سمینار “کارآفرینی و فرصت های کسب و کار در ایران” برگزار می شود

[ad_1]

سمینار «کارآفرینی و فرصت‌های تجاری در ایران» با هدف تشویق دانشجویان به فعالیت‌های کارآفرینانه و آشنایی دانشجویان با مبانی استارت‌آپ‌های تیم‌سازی در دانشکده علوم و فناوری‌های نوین دانشگاه تهران برگزار می‌شود.

به گزارش ایسنا، دکتر. حسن حاج قاسم رئیس مرکز توسعه واحدهای فناور پارک علم و فناوری دانشگاه تهران با اشاره به برگزاری سمینار کارآفرینی و فرصت‌های کسب‌وکار در ایران، هدف از برگزاری این سمینار را معرفی توانمندی‌های کارآفرینی در ایران عنوان کرد. دانش میدانی و ارائه نمونه های موفق در این زمینه.

وی با اشاره به شعار سال 1401 گفت: وقتی شعار سال «تولید; «دانش محوری باعث ایجاد اشتغال می شود»، قطعاً موضوع دانش بنیان به دانشگاه برمی گردد. یعنی منشأ کار دانش بنیان در دانشگاه است، بنابراین وقتی از شرکت های دانش بنیان صحبت می کنیم، هدف آنها دانشگاهیان است، یعنی می توان گفت امسال سال تحصیلی است و این سمینار به این معنا که دانشجویان بیشتری را به انجام فعالیت های تحقیقاتی تشویق کنیم.ایجاد استارت آپ ها اتفاق می افتد.

دکتر. حاج قاسم افزود: امروزه با تحولات مهمی که در حوزه فناوری در حال وقوع است، بیش از هر زمان دیگری زمینه کارآفرینی برای جوانان فراهم شده و فرصت طلایی برای جوانان در سراسر جهان ایجاد شده است تا فعالیت های کارآفرینی خود را در سراسر جهان آغاز کنند. حوزه دانش.” و استارتاپ ها انجام می دهند و در این سمینار می خواهیم این فرصت ها را به جوانان ارائه کنیم و نشان دهیم که می توان در ایجاد شرکت های دانش بنیان به موفقیت های بزرگی دست یافت.

رئیس مرکز رشد واحدهای فناور پارک علم و فناوری دانشگاه تهران گفت: تحولاتی که در 10 سال آینده در دنیا از نظر فناوری رخ می دهد، فرصت های بی شماری را در همه زمینه ها به ویژه در حوزه فناوری به همراه خواهد داشت. ایجاد شرکت هایی بر اساس خلاقیت و ایده. به گفته کارشناسان، این 10 سال معادل تمام دستاوردهای 100 سال گذشته است. به خصوص که بیشتر این فرصت ها در حوزه دانش بنیان است.

دانشیار دانشکده علوم و فناوری های نوین دانشگاه تهران با بیان اهمیت شرکت های دانش بنیان در تولید و خلق ثروت از علم، گفت: ایجاد شرکت های دانش بنیان و رقابت با سایر کشورها برای ایرانیان بسیار قابل استفاده است. خوب.

وی افزود: در سمینار «کارآفرینی و فرصت های کسب و کار در ایران» تجربیاتی را که به عنوان مدرس در دانشکده علم و صنعت و موسس چند شرکت دانش بنیان داشتم، به دانشجویان معرفی خواهم کرد.

دکتر. حاج قاسم خاطرنشان کرد: پیشرفت‌های فناوری فرصت و فرصت بی‌نظیری را برای جوانان این دوران فراهم کرده است تا بتوانند ایده خود را در هر نقطه از کره زمین پیاده کنند، در حالی که در گذشته اینطور نبوده و شما نیاز دارید که در کشور خاصی باشید. اما این الزام دیگر وجود ندارد و با توجه به پیشرفت های تکنولوژیکی که صورت گرفته است، ابزارهای لازم برای اجرای ایده ها در اقصی نقاط کشور وجود دارد. در این سمینار به تفصیل به این موضوع خواهیم پرداخت.

وی گفت: در دو جلسه از این سمینار تیم سازی، تامین مالی و تهیه اسناد و مدل کسب و کار مطالب کاربردی به شرکت کنندگان ارائه می شود. همچنین در این سمینار ظرفیت هایی که در واحدها و مقاطع مختلف وجود دارد به دانشجویان ارائه می شود و در واقع این بخش به صورت عملیاتی تری برای ورود دانشجویان به حوزه دانش ارائه می شود.

دانشیار دانشکده علم و صنعت دانشگاه تهران ادامه داد: در پایان هر سمینار نماینده یکی از شرکت های دانش بنیان موفق در هنگام ارائه محصولات خود به تشریح روند موفقیت آمیز شرکت می پردازد.

وی تاکید کرد: سیاست های دانشگاه باید به گونه ای باشد که دانشجویان کارآفرین را تشکیل دهند تا بتوانند شرکت های نوپا خود را تشکیل دهند و در واقع دانشگاه باید به موضوع آموزش دانشگاهی (از منظر اساتید و کارکنان) نگاه کند. که هر دانشجو در نهایت می تواند یک استارتاپ تشکیل دهد یا تیمی از دانشجویان را قبل از تکمیل مدرک خود تکمیل کند، در این منظر هیچ دانشجویی نباید دانشگاه را با دست خالی ترک کند.

دکتر. حاج قاسم خاطرنشان کرد: تولید مقالات علمی برای تقویت بنیان های علمی ضروری است، اما علاوه بر این، دانشجویان نباید تنها به تولید مقاله بپردازند، بلکه دانشجویان باید با هدف تبدیل ایده به محصول تجاری و ثروت علم وارد دانشگاه شوند.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه تهران، سمینار «کارآفرینی و فرصت‌های کسب‌وکار در ایران» ۲۵ و ۷ فروردین ماه در دانشکده علوم و فناوری‌های نوین دانشگاه تهران برگزار می‌شود. انقلاب صنعتی چهارم مورد بررسی قرار گرفته و همچنین برخی از مدل های کسب و کار در ایران و جهان توسط دکتر دکتر ارائه شده است. حاج قاسم.

در جلسه دوم که هفتم اردیبهشت ماه برگزار می شود، موضوعاتی مانند نحوه راه اندازی استارتاپ خود، تشکیل تیم های کاری در دانشگاه (ویژگی های تیم استارتاپ)، تامین مالی (سرمایه گذاران خطرپذیر و صندوق های سرمایه گذاری)، مدل و طرح کسب و کار و آشنایی با مراکز رشد، شتاب دهنده ها، پارک های علم و فناوری و نحوه استفاده از این مراکز مورد بررسی قرار می گیرد.

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.