صنعت گردشگری است، زیرا لغو روادید برای مسافران بین‌المللی کلید ایجاد شرایط مطلوب برای سفر و بهبود بخش گردشگری پس از 2 سال توقف در نظر گرفته می‌شود.

واضح است که پس از یک دوره طولانی مبارزه با بیماری همه گیر و باز شدن مرزها، اکثر کشورهای آسیای جنوب شرقی می خواهند فعالیت های گردشگری را دوباره فعال کنند. با بهبود وضعیت اپیدمی جهانی، می‌توانیم به آینده‌ای روشن‌تر برای توسعه گردشگری بین‌المللی نگاه کنیم.

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.