مراسم معارفه دانشجویان جدیدالورود دانشگاه یاسوج برگزار شد

[ad_1]

ایسنا/ کهگیلویه و بویراحمد مراسم معارفه دانشجویان ورودی جدید سال 1399-1399 و بازگشایی دانشگاه یاسوج عصر روز دوشنبه 21 فروردین 1301 در محل دکتری دکتری برگزار شد. تالار عسکریان این دانشگاه.

عباس ظریفی معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه یاسوج در این مراسم گفت: تاکید دانشجویان بر رعایت دستورالعمل های بهداشتی است تا بتوانند. پیشرفت و مطالعه آسان تر است.

وی یکی از شاخص های مهم دانشگاه یاسوج را حضور اساتید جوان و موثر در عرصه علمی و پژوهشی دانست و افزود: این دانشگاه دارای اساتید درجه یک در حوزه پژوهشی است که برخی از آنها بین این دو هستند. درصد دانشمندان جهان.”

ظریفی تصریح کرد: دانشگاه یاسوج دارای امکانات و تجهیزات لازم از جمله آزمایشگاه، کتابخانه، سایت کامپیوتری و امکانات رفاهی مطلوب برای دانشجویان است.

مراسم معارفه دانشجویان جدیدالورود دانشگاه یاسوج برگزار شد

معاونت آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه یاسوج از دانشجویان و استعدادهای برتر تجلیل و زمینه حضور در مقاطع بالاتر را برای آنان فراهم خواهد کرد.

ظریفی بیان کرد: در این دانشگاه 6300 دانشجو در سه مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری مشغول به تحصیل هستند که از این تعداد 1600 نفر در مقاطع تحصیلات تکمیلی مشغول به تحصیل هستند. 370 دانشجو در مقطع دکتری مشغول به تحصیل هستند.

وی ادامه داد: 251 استاد در این دانشگاه مشغول به تحصیل هستند که 30 درصد آنها فارغ التحصیل دانشگاه های خارج از کشور هستند.

معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه یاسوج تصریح کرد: تاکنون بیش از 500 اختراع، 2 هزار و 300 مقاله و 31 هزار و 500 مقاله کنفرانسی به ثبت رسیده است.

ظریفی در خصوص رتبه بندی دانشگاه یاسوج خاطرنشان کرد: این دانشگاه چهل و پنجمین دانشگاه در بین دانشگاه های دولتی کشور است.

وی دانش آموزی را موثر بودن، آگاهی از شرایط اطراف، استفاده از فرصت ها، پرهیز از اتلاف وقت و حضور در برنامه عنوان کرد.

حجت الاسلام امرالله اندرزیان، معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه یاسوج نیز در این مراسم گفت: انجمن های علمی، کانون های فرهنگی و تشکل های دانشجویی برنامه های شاد و پرنشاط علمی را در این دانشگاه ها اجرا می کنند.

مراسم معارفه دانشجویان جدیدالورود دانشگاه یاسوج برگزار شد

وی با بیان اینکه در دانشگاه مشاوره مذهبی و فرهنگی خواهیم داشت، گفت: در نتیجه خلاقیت و نوآوری دانشجویان را اجرایی می کنیم و جشنواره حرکت و رشد را نیز برگزار خواهیم کرد.

اندرزیان گفت: با مشارکت تشکل های دانشجویی برنامه های سیاسی را در دانشگاه اجرا می کنیم و اردوهای فرهنگی و اجتماعی خواهیم داشت.

معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه یاسوج خطاب به دانشجویان تاکید کرد: دانشجویان دختر و پسر باید به مسائل اخلاقی، عفاف و حجاب اهتمام ورزیده و حرمت ها را رعایت کنند البته کمیته عفاف و حجاب دانشگاه تشکیل شد. “

اندرزیان تاکید کرد: دانشجویان دانشگاه باید روابط دختر و پسر یعنی محرم و نامحرم را رعایت کنند و با توجه به اینکه ماه مبارک رمضان است حرمت این ماه را حفظ کرده و از روزه گرفتن در ملاء عام پرهیز کنند.

وی اعلام کرد: فضای دانشگاه یاسوج باز خواهد بود و در مدتی که معاونت فرهنگی دانشگاه بودم، این دانشگاه دومین دانشگاه فرهنگی و سیاسی یکی از بهترین دانشگاه ها بود.

معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه یاسوج گفت: از سال 88 برای دانشجویانی که مشکل مالی داشتند صندوق خیریه ایجاد کردیم.

اسد معصومی معاون دانشجویی دانشگاه یاسوج در ادامه این مراسم گفت: امکانات ورزشی متعددی از جمله استخر و چمن مصنوعی و سالن چند منظوره برای استفاده دانشجویان داریم.

به گزارش ایسنا، وی از میزبانی دانشگاه یاسوج برای مسابقات دانشجویی منطقه 6 کشور خبر داد و گفت: در آینده نزدیک مسابقات تنیس روی میز، بدمینتون و شنا دانش آموزان منطقه 6 توسط دانشگاه یاسوج برگزار می شود.

مراسم معارفه دانشجویان جدیدالورود دانشگاه یاسوج برگزار شد

مراسم معارفه دانشجویان جدیدالورود دانشگاه یاسوج برگزار شد

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.