شیشه کرتین وال

نمای کرتین وال

 کرتین وال مناسب ترین نما جهت تعریف شیشه های بزرگ در نمای ساختمان های تجاری و اداری میباشد . در این سیستم بدلیل اینکه سطح مقطع پروفیل آلومینیوم بزرگ می باشد و از مقاومت بالایی برخوردار است احتیاجی به شبکه بندی جهت زیر سازی نما نمی باشد و خود پروفیل بوسیله پلیت که با پیج های لوبیایی داخل آن قابل رگلاژ می باشد به ساختمان متصل می شوند. بهترین روش هوابندی و آب بندی در این روش صورت میگیرد ، این سیستم در واقع برای تکنولوزی مدرن اختراع شد در این روش از نما کاملا برای قابهای بزرگ پیش ساخته در کارخانه تولیدی طراحی شده است . نصب پروفیل های افقی Transom به صورت کشویی که باشد که نیاز به برش های در دو کله آن است که بتواند به صورت کشویی نصب گردد. فرمول آن با L4 محاسبه میشود و اگر این فاصله دو برابر بشود ما نیزا به مُمانی برابر با 24 یعنی 16 برابر مقطع قوی تری نیاز داریم تا یک دهنه ی 3 متری تبدیل به 6 متر شود یا 4 متری به 8 متر تبدیل شود.

 کرتین وال از گذشته در نمای برخی از منازل مورد استفاده قرار میگرفته اما امروزه بهعنوان یک نوع نمای مدرن به رسمیت شناختهشده و به علت مزایای فراوانی که دارد برای بهبود سطح کیفی زندگی افراد به کار بسته میشود. لازم است بدانید که در این نوع از نماها از ساختارهای مختلفی از قبیل شیشههای تک جداره، دوجداره و سه جداره میتوان استفاده نموده و پس از نصب موقت شیشهها در محل خود، از پروفیل موسوم به نگهدارنده شیشه جهت نصب دائم شیشهها که با پیچ به سازه آلومینیومی نمای کرتین وال وصل میشود، استفاده میگردد. بدینصورت میتوان فریم آلومینیومی را دید که با اقتدار در اکثر کرتین والها مورد استفاده قرار گرفته و به علت اینکه از آلیاژهای سیلیکونی منیزیمی گرما دادهشده در ساخت این آلومینیومها بهره برده میشود، در نماهای دیوار پرده ای استحکام کافی را به نمایش می گذارد. در نظر داشته باشید که یک حس خوب نور طبیعی فیلتر شده با استفاده از کرتین وال بیرونی در فضای دهلیزه قرار گرفته و این روند زاویه دید را به طور مستقیم تنظیم می کند. در نمای کرتین وال از شیشه سکوریت و یا شیشه لمینت تک جداره و دوجداره استفاده میشود.

 این نما در اصل حالت صنعتی داشته و یکی از زیبا ترین و مدرن ترین مدل هایی می باشد که در سازه های در حال ساخت بسیار مورد استفاده قرار می گیرد. کرتین وال ممکن است به عنوان سیستم هایی طراحی شوند که قاب، پانل دیواری و مواد ضد آب را یکپارچه می کنند. اما در مقابل از آنجایی که پنل های مورد استفاده در روش یونیتایز در کارخانه ساخته می شوند، سرعت اجرای این نمای شیشه ای بیشتر از نمای شیشه ای کرتین وال استیک می باشد. در این نوع نما اسپیسرهای مورد استفاده u شکل است و برای نصب شیشه در فضای بین لامل های افقی و عمودی از لقمه های مخصوص استفاده می شود. کلیه فرآیند نصب متعلقات شامل نصب لقمه ها یا لاستیک ها لامل در این مرحله صورت می پذیرد. همچنین نوع دیگر تقسیمبندی برای سیستم نصب استیک وجود دارد که بر اساس ظاهر نهایی نمای کرتین وال صورت میگیرد. همچنین در صورت مواجه با شکستگی یونیت های شیشه در سیستم استیک ، مجبور به باز کردن یک ستون از کامل از سیستم جهت تعویض شیشه مورد نظر می باشیم، اما در سیستم یونیتایز شده تنها قاب یونیت شکسته شده خارج و قاب جدید جایگزین خواهد شد.

 در این روش بهجز مرحله اکسترود آلومینیوم و تولید شیشه ها تمامی مراحل مانند برش لامل ها در محل پروژه انجام میشود، اولین اقدام صورت گرفته پس از اعمال برش روی لامل های آلومینیومی ،نصب پروفیل های عمودی (مولیون) در محلی که از قبل توسط تیم فنی محاسبه شده می باشد و پس از آن ، استراکچرهای افقی (ترنزم) و در نهایت شیشه ها ، گسکت ها و اتصالات آب بندی و سایر اجزای باقیمانده نصب می گردد. در واقع میتوان نمای کرتین وال را اینگونه تعریف نمود، نمای شیشهای که وزن بالای شیشهها بر روی سازه کرتین وال یا همان لامل ها و شاسی کشی مربوطه سنگینی میکند. لامل در حقیقت همان سازه آلومینیومی است که شیشهها روی آن نصب میشوند. در این میان روشهای متفاوتی برای نصب این سیستم مورد بهرهبرداری قرار میگیرد؛ اما بهطورکلی شاهد قرار گرفتن لامل ها در دو جهت افقی و عمودی و ایجاد فضای مشبک مناسب برای نصب صفحات شیشهای یا دیگر عناصر هستیم. در این بخش، درباره روش ساخت و نصب کلی و عمومی نمای کرتین وال به دو روش استیک و یونیتایزد صحبت می کنیم. فریملس framless(بدون خطوط ظاهری نمایان) و فیسکپ facecap (درپوش دار) که نمونه فریملس خود به دو زیرمجموعه full frameless و UChannle تقسیمبندی میشوند هرکدام میتوانند ظاهر متفاوتی را از ساختمان به نمایش بگذارند.

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.