22 نکته آرایشی موها قبل از عید

  22 نکته آرایشی موها قبل از عید

  نزدیک عید، بازار آرایشگاها مخصوصا آرایشگاهای زنونه، داغ می شه و اون روی سکه این بازار با مشکلات و خطراتی همراه س که اگه از اونا بدونیم، می تونیم از اونا پیشگیری کنیم.

  13 نکته درباره کوتاه کردن موها

  1- هنگام انتخاب مدل موی کوتاه، به سن، جنس موها و شکل صورتتون دقت کنین.

   

  2- اگه 20 ساله هستین، هر نوع مدل مویی به شما میاد. البته باید در عین حال به شکل صورت و جنس مو به این موضوع دقت لازم رو به عمل بیارین.

   

  3- اگه 30 ساله هستین، مدلای شلوغ و کوپای نامتقارن رو انتخاب نکنین. مناسب ترین مدل واسه شما در این سن، مدلای نیمه بلند و کلاسیکه.

   

  4- اگه 40 ساله هستین، مدلی انتخاب کنین که صورت شما رو جوون تر نشون میده. مدلای نیمه کوتاه که گردن رو می پوشونن، مناسب شمان.

   

  5- اگه سنتون از 50 سال گذشته است، مدل موی کوتاه و سنتی رو انتخاب کنین. موهاتون هیچوقت نباید از سرشانه بلندتر شن.

   

  6- اگه موهای پرپشتی دارین، توجه کنین که بعد از کوتاه کردن مو، خط قیچی روی اون نمونه. بهترین مدل واسه موهای شما مدل هاییه که خط هندسی متفاوت داره. مدل مصری کوتاه اصلا مناسب شما نیس.

   

  7- اگه موهای فرفری یا فر دارین، می تونین مدل موی پسرانه رو انتخاب کنین یا اجازه بدین موهاتون بلند شه و روی شونِه هاتون بریزه.

  سشوارکشیدن باعث براق و زیباترشدن موها می شه، اما در عین حال می تونه عامل خشکی موها شه

  8- اگه موهای نازکی دارین، مدلای کوتاه یا نیمه بلند رو انتخاب کنین. موی بلند، کم پشتی اونو نشون میده. علاوه بر کوتاه کردن موها با یه مدل قشنگتر، حتما اونا راای لایت کنین تا سایه روشن، موها رو پرپشت نشون بده.

   

  9- اگه موهاتون حالت پذیر نیس، مدلای کوتاه مثل مدل مصری رو انتخاب کنین.

   

  10- اگه صورت بیضی شکلی دارین، هر نوع مدل مویی رو که پسند می کردین و به سن و جنس موتون میاد، انتخاب کنین.

   

  11- اگه صورتتون گرده، واسه باریک تر نشون دادن اون، کوپی رو انتخاب کنین که دور صورت می ریزه. مدلایی که دور و بر صورت رو خالی می کنن، مثل مدل پسرانه، مناسب شما نیستن.

   

  12- اگه صورت قلبی شکل دارین، مدلای کوتاه رو انتخاب کنین. چتری کلفت هم به صورت شما میاد.

   

  13- اگه بعضی اعضای صورت مثل بینی تون درشته، مدلایی انتخاب کنین که موهاتون رو پرپشت نشون میده.

   

  6 نکته درباره براشینگ

  1- واسه اینکه موها به طور کامل صاف شن، باید برس گرد و سشوار رو از ریشه مو به سمت پایین و در جهت خواب مو کشید، وگرنه ممکنه موها وز شن.

   

  2- سشوارکشیدن باعث براق و زیباترشدن موها می شه، اما در عین حال می تونه عامل خشکی موها شه. واسه پیشگیری از این حالت، درجه سشوار رو روی کمترین اندازه گرما بذارین و اونو در فاصله یک و نیم سانتی متری مو نگه دارین. اشتباه عادی آرایشگران، به کار گیری بالاترین درجه سشوار و چسباندن سر سشوار به موهاست.

   

  3- دسته نازکی از مو رو جدا کنین و برس و سشوار بکشین. وقتی موها به طور کامل خشک شدن، در حالی که هنوز گرم هستن، مرتب باید برس رو به حالت گرد داخل اونا کشید تا حالت بگیرن و بعد از سردشدن کامل موها، میشه اونا رو به حالت دلخواه درآورد.

  در مورد روش نگهداری، شستشو و شونِه کشیدن یا براشینگ موی اکستنشن از آرایشگرتان سوال کنین. موی اکستنشن شونِه و شامپوی مخصوصی داره

  4- واسه اینکه حالت موها به هم نریزد، اونا رو بالای سر جمع و دسته دسته از پایین گردن براشینگ کنین.

   

  5- اگه موهای شما وزه، قبل از سشوار کشیدن، صاف کننده ها و اتوی مو رو به کار برید. قبل از به کار گیری اتو هم از سرم تقویت کننده مو استفاده کنین.

  2 تا 6 بار در هفته سشوار کشیدن مشکلی به وجود نمی آورد، اما بیشتر از این حد، سلامت موها رو به خطر میندازه.

   

  3 نکته درباره اکستنشن مو

  1- واسه انجام اکستنشن مو به آرایشگری ماهر مراجعه کنین و قبل از مراجعه از قصد و تصمیم خود مطمئن شید، چون اکستنشن هزینه بالایی داره و در بیشتر موارد، آرایشگرانی که هزینه پایین می گیرن، یا کیفیت کارشون پایینه یا موی طبیعی و مصنوعی رو با هم مخلوط می کنن.

   

  2- از آرایشگر بخواین تا حد ممکن از اندازه اکستنشن کمتری استفاده کنه. موهای اکستنشن مانع از رسیدن اکسیژن کافی به ریشه مو می شن و باعث سست شدن ریشه و آسیب دیدن اون می شن.

   

  3- در مورد روش نگهداری، شستشو و شونِه کشیدن یا براشینگ موی اکستنشن از آرایشگرتان سوال کنین. موی اکستنشن شونِه و شامپوی مخصوصی داره.

  بخش سلامت تبیان

  منبع : tebyan.net

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *