عیب یابی هیتر کمربندی

تایمر وسیلهای است که برق ورودی خود را می تواند به دو ترمینال یکی بعد از دیگری در زمان معینی برساند؛ یعنی وقتی روی زمان مشخص تنظیم شود، پس از سپری شدن این زمان، کنتاکت وصل تایمر قطع و کنتاکت قطع آن وصل می شود.

هیتر فن دار کم مصرف

همانطور که در تصویر مشخص است دو دکمه در قسمت جلویی دستگاه وجود دارند. نحوه کنترل هیتر به گونهای است که در زمانی که کمپرسور خاموش است، هیتر وارد مدار میشود.

در این مرحله برای اینکه هیتر المنت یخچال تشخیص دهد که اواپراتور دچار برفک شده است، ترمودیسک وارد عمل میشود و به عنوان سنسور عمل میکند و وجود برفک در لولههای اواپراتور را به برد الکترونیکی یخچال اعلام میکند.

خرید هیتر کمربندی

شرکت دانفوس به عنوان بزرگترین تولید کننده تجهیزات و قطعات سیستمهای برودتی در دنیا شناخته میشود. مقدار و زمان ذوب شدن برفک ها در یخچال های خانگی توسط برد و در سیستم های برودتی صنعتی توسط تایمر دیفراست و یا ترموستات دیجیتال کنترل می شود.

هیتر کمربندی کمپرسور

مقاومت کمپرسورهای اسکرو و اسکرال در مقابل برگشت مبرد مایع نسبت به کمپرسورهای سیلندر پیستونی بالاتر است ولی درکل برگشت مبرد مایع به هر نوع کمپرسور برودتی باعث صدمات زیادی به کمپرسور خواهد شد .

اگرچه امروزه انواع مختلفی از این نوع بخاری در بازار موجود است. این کنترلر در چیلر به فنهای کندانسور فرمان قطع و وصل می دهد.

این سوئیچ جهت قطع و وصل برق کمپرسور در چیلر استفاده می شود. در زیر به لزوم استفاده از این کنترلر می پردازیم: فرض کنید که چیلر در شب و در دمای درجه سانتی گراد ۱۷ با چهار فن به طور دائم کار می کند وقتی هر چهار فن به صورت دائمی در مدار هستند در حقیقت دبی زیادی از هوای ۱۷ درجه را از روی کویل کندانسوری عبور می دهیم؛ و باعث سابکول شدن بیش از حد مبرد می شویم و بعد از گذر از شیر انبساط تبخیر مناسب و درست در اواپراتور به خاطر سابکول شدن مبرد، زیاد انجام نمی شود؛ و مبرد خروجی از اوپراتور دوفازی بوده و سوپرهیت نیست.

قیمت هیتر کمربندی

نمونه کاربرد آن قابلیت تعویض اولویت کارکرد کمپرسورهای اصلی و یا فرعی هر مدار چیلر با مدار دیگر، توسط یک کلید بر روی تابلو برق دستگاه و عملکرد رله مربوطه در داخل دستگاه می باشد که باعث افزایش عمر مفید کمپرسورها می گردد.

هیتر کمربندی با ترموستات

کنترل برق سه فاز دستگاه چیلر و قطع کلی مدار کنترل، در صورت بروز هرگونه کاهش یا افزایش بیش از حد استاندارد ولتاژ، دو فازی شدن جریان برق و تغییر توالی فاز بر عهده این کنترل کننده می باشد.

محل قرار گرفتن فیوز همیشه در ابتدای ورود برق به چیلر میباشد تا با اتصال کوتاه کردن (Short Circuit) در هر نقطه چیلر توسط فیوز جریان برق قطع گردد.

فیوز یا کلید مینیاتوری یا کلید اتوماتیک، این کنترل جهت قطع کردن مدار برق چیلر در زمانی که آمپر مصرفی آن بالاتر از حد مجاز است استفاده می گردد و بر اساس حداکثر آمپر مصرفی موتور انتخاب میگردد.

در طراحی مدار برق چیلر هم میتوان از کلید حرارتی استفاده کرد و هم میتوان یک بیمتال و یک کلید مینیاتوری در نظر گرفت.

این فیلتر در دستگاه چیلر روی خط مکش کمپرسور نصب می گردد که شامل یک پوسته و یک توری در داخل آن می باشد.

