ویژگی های نظام سلطه در ایجاد اختلاف بین ایران و افغانستان

[ad_1]

یک کارشناس مسائل منطقه گفت: نظام سلطه از همه ظرفیت های اطلاعاتی، امنیتی، سیاسی و رسانه ای خود برای ایجاد اختلاف و دوگانگی بین ایران و افغانستان استفاده می کند. یکی از سیاست های نظام سلطه ایجاد اختلاف بین قومیت ها و حکومت هاست». او گفت: آنها در این سال ها تلاش زیادی کرده اند.

سید رضا صدرالحسینی درباره تحولات مربوط به اختلاف روابط ایران و افغانستان گفت: روابط دوستانه دو کشور که بیش از 900 کیلومتر مرز مشترک دارند و دارای تمدن، زبان و دین مشترک هستند، قطعا این بوده است. یک رابطه بسیار ساختاری و طولانی مدت برای شما.

وی افزود: باید توجه داشته باشیم که یکی از سیاست های اصلی نظام سلطه که سال هاست در مناطق مختلف به ویژه غرب آسیا و جهان اسلام اعمال می شود، ایجاد اختلاف است، انگلیسی ها شعار تفرقه انداختن داشتند. و حکومت کن.” آنها توانستند به خوبی از آن استفاده کنند، بنابراین تجربیات خود را با ایالات متحده در میان گذاشتند و آمریکایی ها نیز از توصیه های انگلیسی زیادی استفاده می کنند که به اعتقاد آنها بهترین راه برای ایجاد اختلافات قومیتی است.

این کارشناس مسائل منطقه همچنین تصریح کرد: از این رو شاهد هستیم که در ماه های اخیر با تهیه کلیپ، عکس، نوشته، مصاحبه و حتی مجبور کردن افراد غیرمسئول به انجام مصاحبه و توزیع و تکثیر این نوع مصاحبه ها، اطلاعات این سرویس ها هر تلاش برای ایجاد اختلاف بین دو ملت ایران و افغانستان.

صدر الحسینی خاطرنشان کرد: از این رو در هفته های اخیر در حوزه افغانستان هراسی در ایران و ایران هراسی در افغانستان اقداماتی صورت گرفته که پیامدهای ناگواری برای هر دو کشور داشته است و مقامات ایرانی و افغانستانی بیانیه ها و اطلاعیه هایی را صادر کرده اند. در روزهای اخیر.” آنها روابط دو کشور در زمینه های فرهنگی، سیاسی، اقتصادی و تجاری را که هیچ تغییری نکرده است، برجسته کردند و توصیه هایی برای آرامش شهروندان خود ارائه کردند.

وی ادامه داد: شهادت دانش آموزان در حرم مطهر رضوی یا حمله به کنسولگری ایران در هرات نیز از جمله مواردی است که دست عوامل خارجی در آن دیده می شود.

این کارشناس مسائل منطقه در ادامه تصریح کرد: با توجه به اینکه چند تن از مخالفان جمهوری اسلامی ایران که در پارلمان افغانستان منحل شده اند، رهبران مخالفان دو کشور بودند و سخنرانی و تجمع کردند، امروز در آلبانی سپری می کنند. زندگی سیاسی خودش است و نشانه های متعددی وجود دارد که مخالفان روابط دو کشور همچنان برنامه های خود را به این شکل مدیریت می کنند.

صدرالحسینی تاکید کرد: در واقع نظام سلطه از تمام توان اطلاعاتی، امنیتی، سیاسی و رسانه ای خود برای ایجاد اختلاف و دوگانگی بین ایران و افغانستان استفاده می کند، البته با بررسی های میدانی که انجام شده، این تنفر از ملت به هر نحوی باشد». روابط دو کشور بی ارتباط است و مقامات دو کشور در این زمینه دوستی و تعمیق روابط را اعلام کردند.

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.