سه ابزار دیگر در تلسکوپ جیمز وب هم تراز شدند

[ad_1]

روند طولانی آماده سازی تلسکوپ فضایی جیمزوب برای شروع جمع آوری داده های علمی ادامه دارد و اکنون تیم وب به هدف دیگری نیز دست یافته است که آن هم تراز کردن سه ابزار از چهار ابزار وب است.

به گزارش ایسنا و به نقل از DigitalTrends، در فرآیند تراز کردن ابزارها، تعدادی تنظیمات بسیار ظریف و کوچک برای اطمینان از قرار گرفتن آنها در موقعیت صحیح برای دریافت نور از آینه اصلی بزرگ تلسکوپ انجام می شود.

چند هفته پیش، آینه‌های این تلسکوپ با دوربین اصلی آن به نام دوربین فروسرخ نزدیک (NIRCam) در یک راستا قرار گرفتند و اکنون دیگر ابزارهای آن نیز به همین ترتیب در یک راستا قرار گرفته‌اند.

سه تلسکوپ وب تلسکوپ، از جمله NIRISS، طیف‌سنجی فروسرخ نزدیک (NIRSpec) و دوربین مادون قرمز، و همچنین حسگرهای جهت‌یابی آن، که شامل FGS می‌شوند، همگی با آینه‌های خود در یک راستا قرار دارند. فقط یک ابزار مادون قرمز میانی (MIRI) باقی مانده است. سطح این ابزار بیشتر طول می کشد زیرا از سنسورهای مختلفی استفاده می کند که باید تا دمای بسیار پایین خنک شوند و به دمای تنها هفت درجه کلوین برسند. ابزار مادون قرمز وسط هنوز در مرحله خنک شدن تا دمای کار خود است و زمانی که به آن نقطه رسید، می‌تواند شروع به هماهنگ شدن با اندازه دستگاه کند.

تیم همچنین می خواست آینه ثانویه تلسکوپ را در طول فرآیند هم ترازی به نام فاز شش تنظیم کند، اما متوجه شد که تراز آن به قدری دقیق است که نیازی به خنک شدن ندارد. آینه ثانویه در مرحله هفتم.

چاندا واکر، دانشمند کنترل وب در یک پست وبلاگ ناسا گفت: “به عنوان یک قانون کلی، فرآیند بوت با اصلاحات بزرگتر شروع می شود و به اصلاحات دقیق تر می رود.” با این حال، تعمیرات آینه ثانویه اصلی آنقدر موفقیت آمیز بود که نیازی به تعمیرات جزئی در فاز شش وجود نداشت.

این موفقیت مرهون برنامه ریزی چندین ساله و کار تیمی عالی است.

همانطور که ابزار IR خنک می شود، هر چهار ابزار وب با هم تراز می شوند و به دنبال آن یک فرآیند هم ترازی چند ابزار دیگر برای محاسبه تنظیمات کوچک نهایی انجام می شود.

با تکمیل این ابزار، تیم وب قادر خواهد بود تجهیزات را کالیبره کرده و برای شروع عملیات علمی تابستان امسال آماده کند.

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.