شیوع مجدد کرونا در گلستان / 3 شهر گلستان در شرایط پرخطر کرونا قرار داشت

[ad_1]

ایسنا/ گلستان رئیس دانشگاه علوم پزشکی گلستان از افزایش تعداد بیماران عروق کرونر بستری در مراکز درمانی گلستان خبر داد.

سعید گل فیروزی در گفت وگو با ایسنا، با اشاره به آخرین آمار مبتلایان به بیماری عروق کرونر قلب در استان گلستان، اظهار کرد: در حال حاضر 178 بیمار مبتلا به بیماری عروق کرونر قلب در بیمارستان های استان گلستان بستری هستند که از این تعداد 57 بیمار در بخش مراقبت های ویژه هستند. 35 آنها احساس خوبی ندارند و با دستگاه تنفس مصنوعی به زندگی خود ادامه می دهند.

وی از روند افزایشی بیماری کرونا در استان گلستان خبر داد و تصریح کرد: تعداد مبتلایان به کرونا در مراکز درمانی استان گلستان روز به روز در حال افزایش است و انتظار داریم مردم هر سه نوبت واکسن کرونا را تکمیل کنند، لطفا به پروتکل های بهداشتی و بهداشتی توجه داشته باشید. فاصله اجتماعی را رعایت کنید و به آن دقت کنید

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گلستان با بیان اینکه متأسفانه از پنجم فروردین ماه تعداد مبتلایان به عروق کرونر در حال افزایش است، یادآور شد: با توجه به افزایش ایام نوروز مردم باید پروتکل های بهداشتی را بیش از گذشته رعایت کنند.

گل فیروزی با تاکید بر اینکه بر اساس آخرین رنگ بندی وزارت بهداشت در استان گلستان، تنها شهر رامیان در وضعیت آبی قرار دارد، گفت: علاوه بر این شهرهای کلاله، بندرترکمن و مینودشت در این شهر قرار داشتند. از نظر کرونا وضعیت خطرناکی است و گرگان، گنبدکاووس، آزادشهر، آق قلا، گمیشان، علی آبادکتول، کردکوی، مراوه تپه، بندرگز و گالیکش در وضعیت زرد کرونا قرار دارند.

وی با بیان اینکه مردم می توانند با رعایت نکات بهداشتی، استفاده از ماسک، دوری از سیکل و حضور نداشتن در مکان های شلوغ و تکمیل سه نوبت واکسن از شروع پیک بعدی کرونا در استان گلستان جلوگیری کنند، ادامه داد: اگرچه امروزه تعداد مبتلایان به کرونا در استان گلستان افزایش یافته است. نسبت به دیروز 10 نفر افزایش داشته است اما امیدواریم با پایان تعطیلات نوروزی و کاهش ایام نوروز و سفرها بتوانیم به شرایط پایدار گذشته برگردیم.
انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.