هر جا که آدمی از تصور پایان جاده باز می ماند، نقطه سقوط اوست.

[ad_1]

رهبر معظم انقلاب اسلامی در اولین روز از ماه مبارک رمضان در محفل نورانی انس با قرآن، رمضان را ماه ضیافت و رسیدن بیکران رحمت الهی و تهذیب دل و مردم همراه با تدبر نامیدند. قرآن برشمرده .

به گزارش ایسنا، حضرت آیت الله خامنه ای ورود به ضیافت بزرگ الهی را مستلزم تلاش انسان برای اجابت دعوت الهی خواندند و افزودند: اگر بتوانیم در مهمانی خدا وارد شویم، استقبال بی نظیری خواهیم داشت، فرصتی برای تقرب به خدا فراهم می شود، غیر از این نمی توان تصور کرد. “

وی با اشاره به برکات و فرصت‌های ماه مبارک رمضان، افزود: این نعمت‌ها واقعاً فرصت‌های بی‌بدیل برای قرب الهی است، بنابراین باید توفیق غنیمت شمردن این فرصت و دوری از گناهان را با خضوع و خضوع از خداوند خواستاریم.

رهبر معظم انقلاب با استناد به آیات قرآن، «ذکر» را از حروف مبارک کتاب آسمانی و در مقابل غفلت که مصیبت بزرگی است برشمردند و افزودند: تلاوت مستمر و انس با قرآن موجب می شود. برای ارتباط بیشتر با خدا

حضرت آیت الله خامنه ای، قرآن را معجزه جاودانه پیامبر خاتم خواندند و افزودند: قرآن در تمام ادوار تاریخ بشر، دانش لازم برای انسان در عرصه وسیع و وسیع فردی، خانوادگی، اجتماعی، معنوی، حاکمیتی و همه ابعاد دیگر است. .

وی راز بهره مندی از معارف عمیق، باطنی و عالی قرآن را یادگیری، تدبر و عمیق آموزی، یعنی تعلیم و تعلم عمیق دانست و افزود: شرط دستیابی به این معرفت، طهارت قلب و طهارت روح است. که در جوانی بسیار آسان تر است.

رهبر معظم انقلاب در خصوص موضوع تلاوت خطاب به قاریان قرآن نکاتی را بیان کردند.

وی با ابراز خرسندی از فراوانی قاریان برجسته و عزیز کشورمان، این موهبت را مرهون انقلاب اسلامی دانست و گفت: امروز قاریان ما نسبت به بسیاری از قاریان کشورهای دیگر که گاه به عنوان استاد به ایران دعوت می شوند، با تعالی و کیفیت بهتری تلاوت می کنند. ” این یک واقعیت محترم است.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای افزودند: البته کار را نباید تمام‌شده تلقی کرد و باید به پیشرفت ادامه داد و کاستی‌ها را کامل کرد، زیرا هر جا که انسان به فکر پایان راه افتاد، سقوط اوست و این توصیه ما به همگان است. اعم از نویسندگان، شاعران و دانشجو نیز است.

وی در توصیه ذیل، تلاوت را هنری مقدس خواند و با تاکید بر اینکه این هنر باید در خدمت ذکر و دعوت خداوند باشد، گفت: تلاوت باید به گونه ای باشد که ایمان شنونده را افزایش دهد. از این رو نباید به تلاوت صرفاً هنر و حواشی و تظاهر برای غلبه بر حالت ذکر و دعوت به سوی خداوند تلقی شود.

رهبر معظم انقلاب همچنین موضوع «تلاوت مهندسی» را نیازمند توجه ویژه قاریان دانستند و افزودند: مهندسی تلاوت یعنی تلاوت به گونه ای که لحن مناسبی را انتخاب کند که در شنونده کلام الله مجید تأثیر عمیقی داشته باشد. “

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، فعالیت‌های قرآنی در کشور را خوب اما ناکافی ارزیابی کردند و در پیشنهادی برای گسترش این فعالیت‌ها گفتند: مساجد هر محله را به پایگاه‌های قرآنی تبدیل کرده و با سایر مساجد آن محله تعامل و ارتباط داشته و جلسات و مسابقات قرآنی بین آنها برگزار شود. . بهترین مشوق برای ورود نوجوانان و جوانان به وادی قرآن و بالاتر از همه تربیت حافظ قرآن است.

وی در پایان افزود: راه تربیت 10 میلیون حافظ که چند سال پیش مطرح کردیم، معرفی نوجوانان به عرصه فعالیت های قرآنی است که این طرح ها می تواند به تحقق آن کمک کند.

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.