صدور 110 مجوز برای محصولات دانش بنیان در کشور

[ad_1]

ایسنا/ همدان مدیرکل ارزیابی دفتر کالا و خدمات سازمان ملی استاندارد از صدور 110 مجوز برای محصولات دانش بنیان خبر داد.

به گزارش ایسنا، علی سعادتی روز چهارشنبه ۱۰ فروردین در جمع خبرنگاران استان همدان، اظهار کرد: این اقدام سال گذشته با هدف توسعه بازار محصولات و کالاهای شرکت های فناور و دانش بنیان در سراسر کشور انجام شد.

وی با اشاره به اینکه سازمان ملی استاندارد بسته های حمایتی را با هدف حمایت از شرکت های دانش بنیان تهیه و اجرا کرده است که نتایج خوبی داشته است، افزود: در راستای شعار سال 1401 است.

سعادتی گفت: سازمان ملی استاندارد برای تسهیل فروش و توسعه بازار محصولات دانش بنیان تلاش می کند.

مدیرکل دفتر ارزیابی کالاها و خدمات سازمان ملی استاندارد ادامه داد: به عنوان مثال استاندارد خدمات آموزشی به دلیل اهمیتی که دارد به زودی اجرایی می شود و شامل زوایای آموزشی از جمله محتوای آموزشی و روش های آموزشی می شود. “

وی افزود: تدوین استانداردهای خدمات پس از فروش لوازم خانگی و خودرو نیز در دستور کار قرار دارد و خریداران با توجه به افزایش قیمت انتظار دارند خدمات پس از فروش این محصولات استاندارد شود.

سعادتی با اشاره به ورود کشور به مرحله میانسالی به ضرورت تدوین استاندارد برای ارائه خدمات به این قشر اشاره کرد و گفت: به همین منظور تدوین استاندارد خدمات اجتماعی در دستور کار سازمان قرار گرفته است. سازمان . “

مدیرکل دفتر نظارت بر اجرای استانداردهای صنایع غیرفلزی سازمان ملی استاندارد ایران همچنین تاکید کرد: امسال در طرح عیدانه، تمرکز بر ارائه خدمات به ویژه در حوزه است. گردشگری و استانداردسازی در این تامین مورد توجه سازمان ملی استاندارد، پروژه های در حال انجام است.

محمد احمدی مقدم ادامه داد: طرح عیدی ویژه ایام نوروز و عید از 15 فروردین ماه تکمیل می شود و پس از آن طرح مربوط به ماه مبارک رمضان آغاز می شود.

وی با بیان اینکه نظارت بر کالاهای اساسی در طرح ماه مبارک رمضان آغاز می شود، افزود: در تلاش هستیم تا کنترل ها در این حوزه بهبود یابد.

احمدی مقدم در ادامه بیان کرد: امسال تمرکز بر نحوه ارائه خدمات به ویژه در حوزه گردشگری و استانداردسازی در این زمینه بود.

وی با تاکید بر اینکه در حوزه خدمات بازرسی ویژه ای از حوزه گردشگری صورت گرفته است، افزود: در این راستا هتل ها، هتل آپارتمان ها، زیارتی ها، رستوران ها و مراکز فروش مواد غذایی در حال نظارت و بازرسی هستند.

مدیرکل استاندارد استان همدان با اشاره به شعار سال گفت: باید به دنبال اشتغالی باشیم که بتوان آن را تثبیت کرد، تولید و خدمات را تقویت کرد، از رقبا پیشی گرفت و محصول موثر و کارآمد تولید کرد.

محمد مددی با اشاره به اینکه طرح عیدانه اداره استاندارد از 15 اسفند 93 تا 15 فروردین ماه سال جاری ادامه دارد، گفت: بوده است.

وی با بیان اینکه در چارچوب این طرح ارتقای سطح کیفی خدمات ادامه می یابد، تصریح کرد: 4 تا 6 تیم ارزیابی این کار را انجام می دهند و تا حد امکان از بخش خصوصی برای پیشبرد مناسب این طرح استفاده شده است. .

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.