مظلومیت هندبال را کشف کنید/ سپاهان شخصیت قهرمانی دارد

[ad_1]

ایسنا/ اصفهان سرمربی تیم هندبال سپاهان فولاد مبارکه می گوید تیمش لیاقت و شخصیت قهرمانی را دارد اما تا رسیدن به قهرمانی، صعود برایشان بسیار سخت است.

مجید رحیمی زاده در گفت وگو با ایسنا، درباره بازی تیمش مقابل شهید شاملی کازرون در هفته دوم مرحله مقدماتی لیگ هندبال گفت: می دانستیم بازی های این دوره از حساسیت بالایی برخوردار است و به خصوص بازی با شهید شاملی بسیار خوب بود. مهم چرا؟در بالای جدول اختلاف شدیدی با تیم شهید شاملی داشتیم و این بازی از نظر اعتبار و امتیاز مهم بود.اگر می توانستیم علاوه بر ارتقای جایگاه خود در جدول، آن را تثبیت کنیم. ما برنده می‌شویم، برای ادامه دادن روحیه بیشتری به تیم تزریق می‌شود.

وی افزود: شهید شاملی در دو سال اخیر تیم هندبال خوبی داشته، بازیکنان و مربیان خوبی دارند و با بردهایی که به دست آورد توانست امتیازهای مورد نیاز خود را حفظ کند. در دو سال گذشته و بازی هایی که با شمشید شاملی داشتیم، آنها تیم برنده بودند، بنابراین می دانستیم بازی سختی داریم.

مربی تیم هندبال سپاهان ادامه داد: تمرینات بسیار سخت و خوبی را قبل از رویارویی با شهید شاملی در اصفهان پشت سر گذاشتیم و توانستیم روی نقاط ضعف و قوت حریف کار کنیم و خوشبختانه با ارائه یک بازی منطقی و کم اشتباه و برتری در در ثانیه های پایانی پیروز شدیم و در ادامه بازی با اختلاف سه امتیاز به بالای جدول رسیدیم.

وی تصریح کرد: در این بازی هر آنچه از بازیکنان انتظار داشتم را نشان دادند و بابت زحماتشان دستمزد گرفتند.

رحیم زاده همچنین درباره مشکلات داوری که در بازی با شاملی به وجود آمد، گفت: در طول بازی از دید خودمان به صحنه ها نگاه می کنیم و قضاوت می کنیم که در بسیاری از موارد اشتباه و احساسی است، باید قبول کنیم، داور. ممکن است اشتباه باشد اما مهم این است که این اشتباهات عمدی نیست، برخی از اشتباهات داوری از نظر ما اشتباه است، اما داوران نزدیک به صحنه تخصصی تر و در نتیجه تخصصی و فنی تر قضاوت و قضاوت صحنه ها را دارند.

وی افزود: این مشکل در همه رشته ها وجود دارد و طبیعی است، در بازی مقابل شاملی صحنه اعتراضی داشتم و بعد از بازی داور به من توضیح داد، حتی برای این اعتراض اخطار گرفتم و البته قبول کردم و موردی نبود، فکر می کنم اعتراض تیم مقابل اینگونه بود.

او گفت: تیم شما برای قهرمانی بسته است. می دانید اکثر نفرات دعوت شده به تیم های ملی از سپاهان بودند و بعد از انتخاب اکثر ملی پوشان را بازیکنان سپاهان تشکیل می دادند.

مربی هندبال سپاهان تصریح کرد: این نشان می دهد که بازیکنان خوبی داریم و به همین دلیل انتظار داریم تیم در مسابقات بدرخشد و به نتیجه مطلوب برسد. در دور اول باید شاملی را شکست می دادیم که با اشتباهات خودمان به خصوص در ثانیه های آخر بازی را باخت و در برگشت آنها را در ترکیب داشتیم و در کنار بازی خوب سایر نفرات موفق شدیم. پیروزی.

وی با تمجید از عملکرد تیمش گفت: تیم ما شایسته آن است و شخصیت قهرمانی را دارد اما تا رسیدن به قهرمانی کار سختی در پیش داریم. البته تیم های دیگر هم انگیزه مضاعفی برای بازی مقابل ما و پیروزی دارند و این کار ما را بسیار سخت می کند.

وی ادامه داد: هنوز چهار بازی تا پایان دور سوم دور برگشت باقی مانده است و در پایان این دور که گفته می شود 20 فروردین خواهد بود، چهار تیم راه یافته به نیمه نهایی قرار خواهند گرفت. فینال مشخص خواهد شد. آنها همدیگر را دارند، همین رقابت برای تیم های سوم، چهارم و حتی پنجم جدول برای صعود به دور بعد وجود دارد و احتمال تغییر جایگاه در دور پایانی دور وجود دارد. اما 70 درصد تیم های اول تا چهارم مرحله پلی آف سپاهان، شهید شاملی، ذوب آهن، مس کرمان، طبس سنگ آهن و فولاد نوین خواهند بود.

