نگرانی سازمان ملل از حملات پاکستان به افغانستان

[ad_1]

سازمان ملل متحد از حملات هوایی پاکستان در جنوب شرق افغانستان ابراز نگرانی کرده است.

به گزارش ایسنا، دفتر معاونت سازمان ملل متحد در افغانستان (یوناما) روز یکشنبه در صفحه توئیتر خود نوشت که یوناما از گزارش ها مبنی بر تلفات غیرنظامیان از جمله زنان و کودکان در حملات هوایی شب گذشته علیه خوست و کنر به شدت نگران است.

او گفت: «غیرنظامیان هرگز هدف نیستند. یوناما روی حقایق کار می کند و قربانیان را تایید می کند.

خبرگزاری الجزیره روز گذشته به نقل از یک مقام امنیتی گزارش داد که 41 غیرنظامی در حمله هوایی پاکستان در ولایت خوست افغانستان کشته شدند.

این حملات ظاهراً به تلافی کشته شدن هفت سرباز پاکستانی در یک کمین مسلحانه در وزیرستان شمالی در روز پنجشنبه انجام شد.

ارتش پاکستان پیش از این حملات راکتی را در ولایت های خوست و کنر افغانستان انجام داده است که باعث تنش های دیپلماتیک بین دو کشور شده است.

مقامات طالبان افغانستان روز شنبه در اعتراض به حملات هوایی پاکستان، سفیر پاکستان در کابل را احضار کردند و یکی از مقامات محلی طالبان و ساکنان آن گفتند که این حملات توسط یک جنگنده پاکستانی در حریم هوایی افغانستان انجام شده است.

وزارت امور خارجه پاکستان امروز در بیانیه ای اعلام کرد: در روزهای اخیر حوادث در مرزهای دو کشور به میزان قابل توجهی تشدید شده و نیروهای امنیتی پاکستان در مرز مورد حمله قرار می گیرند.

پاکستان همچنین امروز به طالبان افغانستان هشدار داد که از پناه دادن به شبه نظامیان طالبان پاکستانی که حملات مرگباری را علیه ارتش افغانستان آغاز کرده اند، دست بردارد.

در این بیانیه آمده است: هفت سرباز پاکستانی روز پنجشنبه در منطقه مرزی وزیرستان شمالی کشته شدند.

سفارت پاکستان در کابل این حمله را تکذیب کرد و هیئت معاونت سازمان ملل در افغانستان ابراز نگرانی کرد.

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.