وجدان و ایمان به سنت، آزمون قدرت جامعه اسلامی است

[ad_1]

ایسنا/ قم نماینده مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه سنت های الهی که در قرآن آمده بسیار زیاد است، تصریح کرد: اولی سنت امتحان و ابتلا است و امیرالمومنین در نهج البلاغه فرمودند شما در معرض آزمایش های سخت قرار خواهید گرفت. ردیابی خواهید شد و وارونه خواهید شد.جامعه شما به حدی تغییر خواهد کرد که کسانی را که از بقیه جلوتر هستند متمایز کند.

حجت الاسلام و المسلمین محمد حاج ابوالقاسم دولابی سخنران حرم حضرت معصومه (س) طی سخنانی در مراسم جزء خوانی قرآن کریم که امروز 15 فروردین ماه در حرم بانوی کرامت برگزار شد. با بیان اینکه آیه 152 سوره آل عمران به این نکته اشاره می کند، اگرچه وعده الهی در آغاز رویارویی مسلمانان با کفار محقق شد و در آغاز نشانه های پیروزی آشکار شد، اما برخی از سکولارها سنگر خود را ترک کردند. طمع به جمع آوری غنایم و این باعث شکست او شد. مورخان می نویسند که در آغاز جنگ، مسلمانان توانستند دشمن را با برق درهم بشکنند، اما در پایان جنگ به نفع مسلمانان تمام نشد.

وی افزود: در این آیه دو سنت مهم از خداوند متعال بیان شده است، روایت اول این است که خداوند متعال یاور مجاهدان راستین است و سنت دوم این است که اهل دنیا همیشه باعث شکست جبهه حق می شوند.

حاج ابوالقاسم با بیان اینکه ما با عوامل قدرتمند جامعه اسلامی سروکار داریم، یادآور شد: یکی از عوامل قدرت جامعه اسلامی، آگاهی و ایمان به سنت های الهی حاکم بر این دنیا و مؤمنان است زیرا به سنت های الهی واقف هستند. باعث شکست و یأس می شوند، ناامیدی خود را نمی بینند و می دانند که هر شکستی گامی به سوی پیشرفت است و آن شکست ها بر تجربیاتشان می افزاید و می دانند این سنت های الهی است که تغییر ناپذیر است و اگر راه را طی کنند. سنت های الهی قطعا پیروز خواهند شد.

سخنران حرم بانوی کرامت ادامه داد: امیرالمومنین در نهج البلاغه خطاب به فرزندش فرمودند: فجایع دنیا را به قلب خود نشان دهید، تاریخ گذشتگان و حوادث آن را در سرزمین هایشان به خاطر بسپارید. و بقیه تاریخشان و ببینید چه کردند و چگونه زندگی کردند.

استاد حوزه علمیه خاطرنشان کرد: تدبر در آثار و تاریخ گذشتگان و سنت های الهی که در گذشته انجام می شد و در آینده نیز اجرا می شود، مؤمنان را با آگاهی و آگاهی کامل با صحنه ها مواجه می کند و این عامل قوت است. از جبهه اسلامی به همین دلیل است که رهبر معظم انقلاب در این ابلاغیه گام دوم انقلاب جوانان را به مطالعه تاریخ سفارش کردند.

وی خاطرنشان می کند که در آیات جزء چهارم خداوند متعال به سنتی اشاره می کند که دانستن این سنت آستانه تحمل جامعه اسلامی را بالا می برد و با افزایش آستانه تحمل قدرت رویارویی با مشکلات افزایش می یابد و این در الف پیروزی امت اسلام است، وی خاطرنشان کرد: خداوند متعال در آیه 186 می فرماید: حتماً آزمایش خواهید شد و این یکی از سنت های الهی آزمایش مال و جان انسان هاست و فرموده است که زیان زیادی به شما وارد خواهد شد. دشمنان و غیر مسلمانان مشرکان شما را اذیت می کنند اما آگاهی از این امر باعث افزایش تحمل جامعه اسلامی می شود.

نماینده مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه سنت های الهی که در قرآن آمده بسیار زیاد است، تصریح کرد: اولی سنت امتحان و ابتلا است و امیرالمومنین در نهج البلاغه فرمودند شما در معرض آزمایش های سخت قرار خواهید گرفت. ردیابی خواهید شد و وارونه خواهید شد.جامعه شما به حدی تغییر خواهد کرد که کسانی را که از بقیه جلوتر هستند متمایز کند.

کارشناس مذهبی حرم بانوی کرامت با تاکید بر اینکه بلاها و امتحانات الهی در عرصه های مختلف رخ می دهد، گفت: از جمله مسائل اقتصادی از جمله فقر و تحریم و مسائل سیاسی مانند جنگ و تهدید است. دفاع در برابر آفات خداوند متعال بود، در زمینه های اجتماعی مانند فتنه ها، شورش ها، خشکسالی ها و قحطی ها همه آزمایش می شوند و امت اسلامی چون می داند در حال آزمایش است، تحمل خود را در عرصه های فردی نیز افزایش می دهد. مشکلات خانوادگی و بدهی و امثال آن همه امتحان الهی است.

استاد حوزه علمیه گفت: یکی دیگر از سنت های الهی سنت تغییر وضعیت مردم جهان است.

وی افزود: سنت دیگر، سنت پیروزی صابران و مجاهدان است و خداوند متعال بارها در قرآن فرموده است که او یاور واقعی مجاهدان است. و پیروزی را به چشم خود دیدی. .

حاج ابوالقاسم در پایان به سنت حمایت از دین راستین خداوند متعال و یاور دین و پرهیزگاران و سنت سرزنش پس از گناه اشاره کرد و گفت: این سنت مؤمنان را امیدوار می کند و آنها را رها می کند. بدانید که دشمن هرگز نمی تواند نور ایمان را خاموش کند.

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.