24 ساعته زیبا باشید

  :
  24 ساعته قشنگتر باشین

  :

  مجله سیب سبز: در هر زمان از روز، پوست حالات متفاوتی داره. پوست شما در ظهر متفاوت از شبه و به خاطر همین در ساعتای جور واجور مراقبت متفاوتی هم می خواد تا سرحال بمونه.دکتر شیلا باوتیستا، متخصص پوست میگه: «اگه شمام مانند خیلی از خانوما اصلی ترین مراقبتی که از پوست تون می کنین؛ صبحا شستن، خشک کردن و کمی مرطوب کردنه و شبا هم تنها مواد آرایشی رو پاک می کنین و با پاک کننده ای مناسب صورت تون رو می شویید.» باید بدونین تواناییای زیادی واسه قشنگتر بودن رو از دست می دین، چون این کارا فقط جزئی از یه مراقبت خوب واسه حفظ خوشگلیه نه همه اون.
  شما می تونین با اجرای یه برنامه درست و اصولی پوست تون رو به طور کامل از این رو به اون رو کنین. تلاش کنین، نیازای متفاوت پوست تون رو بشناسین تا خوب اونا رو برآورده کنین، پوست شما در هر زمان از روز حالت متفاوتی داره.

  صبحا (از ساعت 7 تا 12)
  خشکی آزاردهنده صبحگاه
  شبا وقتی که خوابین پوست و لبای تون رطوبت خود رو از دست میدن و در این خشکی صبحگاهی قسمتایی که بیشتر از همه آسیب می بینن جاهاییه که پوست ظریف تر و آسیب پذیری دارن، مثل پوست زیر چشم که خیلی راحت چروکیده می شه و زیبایی رو از چشما میگیره.
  وقتی خوابین حدود ساعتای 4 صبح دمای بدن بالا میره (شاید زیاد تجربه کرده باشین که نزدیکای سحر کلافه از گرما از خواب بپرید) هم اینکه در این زمان فشار خون و سطح هورمونا هم بالا می رن و همه اینا باعث می شه، پوستی که هنگام خواب به طور کامل چرب بوده، این چربی رو از دست بده و خشک شه، البته شاید کرمایی که هنگام خواب مصرف کردین مانع از دست رفتن کامل آب پوست شن ولی هر صورت پوست شما نیاز به کمک داره.
  صبحا پوست تون کثیف تر از هر وقتیه
   اگه روبالشی به طور کامل تمیز باشه و حتی همون روز اونو عوض کرده باشین با این حال پوست درزمان شب کثیف می شه به خاطر همین باید صبح پوست رو با یه پاک کننده شامل مرطوب کننده ولی غیرفومی بشورید تا تموم مواد آلوده و پوستای مرده روی پوست تون از بین برن.
  پف به وجود اومده به وسیله خواب رو از بین ببرین
   واسه چشمون پف آلود، دکتر فرانسزکا فوسکا، متخصص پوست در نیویورک پیشنهاد می کنه، واسه پف چشما به دنبال ژل زیر چشمی باشین که کافئین داشته باشه، این ژل باید اولین چیزی باشه که صبحا زیر چشم تون می مالید و حواستون باشه این ژل رو در یخچال نگه دارین تا هنگام استفاده هم دمای پایین و هم کافئین اون کمک کنه که رگا دوباره تنگ شن و پف و ورم چشم به سرعت از بین بره.
  واسه مالیدن کرم از انگشت تون تون استفاده کنین و کرم زیر چشم رو از سمت خارج به سمت گوشه داخلی بمالید اما راه حل دیگه، نوشیدن کمی قهوه س. ولی حواس تون باشه که زیاد هم نباید قهوه بخورین، یه فنجون قهوه می تونه ادرارآور باشه و در نتیجه مقدار کمی از رطوبت بدن رو دفع می کنه اما نوشیدن قهوه زیاد می تونه اندازه بیشتری از رطوبت رو دفع کنه.
  اگه می خواین لبای تون پوسته پوسته نباشه
   واسه این که خشکی لبای تون رو از بین ببرین تا قشنگ تر به نظر برسن، پیشنهاد می کنیم از جوش شیرین استفاده کنین. کافیه مقداری جوش شیرین رو روی مسواک تون بذارین و آروم روی لبا بکشین تا پوسته های مرده از روی لبا ورداشته شه تا در آخر لبا به طور کامل صاف شن و در این صورت رژلب هم روی لبا جلوه بیشتری داره.

  20 دقیقه قبل از خروج از خونه فراموش نشه
  حدود 20 دقیقه قبل از این که از خونه بیرون برید، مقدار خیلی از مرطوب کننده که شامل عاملا حفاظتی در برابر اشعه ماورای بنفش آفتاب(spf 30 یا بیشتر) باشه رو روی صورت تون بمالید، در واقع بهتره به دنبال ضدآفتابی باشین که مواد مرطوب کننده ای چون گلیسیرین و سرامید داشته باشه. این مواد رطوبت رو در سلولای پوستی به دام میندازن و باعث می شه، ساختار پوستی قوی تر شه. علاوه بر اینا، آنتی اکسیدانایی مانند ویتامین C، ویتامین E، چای سبز هم باعث می شن مقاومت پوست در برابر آفتاب بیشتر شه.
  ظهر(ساعت 12)
  بیشترین چربی در این ساعت رو می شه
  اندازه بعضی از هورمونا در طول روز بالا و پایین میره، هورمونایی که سحرگاه شروع به بالا رفتن کرده بودن حدود ظهر تا ساعت 4 بعد از ظهر به بالاترین اندازه خود در طول روز می رسن. یکی از این هورمونا «کورتیزول» است که موجب چرب شدن منطقه T یعنی پیشونی، بینی و چانه می شه طوریکه انگار یه لایه چربی روی پوست خوابیده. ظهر، هنگام ناهار چربیای منطقه T رو با یه دستمال پاک کنین البته بهتره صورت تون رو کلا بشورید و بعد با یه پودر بسیار سبک برق صورت رو کمی بپوشونین تا پوست تون یکنواخت تر به نظر برسه.
  بعد از ظهر(حدود ساعت 5)
  از اسپریای مرطوب کننده چیزی شنیدین
  بدن تقریبا حدود ساعت 4 بعدظهر حالتش رو عوض می کنه دمای بدن پایین میاد، فشار خون کمتر می شه و همه اینا باعث می شه، پوست بدون آب و خسته به نظر برسه. اگه بخواین دوباره آب رو به پوست تون برگردونین بهتره از یه مرطوب کننده بسیار سبک استفاده کنین و اگه مرطوب کننده تون به صورت اسپری باشه اثر بیشتری داره .
  شب (9 به بعد)
  بهترین زمان واسه قشنگ تر کردن پوست
  شما می تونین با رعایت نکاتی خواب شبای تون رو تبدیل به یه مرحله خوب در قشنگ تر شدن پوست تون کنین. شبا هنگام خواب بدن شما شروع به بازسازی بافتای آسیب دیده و بازسازی سلولای پوستی می کنه. دکتر اوا وینار، متخصص پوست و مو در بورلی هیلز میگه: «افزایش هورمونا واسه بازسازی پوست بسیار لازمه و این هورمونا شبا هنگام خواب به بیشترین حد خود می رسن و در نتیجه زمان خواب فرصت مناسبی واسه بالا نگه داشتن کلاژن و مقابله با چروک هاست. وقتی سرعت گردش خون زیر پوست زیاد می شه باعث می شه، پوست ناخالصیا رو پس بزنه و مواد مغذی رو جذب می کنه.»
  کرم چشم باید چه ماده ای داشته باشه
  قبل از خواب پوست زیر چشمای تون رو یادتون نره یه کرم چشم شامل پپتید می تونه بسیار اثر داشته باشه، چون تولید کلاژن رو زیاد می کنه. اینجور کرمی رو باید روی پوست گوشه خارجی چشم، استخون ابرو و زیر چشم بمالید تا به طور کامل پوست دور و بر چشم رو استواری بده. کرم شب شمام باید شامل موادی چون گلیسیرین، هیالورونیک اسید(واسه مراقبت از رطوبت پوست) و پپتید باشه.
  هنگام به کار گیری کرم باید اول مقداری از اونو کف دست بریزین و بعد آروم و با ملایمت روی صورت تون ماساژ بدین. هفته ای یه بار واسه دستا و پاهای تون از یه کرم مرطوب کننده مغذی و بسیار قوی استفاده کنین و بعد واسه تموم شب دستا رو با دستکشی نخی و پاها رو با جورابی نخی بپوشونین تا مواد مغذی و رطوبت کرم خوب جذب پوست تون شه.

  حواس تون به روبالشی باشه
   اگه
  روبالشی به طور کامل تمیز باشه و حتی همون روز اونو عوض کرده باشین با این حال
  پوست درزمان شب کثیف می شه به خاطر همین باید صبح پوست رو با یه پاک کننده
  شامل مرطوب کننده ولی غیرفومی بشورید تا تموم مواد آلوده و پوستای مرده
  روی پوست تون از بین برن.
  به چه دلیل کرمای شب از همه موثرترند؟
  یکی
  از زمانای اصلی و مهم بدن واسه بازسازی خودش شبه و در 24 ساعت
  شبونه روز باید بیشترین تمرکز واسه بازسازیای پوستی روی این ساعتا باشه.
  به همین دلیله، پیشنهاد می شه خیلی از کرما هنگام شب و قبل از خواب
  استفاده شه. شبا بهتره از یه شوینده صورت به همراه تونر استفاده کنین
  تا تموم آلودگیا، چربیا، کرما و مواد آرایشی از روی پوست تون پاک
  شه البته به کار گیری یه اسکراب ملایم هم می تونه کمک زیادی به پوست شما
  کنه.
  علاوه بر اینا، تلاش کنین حتما هفته ای 2بار از کرمای لایه بردار
  استفاده کنین چون این کرما با برداشتن سلولای مرده به پوست شما کمک
  زیادی می کنن. اسکرابی که شامل گلیکولیک، اسید سالیسیلیک یا اندازه کمی
  رتینول باشه می تونه بسیار اثر داشته باشه شما باید این کرما رو خیلی ملایم
  با حرکات زمونه ای به صورت بمالید. کرمایی که خستگی رو برطرف می کنن.

  منبع : برترینا

  منبع :

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *