شجاعی: مجلس بد نمی پذیرد

[ad_1]

رئیس کمیسیون اصل 90 قانون اساسی مجلس با بیان اینکه اختلاف نظر بهتر از بد توافق است، گفت: جز به توافق خوب راضی نمی شویم، توافق خوب توافقی است که با حفظ عزت ملی، منافع اقتصادی را تضمین کند.

به گزارش ایسنا، حجت الاسلام حسن شجاعی در میان سخنان خود ضمن تبریک سال نو و حلول ماه مبارک رمضان، گفت: حاکمیت تفکر انقلابی در قوای سه گانه، نظام را از بن بست تفکر غربی در جهان خارج کرده است. کشور و امید به حل مشکلات بین مردم را افزایش داد». دولت انقلابی آیت الله رئیسی در این عرصه پیشتاز است.

رئیس کمیسیون اصل 90 قانون اساسی خطاب به سید ابراهیم رئیسی گفت: دو موضوع موفقیت دولت شما را تهدید می کند. اول، نفوذ عناصر ضدانقلاب و غیرانقلاب در حکومت; زیرا وجود یک دولت لیبرال و غربگرا در طول هشت سال فرصتی را برای این افراد فراهم کرد تا در حکومت نفوذ کنند. دوم، نفوذ نظام فکری و محاسباتی غیرانقلابی بر بخش‌هایی از دولت از جمله بخش‌های آب، برق و مسکن، وعده‌هایی را که رئیس‌جمهور انقلاب در دولت به مدیران صاحب نفوذ داده بود، غیرواقعی ساخت و آن وعده‌های غیرمتأثیر مدیران با محاسبات غیرانقلابی انقلاب با مدیران ضعیف جواب نمی دهد پس باید چاره ای اندیشید.

اختلاف نظر بهتر از توافق بد است

شجاعی در خصوص مذاکرات وین خطاب به مدیران کشور گفت: با توجه به شرایط کشور، دنیا، تعهدات قدیمی ایران و امکان منفعت اقتصادی برای کشور، تمایل نظام برای مذاکره خوب است، اما دولت قدیم غربی است. اینکه هر توافقی بهتر از اختلاف است، ضرر محض برای کشور به دنبال دارد و لذا اختلاف را بهتر از توافق بد می دانیم، به چیزی جز توافق خوب بسنده نمی کنیم، توافق خوب، توافقی است که با حفظ منافع اقتصادی، منافع اقتصادی را تضمین کند. مجلس عزت ملی قطعا از یک توافق خوب استقبال خواهد کرد و نه یک توافق بد.

آمریکا بیش از ایران به توافق نیاز دارد

رئیس کمیسیون اصل 90 مجلس گفت: در خصوص زمینه مذاکرات باید مراقب بود که در عمل پیام ضعف و ضرورت ارسال نشود. قطعا آمریکا بیش از ایران به توافق نیاز دارد و نیاز دارد، اما اگر ایران پیام ضعف و ضرورت ندهد، نتیجه گیری آمریکا یک ضعف و یک ضرورت است.

شجاعی با تاکید بر اینکه متن توافق باید متعادل باشد، گفت: نتایج نمی تواند کمتر از منافع تعریف شده باشد و داده ها نباید ناقض حق مسلم ایران در انرژی هسته ای باشد، همانطور که امضای کری تضمین نشد، بیانیه بایدن نیز قابل تضمین نیست. آمریکا با شناختی که از آمریکا داریم، قطعا راه‌هایی برای خنثی کردن سود ایران اندیشیده است و اینگونه بود که آمریکا به سمت برجام رفت و حتی گاهی متن صریح برجام، اقتصاد ایران را ویران کرد. توافق احتمالی به دنبال خنثی کردن راه‌های محرومیت ایران از دستاوردهای اقتصادی است، اما در صورت عدم پیش‌بینی این ابتکارات باید مراقب ابتکارات آمریکا باشیم.

نماینده مردم ابهر، خرمدره و سلطانیه در مجلس گفت: ما موافق مذاکره و توافق خوب هستیم اما گاهی از برخی دست اندرکاران مذاکرات اظهاراتی شنیده می شود که در تضاد آشکار با بیانات انقلاب اسلامی است. این ادعا که اداره کشور بدون توافق با آمریکا امکان پذیر نیست با مبانی انقلاب اسلامی در تضاد است.

بدون قدرت های بزرگ شرق و غرب می توان کشور را مدیریت و توسعه داد
از بین بردن رنج مردم نباید باعث رنج جدید شود

وی با اشاره به بیانات رهبر معظم انقلاب درباره مذاکرات گفت: تجربه مذاکره و توافق با غرب در برجام نشان داده است که نمی توان به غرب و آمریکا اعتماد کرد و برجام درس عبرت است. انقلاب اسلامی بر اساس سکولاریسم شکل گرفت و به صراحت باید گفت که بدون قدرت های بزرگ شرق و غرب می توان اداره و توسعه کشور را پیش برد. بله، مردم مسائل معیشتی دارند که باید به آن رسیدگی شود، اما کاهش درد و رنج مردم نباید باعث رنج جدیدی شود که کم کردن درد نیست بلکه اضافه کردن رنج است، همانطور که در برجام دیدیم.

رئیس کمیسیون اصل 90 قانون اساسی مجلس در پایان گفت: مشکلات مردم بیشتر از تحریم های خارجی متاثر از تحریم های داخلی دولت سابق است و معتقدم امکان معامله خوبی وجود دارد، اما در دولت قبل چنین نبود. با توجه به تعهد دولت قبل امکان پذیر است. اما امروز با مقاومت ملت ایران امکان معامله خوب وجود دارد.

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.