قهرمان تیمور درگذشت – ایسنا

[ad_1]

ایسنا/ خراسان رضوی تیمور پیشکسوت قهرمان خراسانی، بازیگر، نویسنده و شاعر، چهارشنبه شب 10 فروردین 1401 در سن 82 سالگی در مشهد درگذشت.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی درگذشت این شاعر، بازیگر و کارگردان خراسانی را تسلیت گفت. در پیام محمد حسین زاده آمده است:

چه شب سرد و تاریکی برای بچه ها و اقوام و اهالی تئاتر و سینمای خراسان. زندگی هنرمند، نویسنده، کارگردان، بازیگر تئاتر و سینمای شهیر خراسانی در اوایل سال 1401 به پایان رسید و یادش برای همیشه در آثارش باقی خواهد ماند. او علیرغم داشتن استعداد معلمی در شعر، شاگردان زیادی هم در زمینه آموزش و هم در زمینه تئاتر و سینما تربیت کرد. به همراه جامعه فرهنگ و هنر خراسان برای طلب مغفرت از روح خود و برای بازماندگان صبر و سلامتی آرزو دارم.

به گزارش ایسنا، تیمور قهرمان در سال 1318 در جنت آباد استان خراسان رضوی به دنیا آمد. تحصیلات ابتدایی و راهنمایی را در تربت حیدریه و تحصیلات تکمیلی را در مشهد گذراند. قهرمان یک زن و سه فرزند دارد. وی از سال 1338 تا 1351 در آموزش و پرورش تربت حیدریه فعالیت کرد و از سال 1351 تا 1378 در مشهد به معلمی ادامه داد.

تیمور قهرمان از دوران جوانی به بازیگری، نویسندگی، بازیگری و کارگردانی علاقه وافری داشت و در این زمینه ها فعالیت می کرد. وی از سال 1353 تا 1358 به عنوان کارشناس شعر و ادبیات در صدا و سیمای خراسان مشغول به کار شد و همچنین از سال 1353 در زمینه کارگردانی و فیلمنامه تئاتر تلویزیونی در سیمای خراسان فعالیت داشت و در طول فعالیت های فرهنگی خود با صدا و سیمای خراسان همکاری داشت. روزنامه‌های خراسان، آفتاب شرق، هیرمند، مشهد و کیهان و روی صحنه تئاتر در نمایش‌های مهر بی‌فرجام، دیروز، امروز، فردا، شبی که صبح نشد، مستاجر، شب دیوانه‌ها، بلوف، وایاس، رامرودیها، آریاداکاپو، جعفرخان برای ایفای نقش از فرنگ بازگشت.

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.