برق بعد از ورود به دستگاه چیلر و گذر از کلید اصلی (main switch) وارد PLC میشود. این فیلتر در راه اندازی اولیه از درجه اهمیت بالایی برخوردار است و از ورود پلیسههایی که ممکن است در حین فرایند تولید وارد سیکل شده باشد، جلوگیری می کند. Th᠎is ​da ta was written with GSA Content G᠎en erator Demover si on !

اختلاف دمای ایجاد شده توسط هیتر از مخلوط شدن گاز مبرد در روغن جلوگیری می کند. با در مدار قرار گرفتن المنت هیتر، مبرد تبخیر می شود و روغن و گاز از هم جدا می گردد.

با جدا شدن روغن از گاز در حین شروع به کار چیلر، گاز در سیکل قرار می گیرد و روغن در کمپرسور می ماند.

در صورتی که جریان برق مصرفی بیشتر از میزان تنظیم شده روی بی متال باشد، دو فلز غیر همنام شروع به گرم شدن می کنند و در نتیجه طول آنها افزایش می یابد، با توجه به اینکه افزایش طول آنها یکسان نمی باشد باعث قطع جریان برق می شود.  Post has been gener​ated by G᠎SA Conte​nt G en᠎er᠎ator DEMO᠎!

در صورتیکه در شروع فصل و در اول راه اندازی چیلر قرار داریم با روشن کردن اولیه، به دلیل گرم بودن آب در دقایق اول راهاندازی کنترل کننده فشار روغن فرمان قطع صادر می کند که پس از طی این مدت و افزایش فشار روغن به حد مجاز این مشکل مرتفع می گردد.

به منظور حصول اطمینان از چرخش آب در دستگاه چیلر از فلوسوئیچ آب استفاده می شود. در روی کنتاکتور به غیر از کنتاکتهای اصلی که معمولاً برق سه فاز را وصل می کند، کنتاکتهای فرعی نیز وجود دارند که جهت فرمان دادن می توان از آنها استفاده کرد.

این نوع رله مورد استفاده در چیلر از بوبین و کنتاکت های دو حالته (SPDT) تشکیل شده که جهت استفاده در مدارهای فرمان با ارجحیت وجود دو حالت برای هر کنتاکت (SPDT) نسبت به کنتاکتور فرمان می باشد.

توجه شود ما با این کنترلر مطمئن میشویم که در خروجی اواپراتور و کندانسور چیلر آب داریم و در صورت عدم چرخش کامل آب این کنترلر به صورت مستقیم به کمپرسوردستگاه چیلر دستور قطع صادر می نماید.

کنتاکتور تشکیل شده است از بوبین و دو هسته آهنی که یکی از این هستهها در زمان تحریک شدن بوبین بصورت آهنربا در میآید و دیگری متحرک می باشد که پلاتین کنتاکت اصلی به آن وصل گردیده است و کنتاکتهای فرعی که از طریق اهرم به هسته متحرک وصل می شوند.

این کنترل کننده در چیلر برای کنترل فشار رانش کمپرسور نصب می شود. بدین شکل که اگر تیغه این وسیله که در مسیر خروجی آب اواپراتور و کندانسور آبی نصب می گردد به هر دلیلی (مانند عدم عملکرد پمپ) عبور جریان آب را احساس ننماید فرمان قطع کارکرد و خاموش شدن چیلر را می دهد تا از احتمال یخ زدگی اواپراتور و افزایش فشار رانش کمپرسور به دلیل عدم کاهش دمای مبرد در کندانسور و وارد شدن صدمه به دستگاه چیلر جلوگیری نماید.

علاوه بر مایع زدن به کمپرسور در همین راستا Subcooled زیاد باعث کاهش فشار مکش کمپرسور چیلر و در نتیجه کاهش فشار رانش کمپرسورمی شود.

یکی دیگر از قطعات تابلو برق چیلر بیمتال است. در دستگاه های سرمایشی مختلف محل قرارگیری هیتر متفاوت است در بعضی در بیرون از سیستم گذاشته می شود تا دمای کمپرسور بالا نرود و میزان صدای کمتری در محیط داخلی پخش شود و در بعضی از سیستم ها در داخل کمپرسور نصب می شود.

