مرگ و میر ناشی از کرونا در تهران «تک رقمی» شد/ مدارس فردا باز می‌شوند

[ad_1]

معاون ستاد کل نیروهای مسلح تهران از تک رقمی فوت ناشی از کرونا طی دو سه روز اخیر در تهران خبر داد و گفت: روند این بیماری کند شده و از 13 فروردین 1401 بازگشایی مدارس خواهیم داشت.

دکتر در گفت وگو با ایسنا، نادر توکلی وی درباره وضعیت کرونا در تهران پس از تعطیلات نوروزی گفت: خوشبختانه اکنون وضعیت بیماری بهتر شده و روند کاهش یافته است. تعداد مشتریان کرونری بسیار کاهش یافته است. البته تا هفته اول فروردین ماه نیز با آنفولانزای فصلی مواجه بودیم که اکثراً افرادی بودند که علائم سرماخوردگی داشتند و باعث بیماری جدی و شیوع نشدند.

وی افزود: بر اساس آخرین آمار کرونا در استان تهران، تعداد بستری های روزانه به کمتر از 200 نفر رسیده است و تعداد کل بستری های عروق کرونر در استان تهران 880 نفر است. این در حالی است که دو سه روزی است که تلفات کرونا در تهران تک رقمی شده و در 24 ساعت گذشته 7 مورد فوتی مثبت کرونا داشته ایم. در عین حال روند طبیعی است و با توجه به اینکه در ایام نوروز در بیمارستان ها تمرینات انتخابی وجود نداشت، تخت های بیمارستانی کافی بود و مشکلی نداریم.

توکلی با بیان اینکه وضعیت بیماری در تهران تقریبا نرمال است، گفت: هنوز هم تزریق دوز سوم واکسن توصیه می شود. وضعیت تقریباً عادی است. انشالله بعد از تعطیلات و از 14 فروردین 1401 بازگشایی مدارس را خواهیم داشت و کلیه فعالیت های آموزشی از سر گرفته می شود. در عین حال رعایت پروتکل های بهداشتی از جمله استفاده از ماسک، تهویه مناسب و … توصیه می شود.

وی درباره تاثیر سفرهای نوروزی بر روند بیماری کووید 19 پس از تعطیلات گفت: بین 15 تا 19 فروردین ماه باید سیر تحول بیماری را دنبال کنیم. با توجه به افزایش مسافرت ها و شرایطی که در نوروز داشته ایم، ممکن است درصدی افزایش بیماری داشته باشیم که امیدوارم چشمگیر نباشد.

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.