پیش بینی رگبار و رعد و برق در البرز

[ad_1]

ایسنا/ البرز مدیرکل هواشناسی البرز با اشاره به فعالیت سامانه بارشی همراه با حوادثی مانند رعد و برق و رعد و برق در استان گفت: اوج فعالیت این سامانه در روزهای پنجشنبه و شنبه خواهد بود.

آرش بهاروند احمدی در گفت وگو با ایسنا، اظهار کرد: تحلیل آخرین الگوهای پیش یابی حاکی از عبور امواج محلی ناپایدار با طبیعت رعد و برق از منطقه البرز مرکزی است که از امروز چهارشنبه (19 فروردین) تا یکشنبه شب آینده. هفته، متناوباً به بخش‌هایی از استان منتهی می‌شود». باد شدید و گرد و خاک خواهد بود.

وی ادامه داد: در مدت یاد شده شاهد رعد و برق پراکنده، تگرگ و رعد و برق (پنجشنبه و شنبه اوج سامانه) خواهیم بود.

وی گفت: احتمال صاعقه، شکستگی درختان، آسیب به سقف منازل و سازه های موقت، گلخانه ها، تابلوها و بنرهای سطح شهر، سقوط اجسام از ارتفاعات، افزایش گرد و غبار و کاهش دید افقی، کاهش کیفیت هوا، اختلال در تردد در سطح شهر وجود دارد. جاده های عمومی یکی از خطرات این سیستم جوی است.

بهاروند احمدی افزود: مقاوم سازی سازه های موقت، بیلبوردها، احتیاط هنگام عبور از کنار ساختمان های نیمه کاره، تمهیدات لازم برای جلوگیری از خسارت ناشی از وزش باد شدید ضروری است.

این مقام مسئول خاطرنشان کرد: به دلیل طوفان، مردم از ماندن در کنار درختان بلند، منزوی، تپه‌ها، تیرهای برق، دکل‌های فلزی فشار قوی، نرده‌ها، لوله‌های فلزی آب، مناطق باز و رودخانه‌ها و رودخانه‌ها برای جلوگیری از برق‌گرفتگی خودداری کردند.

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.