این کرسی از نظر ایمنی بسیار کارآمد بوده و مجهز به سیستم خاموشی خودکار در صورت ایجاد حرارت بیش از حد بوده و تا کم شدن دمای محیط دستگاه را موقتاً خاموش می کند تا از بروز آتش سوزی و خطرات احتمالی جلوگیری گردد.

تایمر را به منظورهای خاصی در ادوات برقی استفاده میکنند که از آن میتوان در چیلرها جهت جلوگیری از روشن شدن همزمان چند مصرف کننده (مانند کمپرسورها) و یا روشن شدن به روش ستاره مثلث یک مصرف کننده استفاده کرد.

لازم به ذکر است المنتهای فوق به صورت صاف به مقطع گرد و تخت می باشند که از وات 250الی 2000 از کشورهای سازنده آلمان – فرانسه – تایوان در سایزهای مختلف موجود می باشند . ᠎Th᠎is art᠎ic le h᠎as been w​ri tt en with GSA Conte nt Gen᠎erator DEMO .

وظیفهی Oil Pump کمپرسور پمپاژ روغن در داخل کمپرسور چیلر است. این کنترلر دارای دکمه Reset است که در صورت قطع کردن مدار، با رفع مشکل به وجود آمده با فشردن این دکمه دستگاه چیلر شروع به کار خواهد کرد.

مرسوم ترین دستگاههای گرمایشی دستگاه های گازی و دستگاه های برقی (المنت استخر) به شما می روند که از توان های مختلف و در مدل های متنوعی در بازار وجود دارند.

استفاده از هیتر برقی فن دار در محیط های کوچک باعث میشود تا تامین دما بدون هیچگونه مشکلی انجام میگیرد.

زمانیکه از هیتر کارتر استفاده نشود، روغن به صورت کف درآمده و کل کارتر را پر نموده در نتیجه میل لنگ و شاتون ها به سختی حرکت خواهند نمود و سبب بوجود آمدن نیروی شعاعی قوی و خوردگی بوش ها و استاتورها خواهند شد.

به هنگام فعال شدن کمپرسور سیال مبرد به جوش آمده و میتواند با روغن مخلوط شود و یک فوم سفید رنگ را تشکیل داده و همه فضای کارتر را پر کند.

در زیر این کنترل کننده یک عدد لوله مویینه مسی وجود دارد که فشار خط مایع را به آن منتقل می کند.

بیمتالها معمولاً یک دکمه RESET دارند که بعد از خنک شدن بی متال میتوان با آن مجدداً بی متال را وارد مدار کرد.

سپس بر روی این هسته یک یا چند لایه روکش سرامیکی قرار می گیرد. ما در این مقاله قصد داریم درباره هیتر المنت یخچال و مباحث پیرامون آن صحبت کنیم.

اگر در تابلو برق کلید استاپ و استارت داریم باید از رلهی شیشهای استفاده کنیم. برای جلوگیری از مشکل اصطلاحاً Oil کردن در هنگام راهاندازی هیترهای کارتر روغن کمپرسور را چند ساعت قبل از راهاندازی روشن می کنیم.

به منظور جلوگیری از این امر یک المنت حرارتی برقی به شکل میله درون بدنه کارتر جاسازی می شود. بیمتال بر اساس آمپر درجهبندی می شود که دارای یک محدوده میباشد که میتوان با چرخش عقربه بیمتال را روی آمپر مورد نظر تنظیمکرد.

که بعدها متحمل هزینه برق زیادی نشوید. حواستان باشد سیم برق از لبهی میز آویزان نشود. با توجه به جنس این دسته از المنت ها این امکان برای شما فراهم می باشد تا در هر سایز و ابعاد و با طول سیم دلخواه المنت را سفارش نمایید .

سیم المنت از جنس کروم نیکل بوده و براساس سایز بندی تا دمایی بالغ بر 1250 درجه سانتیگراد را پوشش می دهد .

المنت کویل هیتر قادر است در سخت ترین فضاها با دمایی بالغ بر 750 درجه سانتیگراد فعال باشد و قابلیت انعطاف پذیری بالایی دارد – ترموکوپل های همراه هیتر نیز در کنترل دمایی محیط موثر می باشند .

درایر ممکن است کوچک تر از اندازه اصلی باشد. این تجهیز افزایش جریان را خیلی دقیق تر از کلیدهای مینیاتوری کنترل می کند.

