کنفرانس مطبوعاتی نخست وزیر بریتانیا و صدراعظم آلمان درباره وعده سلاح های جدید برای اوکراین

[ad_1]

نخست وزیر انگلیس در سخنانی از ارسال تسلیحات نظامی به ارزش 130 میلیون دلار به اوکراین خبر داد.

به گزارش ایسنا، بوریس جانسون، نخست وزیر بریتانیا در کنفرانس خبری مشترک با اولاف شولتز، صدراعظم آلمان در لندن، اعلام کرد که کشورش محموله جدیدی به ارزش 130 میلیون دلار تسلیحات و تجهیزات مدرن را روانه بازار خواهد کرد.

او گفت: «بریتانیا هفته گذشته کنفرانسی با اهداکنندگان برگزار کرد که طی آن امکان جمع آوری 1.5 میلیارد پوند (1.95 میلیارد دلار) تجهیزات و تسلیحات برای اوکراین وجود داشت.

جانسون گفت: «امروز همچنین می‌توانم اعلام کنم که بریتانیا موشک‌های ضدهوایی Starstrike، موشک‌های ضد تانک و مهمات لبه هدایت شونده را به اوکراین خواهد فرستاد».

شولتز در یک کنفرانس خبری گفت: آلمان دیگر زغال سنگ روسیه را وارد نخواهد کرد و در حال حاضر در تلاش است تا به تدریج بر وابستگی خود غلبه کند. ما در حال تنوع بخشیدن به منابع و سرمایه گذاری هنگفت در ساخت زیرساخت های فنی و فیزیکی لازم برای واردات گاز طبیعی در سراسر سواحل شمالی آلمان هستیم.

وی گفت: ما در تلاش هستیم تا نیاز به واردات گاز از روسیه را برطرف کنیم، اما به دلیل نبود زیرساخت برای حمایت از جایگزین‌ها، این کار آسان نیست.

جانسون در پاسخ به شولتز گفت: “این برای هیچ یک از ما آسان نیست و نمی توانیم سیستم های انرژی خود را یک شبه تغییر دهیم و می دانیم که عملیات نظامی روسیه در اوکراین یک شبه پایان نخواهد یافت.”

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.