موضوع اقتصاد دریایی باید مورد توجه جدی قرار گیرد

[ad_1]

ایسنا/ سیستان و بلوچستان استاندار سیستان و بلوچستان گفت: 80 درصد ماهیان کشور در سواحل سیستان و بلوچستان تولید می شود و این استان از نظر ظرفیت ویژه صید و آبزی پروری با هیچ یک از استان ها قابل مقایسه نیست.

به گزارش ایسنا؛ حسین مدرس خیابانی با حضور در محل این سازمان با سیدحسین حسینی معاون وزیر جهاد کشاورزی و رئیس سازمان شیلات کشور دیدار و درباره مصوبات سفر رئیس جمهور به استان از جمله توسعه صید کنارک، بریس، رامین و پسابندر بحث و تبادل نظر کرد. اسکله ها

وی همچنین بر لزوم صدور مجوز برای قایق های صیادی و کارخانه های شناور به منظور صادرات و جایگزینی شناورها تاکید کرد.

رئیس شورای برنامه ریزی و توسعه سیستان و بلوچستان ادامه داد: برای تسریع در روند توسعه اسکله های صیادی و بنادر ماهیگیری، اعتبارات این بخش از سازمان شیلات ایران به اداره کل شیلات برای توسعه این اسکله ها منتقل شود. اسکله ها با کمک اعتبارات استانی و صندوق های محرومیت زدایی. تسریع در رفع اشکال

حسین مدرس خیابانی، بندر کنارک را بزرگترین بندر صیادی کشور دانست و گفت: همانطور که در سند تحول دولت ابلاغی از سوی رئیس جمهور آمده است؛ این بندر در حال توسعه است. موضوع اقتصاد دریامحور که یکی از توانمندی های استان است باید مورد توجه جدی قرار گیرد.

سید حسین حسینی معاون وزیر جهاد کشاورزی و رئیس سازمان شیلات ایران نیز در این مراسم ضمن تقدیر از ظرفیت های صیادی استان، تلاش این سازمان را برای پیشبرد این بخش از توانمندی های استان عنوان کرد.

در این جلسه با تعیین تکلیف اعطای مجوز شناورهای صیادی و عدم تمرکز اعتبارات توسعه اسکله های صیادی و صیادی در سیستان و بلوچستان و واگذاری اعتبارات به اداره کل شیلات موافقت شد.

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.