رحیم زاده با بیان اینکه باشگاه ها در تربیت بازیکن نقش دارند، اضافه کرد: یکی از دلایلی که همه کشورها برای حرفه ای شدن باشگاه های خود تلاش می کنند، ساختن بازیکنان با تجربه و با کیفیت در لیگ است، زیرا خروج باشگاه ها و رقابت های آنهاست. که به تربیت بازیکنان و تقویت تیم ملی کمک می کند.

وی خاطرنشان کرد: البته این فصل با توجه به شرایط و فشردگی بازی هایی که تیم های ملی داشتند کمی طولانی تر شد و برای باشگاه ها گران تمام شد و از طرفی بازیکنان را بیشتر لو داد و بسیاری از آنها برگشتند. ، در ابتدای فصل چند بازیکن به آنها دادیم تا تیم شهید شاملی را تقویت کنند تا در خدمت باشگاه های آسیایی باشند چون اختلاف ملی پیش آمده بود و وقتی برگشتند همگی مصدوم بودند و نتوانستیم در دور اول از آنها به طور کامل استفاده کنیم.

وی افزود: در بازی های ملی مجتبی حیدرپور مصدوم شد، محمدرضا اورهای با مصدومیت برگشت، سیاوشی مصدوم شد، محمد کیانی از ناحیه ستون فقرات و کمر مصدوم شد و همه اینها به ضرر تیم بود. آماده سازی این بازیکنان علاوه بر هزینه بر بودن، موقعیت های زیادی را از تیم گرفت و این شرایط شرایط و نتیجه تیم را تغییر می دهد. یعنی تیمی را برای قهرمانی آماده می کنیم و بعد این شرایط ایجاد می شود.

رحیم زاده گفت: البته باید در نظر داشته باشیم که وظیفه همه باشگاه ها کمک به تیم ملی است و بازیکنان باید در خدمت تیم ملی باشند زیرا بحث غرور ملی مطرح است. بازیکنانی از بازی های باشگاهی آسیا وارد لیگ شدند. در طول لیگ اردوهای ملی به طور مرتب برگزار می شد و همه اینها فشار زیادی به بازیکنان وارد می کرد و یک جایی بازیکن به مشکل می خورد. متاسفانه همه بازیکنان ملی پوش با این موضوع مواجه شده اند و باید حرفه ای تر و به روزتر باشیم تا بازیکنان و تیم ها بتوانند با بهترین شرایط و کمترین آسیب از این شرایط و فشارها عبور کنند. مربیان تیم ها، مربیان بدنساز و بازیکنان باید آخرین دانش هندبال را داشته باشند تا در چنین شرایطی شرایط بهتری برای خود ایجاد کنند.

سرمربی تیم هندبال فولاد مبارکه سپاهان با بیان اینکه هندبال ورزش مظلومی است، گفت: به شرطی که همه بدانند چه بودجه هایی در چه رشته هایی هزینه می شود. هندبال و برخی رشته های دیگر با وجود پتانسیل بالا با مصدومیت ها و مشکلاتشان واقعا خوش درخشیدند.

وی نقش حمایتی رسانه ها را بسیار مهم و حیاتی خواند و افزود: امیدوارم هندبال با حمایت رسانه ای بیشتر مورد توجه قرار گیرد زیرا هندبال پتانسیل جهانی شدن و المپیکی شدن را دارد و شاید حرفه های زیادی برای گفتن داشته باشد اما این نیاز به تامل دارد و وجود دارد. نگاه ویژه کارکنان به این موضوع که این رسانه ها نقش اساسی در این موضوع دارند.

وی ادامه داد: حمایت رسانه ای در جذب اسپانسر کمک زیادی خواهد کرد، تیم های ما به ویژه در حوزه بانوان بدون انجام بازی تدارکاتی و با حداقل تجربه نتایج بسیار خوبی کسب کرده اند و در مسابقات آسیایی و جهانی خوش درخشیده اند، حمایت رسانه ای نباید محدود به زمان مسابقات باشد.” و نتایج را اعلام می کند و نیاز به پوشش بیشتری در همه زمینه ها دارد.

رحیم زاده تاکید کرد: باید اخبار بیشتری از بازیکنان بزرگی که در این رشته بازی می کنند و همچنین از تیم های باشگاهی و لژیونر که در بالاترین لیگ های جهان بازی می کنند منعکس شود. همین بس که رشته خاصی باعث می شود یک اتفاق پیش پاافتاده بیفتد، آن را طوری منعکس می کنند که جای صحبت دارد. اما خبری از انعکاس درخشش هندبالیست ها در لیگ های معتبر نیست. همه اینها ضعف و درد است. امیدوارم همه رشته ها به یک چشم دیده شوند، این موضوع باعث رشد و شکوفایی ورزش کشورمان شود.

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.