سه شهر خراسان رضوی قرمز شدند

[ad_1]

ایسنا/ خراسان رضوی رئیس کمیته رسانه و اطلاع رسانی قائد 19 دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: بر اساس آخرین اعلام وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، سه شهرستان کاشمر، کوهسرخ و نیشابور در استان خراسان رضوی قرمز شدند.

دکتر. محمد پهلوان کاشی با بیان اینکه تعداد بیماران بستری و سرپایی در استان روند سینوسی دارد، تاکید کرد: بر اساس این گزارش در حال حاضر چهار شهرستان بردسکن، فیروزه، قوچان و کلات به رنگ نارنجی و به جز بینالود در آب است. . ، سایر شهرهای استان نیز رنگ تاج زرد دارند.

وی گفت: در حال حاضر 329 بیمار مبتلا یا مشکوک به بیماری عروق کرونر قلب در بیمارستان های استان خراسان رضوی بستری هستند.

رئیس کمیته اطلاع رسانی و رسانه ای حوزه مدیریت کرونا دانشگاه علوم پزشکی مشهد با بیان اینکه از مجموع بیماران کرونایی بستری شده در بیمارستان های استان خراسان رضوی، 96 نفر در وضعیت وخیم قرار دارند و در واحدهای درمانی تحت درمان و مراقبت هستند، گفت: این بیماران بستری در بیمارستان های استان خراسان رضوی وخیم هستند. تسطیح مراکز درمانی نقش موثری در پیشگیری از بروز بدخیمی ها و خطرات بیماری دارد.

به گزارش وب دا، وی اظهار داشت: از مجموع بیماران عروق کرونر بستری شده در خراسان رضوی 241 نفر متعلق به دانشگاه علوم پزشکی مشهد است که علاوه بر کلانشهر مشهد، 15 شهرستان دیگر استان را تحت پوشش قرار می دهد.

رئیس کمیته رسانه و اطلاع رسانی مرکز مدیریت کرونا دانشگاه علوم پزشکی مشهد ادامه داد: طی یک روز گذشته 149 بیمار جدید کرونا در بیمارستان های خراسان رضوی بستری شدند که از این تعداد بخشی از بیمارستان های تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی است. مشهد 109 بود.

پهلوان با بیان اینکه در روز گذشته 646 بیمار مبتلا یا مشکوک به بیماری عروق کرونر به عنوان سرپایی به مراکز جامع سلامت و اورژانس های بیمارستانی منتخب ارجاع و تحت مراقبت قرار گرفتند، خاطرنشان کرد: رعایت نکات بهداشتی، پوشیدن ماسک، پرهیز از درماتیت و تکمیل واکسیناسیون یکی از مهم ترین راه های پیشگیری از بیماری عروق کرونر قلب است.

وی گفت: خوشبختانه با تلاش حامیان سلامت از دانشگاه علوم پزشکی مشهد طی روز گذشته حتی یک مورد فوتی مبتلا به بیماری عروق کرونر قلب در مراکز درمانی تحت پوشش این دانشگاه ثبت نشد. ”

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.