موضوع مهارت اگر از سوی مسئولان جدی گرفته نشود، هر ساله هزینه های کشور را افزایش می دهد.

[ad_1]

ایسنا/ آذربایجان شرقی مدیرکل سابق آموزش فنی و حرفه ای آذربایجان شرقی گفت: اگر موضوع مهارت از سوی مسئولان جدی گرفته نشود، هزینه های کشور هر سال افزایش می یابد.

رضا اختیار وکالتی روز شنبه 20 فروردین ماه در جلسه تکریم و معارفه مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان اظهار داشت: اشتغال یکی از مهمترین مسائل و مشکلات همه جوامع و دولت ها از جمله ایران است و در صورت وجود مشکل بیکاری حل می شود و اشتغال ارتقا می یابد بسیاری از مشکلات کشور قابل حل است.

به گزارش ایسنا، وی افزود: مهارت نیز یکی از اصلی ترین پارامترها و زیرساخت های اشتغال است که از طریق آموزش به افراد منتقل می شود. کاهش آسیب های اجتماعی، ارتقای نشاط اجتماعی و بهره وری اقتصادی یک جامعه با ارتقای سطح صلاحیت افراد محقق می شود و از این نظر مسئولان استانی و کشوری باید دست به دست هم داده و تلاش مضاعف کنند.

وی با بیان اینکه شعار سازمان آموزش فنی و حرفه ای «دست های بزرگ با مغز بزرگ» است، اضافه کرد: دست ها نشان دهنده مهارت و مغز نشانه دانش و خلاقیت نیروی انسانی است. با توجه به شعار امسال که بسیار هوشمندانه از سوی مقام معظم رهبری نامگذاری شد، مقوله خلاقیت، دانش و به خصوص دانش نو از ملزومات هر شغلی است و اگر فردی در کار خود خلاقیت نداشته باشد، با مشکل مواجه خواهد شد.

وی گفت: رویکرد سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور ایجاد آموزش های مهارتی دانش بنیان است. آموزش مهارت در دنیای امروز بسیار مهم است و دنیا روی این اصل کار می کند.» سازمان آموزش فنی-حرفه ای کشورمان نیز این موضوع را دنبال می کند.

وی با تاکید بر اینکه آموزش های مهارتی روز به روز پیچیده و تخصصی می شود، گفت: مهارت آموزی به سرعت در حال تغییر است و حوزه های مختلفی را در بر می گیرد و از این حیث سازمان آموزش فنی و حرفه ای نمی تواند به تنهایی این مسئولیت را بر عهده بگیرد و مسئولیت بزرگی برای به روز رسانی فناوری های آموزشی است. در یک مهارت از آژانس ها، نهادها و سازمان های مختلف ملی و استانی انتظار می رود در ارائه جدیدترین آموزش های فناوری بازار به ما کمک کنند.

وی در خاتمه از همکاران اداره کل آموزش فنی و حرفه ای و سایر مربیان و معلمان در مدت تصدی مدیریت خود در این مجموعه تشکر کرد و افزود: مسئولیت این امر را بر عهده می گیرم و از این بابت عذرخواهی می کنم.

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.