روز کارگر زمانی برای شنیدن صدای کارگران است

[ad_1]

ایسنا/ فارس سرپرست اداره کل تعاون، کار و رفاه فارس گفت: کارگران سربازان جبهه اقتصادی هستند که صدای آنها را باید شنید که روز کارگر بهترین زمان برای شنیدن صدای این قشر بزرگ است.

وحید خداپرست روز جمعه 20 فروردین ماه در جلسه هماهنگی مراسم گرامیداشت هفته کارگر 1401 که در خانه کارگر سازمان فارس برگزار شد، گفت: همواره شاهد تعامل خوب تشکل های کارگری، کارفرمایی و دولت در فارس و در نتیجه کمترین تنش هستیم. در این استان در این منبع وجود دارد.

سرپرست اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی فارس ادامه داد: کارکنان و نمایندگان کارگران در اتحادیه ها علیرغم مطالبات قاطع خود، همواره در چارچوب قانون عمل کرده اند.

وی با تاکید بر گرامیداشت روز و هفته کارگر امسال گفت: با توجه به شیوع کرونا در 2 سال اخیر و علیرغم بهبود شرایط ناشی از این بیماری، انتظار می رود آیین بزرگداشت روز و هفته کارگر 1401 با برنامه ریزی صحیح و هم افزایی مناسب نهادها و نهادهای متولی برگزاری مراسمی بزرگتر، متفاوت و باشکوهتر از سالهای گذشته.

خداپرست همچنین تاکید کرد: پیگیری مطالبات کارگران از مجاری قانونی و رفع مشکلات این قشر بزرگترین قدردانی از این جامعه بزرگ خواهد بود.

وی پیگیری سخنان و مطالبات کارگران به ویژه در هفته کار را ضروری دانست و گفت: بازدید از کارخانه ها، کارگاه ها، دیدار با جامعه و تشکل های کارگری، تنظیم تقویم هفته کارگر امسال، برگزاری ورزش و مسابقات فعالیت های فرهنگی برای این ایام، برگزاری مراسم بزرگداشت شهدای کارگر، نواخته شدن زنگ روز کارگر در مدارس استان، برگزاری جشن روز کارگر و حتی حضور هماهنگ جامعه کارگری در راهپیمایی روز جهانی قدس مصادف با هفته کارگر و حضور هماهنگ کارگران در نماز جمعه کارگری و کارگری امسال.

سرپرست اداره کل تعاون، کار و تامین اجتماعی فارس با تاکید بر لزوم پیگیری مسائل و مطالبات کارگری با بهره مندی از رسانه های استانی، افزود: آشنایی جامعه کارگری با قوانین روابط کار و قوانین بیمه و …. . موضوع مهمی است که تاکنون در استان مورد غفلت واقع شده است که نیاز به توجه جدی دارد.

وی بیان کرد: عدم اطلاع رسانی در حوزه روابط کار و تعاون در فارس جبران می شود چرا که عدم اطلاع رسانی و پاسخگویی به موقع در این زمینه نیز از بروز حوادث و مشکلات احتمالی جلوگیری می کند.

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.