طبیعت زیبا و بکر پارک های جنگلی چهارمحال و بختیاری

[ad_1]

ایسنا/ چهارمحال و بختیاری دیدن سبزه درختان، صدای پرندگان شاد و تماشای حیوانات زیبا در دنیای امروزی که اکثر مردم در شهرهایی با هوای آلوده و ساختمان های بلند زندگی می کنند، هدیه ای بی نظیر است و به همین دلیل افرادی که علاقه ای به سفر و کشف طبیعت ندارند. خام.

به گزارش ایسنا، متاسفانه در سال های اخیر بر اثر عوامل متعددی از وسعت جنگل ها در سراسر جهان کاسته شده است، اما نیاز بشر به طبیعت و جنگل بر هیچکس پوشیده نیست. پارک های جنگلی از جمله مواردی هستند که می توانند این نیاز را برطرف کنند و مردم را از رفتن از همه شهرها محروم کرده و آرامشی بی نظیر را برای آنها به ارمغان بیاورند.

پارک جنگلی پرز چهارمحال و بختیاری:

در مرز جنوبی استان در 50 کیلومتری لردگان، تفرجگاه زیبای پاروز با طبیعت بهشتی خود در کنار دره های سرسبز قرار گرفته است. درختان جنگل اطراف تصویری از طبیعت خدا را در برابر همه تماشاگران به نمایش می گذارند.

جاده سنگفرش، فضای سبز، سکوی نشیمن، سرویس بهداشتی، پارکینگ، دسترسی به واحدهای اقامتی لردگان و فاصله 50 کیلومتری تا پمپ بنزین لردگان از امکانات و امکانات این منطقه زیبا و جذاب است.

درختان چنار در پارک جنگلی شیاسی بسیار قدیمی هستند

مرتضی محمدیان در گفت وگو با ایسنا، درباره پارک های جنگلی چهارمحال و بختیاری گفت: پارک های جنگلی دو نوع هستند. گروه دوم پارک های جنگلی نیز وجود دارد که بر اساس جنگ های طبیعی ایجاد می شوند و امکانات و امکانات لازم ایجاد می شود تا این پارک های جنگلی بتوانند به دوستداران طبیعت خدمات ارائه دهند.

کارشناس طراحی و سرمایه گذاری اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی چهارمحال و بختیاری افزود: در این استان بر اساس استفاده از جنگل ها و منابع طبیعی موجود و چهار پارک جنگی از جمله پارک جنگلی شیاسی اردل. ، پرز در لردگان، منج چهار پارک جنگلی لردگان و گندمکار در شهرستان اردل در این استان واقع شده اند و امکانات اولیه از جمله سرویس های بهداشتی و آشامیدنی و همچنین فضای زندگی در این پارک های جنگلی ایجاد شده است.

وی ادامه داد: پارک های جنگلی چهارمحال و بختیاری به دلیل وجود گونه های گیاهی غالب در استان عمدتاً دارای پوشش گیاهی بلوط هستند. آثار طبیعی و ملی ارسال شد اما تاکنون شماره ثبتی به آنها داده نشده است.

محمدیان با اشاره به نوع جانوران پارک های جنگلی چهارمحال و بختیاری گفت: تاکنون گزارشی از وجود حیوانات وحشی در این پارک ها گزارش نشده است زیرا بیشتر این پارک ها نزدیک به مراکز انسانی هستند، اما همچنان نبود این گزارش دلیل آن است. برای کمبود حیوانات. . در این پارک ها نیست و امکان حیات وحش وجود دارد زیرا این پارک ها نیز جزئی از طبیعت هستند.

کارشناس طراحی و سرمایه گذاری اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی چهارمحال و بختیاری افزود: در پارک جنگلی شیاسی درختان چنار وجود دارد که قدمتی طولانی دارند و مساحت پارک های جنگلی استان بین یک و یک تا متغیر است. دو هکتار آنها به مسافران و دوستداران طبیعت ارائه می دهند، اما گردشگران می توانند از مناطق دیگر نزدیک به این پارک های جنگلی بهره مند شوند. به عنوان مثال در منطقه منج لردگان در منطقه زاگرس قابل استفاده است. سطح گردشگری بالایی دارند.

وی افزود: متأسفانه در برخی موارد مشاهده می‌شود که زباله‌های زیادی در پارک‌های جنگلی رها شده است و لذا از گردشگران می‌خواهیم نسبت به حفظ منابع طبیعی در چهارمحال و بختیاری و سراسر کشور توجه لازم را داشته باشند. همچنین یکی از مشکلات پارک های جنگلی استان است چرا که در صورت واگذاری بهره برداری از این پارک ها به علاقه مندان، نگهداری از این محیط ها با راحتی بیشتری انجام می شود.

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.