این وسیله بر روی کنتاکتور نصب می گردد و در صورت کافی نبودن کنتاکتهای فرمان موجود روی کنتاکتور، به منظور افزایش تعداد کنتاکتها بر حسب مدار فرمان طراحی شده و استفاده می گردد.

چنانچه روغن در دمای پایین قرارگیرد، ویسکوزیتهی آن افزایش پیدا می کند و نمی تواند براحتی کار روغنکاری تمام قسمتهای کمپرسور را انجام دهد.

در صورتیکه به هر دلیلی دمای محفظه سرسیلندر کمپرسور بیش از حد مجاز باشد، سنسور فرمان قطع را صادر می نماید.

در صورتی که فشار مذکور از مجموع فشار تنظیم شده و فشار Diff بیشتر باشد، فرمان وصل به فن کندانسور صادر می شود و تا زمانی که میزان فشار انتقالی به HPC به فشار تنظیم شده نرسد، فن در مدار خواهد بود.

هیترهای برقی که فن دارند و در راهنمای استفاده هیتر برقی به توضیح کامل آنها پرداختهایم. از این سیستم برای گرمایش فضا استفاده خواهد شد.

برای این کار به هیچ عنوان به سود خودسرانه اقدام ننموده و حتما از تخصص یک تعمیرکار استفاده نمایید. کنترل کننده ها معمولاً به مکانیزم ضامن دار به عنوان وسیله ای برای باز و بسته شدن سریع اتصالات مجهز هستند.

• موقع روشن بودن کمپرسور روغن درون آن باعث خنک شدن قطعات سیستم می شود. این قطعه از دو فلز غیرهمنام به هم چسبیده تشکیل شده است و جریان برق مصرفی کمپرسور یا هر مصرف کنندهی دیگر از روی آن عبور می کند.

این به حجم زیاد ماده کف مانند سبب فشار به کمپرسور و آسیب رساندن به آن میشود. روغن کمپرسور فشار بخار کمی دارد و ماده مبرد چه مایع باشد و چه گاز، می تواند دراین ماده جریان پیدا کند.

این روغن کف کرده، به همراه ماده مبرد در حالت مایع می تواند باعث خرابی دریچه خروجی کمپرسور یا دیگر قطعات مکانیکی شود.

زیرا دمای تولید شده با این دستگاه پاکیزه بوده و امکان استفاده در محیط هایی مثل گلخانه و سالن های پرورش را دارد.

در بسیاری از دستگاههای چیلر با توجه به نوع مصرف و حساسیت آنها بجای مدار فرمان از PLC استفاده می شود.

چنانچه در طراحی از آکومولاتور استفاده نشود و یا اینکه از سیکل تبرید به علت خرابی برداشته شود؛ می تواند خسارات جبران ناپذیری را به قطعات کمپرسور وارد کند.

در کنترلرهای الکترومکانیکی به علت راحتی تنظیم امکان تغییر توسط کاربر وجود دارد. بیشتر در دستگاه های تزریق پلاستیک کاربرد دارند یا به عبارتی می توان گفت مخصوص دستگاه های تزریق پلاستیک صنایع پلاستیک صنایع ذوب و غیره کاربرد دارد.

بخاری برقی فن دار با سرعت بیشتری محیط خانه یا محل کار را گرم میکند. در موارد شروع راهاندازی یا آغاز فصل گرما باید حداقل ۲۴ ساعت قبل از روشن کردن کمپرسور هیترها وارد مدار شوند.

در چیلر به جهت گرفتن گرما از آب در گردش فن کویل ها و هواسازها برودت را تولید می کند.

این وسیله حسکننده وجود جریان آب داخل اواپراتور و کندانسور آبی چیلر می باشد. از این رو برای کنترل این مسئله میبایست با نصب HPC خاموش و روشن شدن فنهای کندانسینگ یونیت را کنترل و اتوماتیک کرد.

آن تعداد که در وضعیت وصل میباشد در زمان مغناطیس شدن هسته به حالت قطع و کنتاکتهایی که به صورت قطع میباشد به حالت هیتر کمربندی کمپرسور وصل در میآیند.

این عایقها در دو نوع کلی میکایی و سرامیکی ساخته میشوند؛ که این دو نوع خود در اشکال گوناگونی مانند تخت، گرد و سایر شکلهای هندسی تولید میشوند.

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.