نظرات همیشه خوب نیستند!

[ad_1]

اندکی تأمل، خویشتن داری و دوری از احساسات عاطفی می تواند از چه چیزی جلوگیری کند؟ کاری که ویل اسمیت انجام نداد و حالا باید هزینه آن را بپردازد.

به گزارش ایسنا، عصر ایران “در جریان جوایز اسکار 94، کریس راک، کمدین و مجری آمریکایی، جیدا پینکت (همسر ویل اسمیت) را که موهایش به دلیل آلوپسی (طاسی موضعی) از دست داده بود، مسخره کرد. ویل اسمیت پیر شد و به او سیلی زد. او برگشت و با صدای بلند روی صندلی خود نشست. و با وقاحت از راک درخواست کرد که نام همسرش را ذکر نکند، همه چیز در عرض یک دقیقه اتفاق افتاد، اما جالب اینجاست که تاثیر آن دقیقه بر زندگی ویل اسمیت و متعاقباً در مراسم اسکار علیرغم عذرخواهی و اظهارات مکرر ویل اسمیت در عذرخواهی و عذرخواهی اوست. در محکومیت عملکرد او، خود او از آکادمی استعفا داد و به سرعت پذیرفته شد.

آکادمی علوم و هنرهای تصاویر متحرک (ACS) که ماموریت آن انتخاب نامزدها و برندگان اسکار است، روز جمعه اعلام کرد که ویل اسمیت را از حضور در مراسم اسکار یا هر رویداد مرتبط با آکادمی به مدت 10 سال منع می کند. ویل اسمیت همچنین بیانیه ای منتشر کرد و گفت که تصمیم آکادمی برای محرومیت او از اسکار را پذیرفته و به آن احترام می گذارد.

آکادمی همچنین به دلیل نحوه رسیدگی به این رویداد پس از این حادثه و همچنین اجازه ماندن اسمیت و دریافت جایزه بهترین بازیگر مرد عذرخواهی کرد. به گزارش یورونیوز، آکادمی علوم و هنرهای تصاویر متحرک در بیانیه ای اعلام کرد: ما نتوانستیم به درستی و به اندازه کافی پیامدهای این حادثه را در طول پخش تلویزیونی مدیریت کنیم و از این بابت متأسفیم.

در این بیانیه همچنین عدم آمادگی و کمبودها در مواجهه با یک اتفاق بی سابقه را مورد تاکید قرار داد: ما این فرصت را داشتیم که برای مهمانان آکادمی، تماشاگران و خانواده ها در سرتاسر جهان الگو باشیم، اما شکست خوردیم.

جالب اینجاست که آکادمی نه تنها تمام تقصیرها را به گردن ویل اسمیت انداخت، بلکه به خاطر این واقعیت که خود آنها پس از این اتفاق نتوانستند عملکرد مناسبی داشته باشند، عذرخواهی کردند. یعنی کمترین کاری که می توانستند بکنند این بود که ویل اسمیت را از اتاق بیرون کنند نه اینکه بمانند و اتفاقا جایزه بگیرند و صحبت کنند و ….

از طرفی بعد از آن شب مراسم اسکار پس از زلزله تصمیم و اقدام غیرقابل قبول ویل اسمیت آغاز شد. سونی تولید «پسران بد 4» را متوقف کرد. فیلمی که پیش از این در سه قسمت ساخته شده و اولین فیلم آن در سال 95 تولید شده است، مجموعه ای از فیلم هایی که بسیار پرفروش بودند و البته قسمت چهارم می توانست پرفروش باشد اما ساخت آن متوقف شد.

شرکت فیلمسازی نتفلیکس قرار بود جدیدترین پروژه سینمایی خود را به نام Fast and Loose با بازی ویل اسمیت منتشر کند، اما این شرکت پروژه فیلمبرداری را نیز متوقف کرد.

ویل اسمیت یک سوپراستار معروف هالیوود است. یکی از گران ترین بازیگران سینمای آمریکا از نظر دستمزد، اما به همان اندازه که معروف است، دلیلی وجود ندارد که اشتباه او را نادیده بگیریم یا سعی کنیم به سرعت رابطه با پدری با ریش و نیم سفید را به پایان برسانیم و بگوییم که این یک اتفاق بوده است. اشتباه و تمام شد بهتر از این است ببخشید و … در واقع به دلیل شهرت و بدنامی که دارد طوری رفتار می شود که درس عبرتی برای دیگران می شود. آنها اطمینان می دهند که هیچ کس دیگری جرات چنین تصمیمات لحظه ای یا احساسی را ندارد. در برنامه زنده اسکار نیز حضور دارد!

برخی می گویند شوخی کریس راک با ظاهر همسر ویل اسمیت مطابقت نداشت. در حالی که این نوع شوخی ها و بسیار شدیدتر و صریح تر از این شوخی ها در این گونه مراسم ها رایج است، اما اگر این شوخی هم صحت نداشته باشد، راه مقابله با آن این است که به پیری نروید و به خودتان سیلی نزنید.کریس راک. ویل اسمیت تنها در صورتی می توانست جوک ها و شوخی های کریس راک را بعد از اعتراض نشان دهد که یک دقیقه تأمل می کرد و واکنش احساسی نشان نمی داد و طبیعتاً شکل سؤالات بسیار متفاوت بود. از این منظر که ظاهر همسر ویل اسمیت به دلیل بیماری بود تا انتخاب، افکار عمومی در آن زمان قطعاً با خانواده اسمیت مرتبط بود و شاید این کریس راک بود که باید عذرخواهی می کرد.

این یکی از عجیب‌ترین صحنه‌های تاریخ اسکار خواهد بود و سال‌ها درباره آن بحث می‌شود، اما شاید بزرگ‌ترین درس آن شب عبارتی بود که دنزل واشنگتن به ویل اسمیت گفت: اوج او.»

با یک نگاه می توان فهمید که اندکی تأمل، خویشتن داری و دوری از احساسات عاطفی می تواند از چه چیزی جلوگیری کند. کاری که ویل اسمیت انجام نداد و اکنون باید بهای آن را بپردازد.

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.