25 روش برای کاهش 500 کالری در روز | ورزش

  به گزارش آلامتو به نقل از Health.com ؛ اساسی ترین راه واسه کاهش وزن کاهش کالری است. اما شما چیجوری می خواید واسه دیدن نتیجه خوب کالری اضافی رو قطع کنین یا بسوزونین؟ جواب ساده س!: شما می تونین با حذف 500 کالری در هر روز یه پوند در هفته کم کنین. (کالری سوخته براساس یه زن 150 پوندیه.)

  در واقع، با چند مبادله و تعویض در روز می تونین 10 پوند در 5 هفته از وزن خود رو کم کنین . پس تلاش کنین این 25 ترفند آسون رو امتحان کنین:

  با پای خود ضربه بزنین.

  دوستان لاغر شما شاید آدمای بی قراری هستن، که فقط با ضربه زدن با پای خود و یا بی قراری در طول روز 350 کالری می سوزونن.

  واسه چند روز در حالی که با تلفن حرف می زنید راه برید، و یا با دست و یا پای خود ضربه بزنین.

  از آجیلا فاصله بگیرین.

  به خصوص اگه آجیلا تو یه ظرف بزرگ هستن، چون هرچه کاسه بزرگ تر باشه میل به خوردن بیشتر می شه.

  آجیلا دارای چربیایی هستن که واسه قلب به درد بخور هستن، اما کالری بالایی دارن، مقدار کمی (حدود 1 اونس) از آجیل مخلوط دارای 175 کالریه. 3 مشت آجیل دارای 525 کالریه پس با قطع آجیلا بیشتر از 500 کالری کم کنین.

  نمی تونین در مقابل آجیلا خود رو کنترل کنین؟ پسته بخورین: 2 مشت پسته فقط دارای 159 کالریه، و هم اینکه پوست اون باعث کاهش سرعت خوردن اون می شه.

  در مقابل تلویزیون غذا نخورین.

  با در نظر گرفتن تحقیقاتی از دانشگاه ماساچوست وقتی که شما در مقابل تلویزیون هستین تا 288 کالری بیشتر می خورید. عوضش، روی میز غذا بخورین. و به جای یه ساعت تماشای تلویزیون یه ساعت واسه پیاده روی با همدیگه وقت بذارین، که 527 کالری می سوزونه.

  مصرف سالادهای بزرگ رو محدود کنین.

  سالادها ممکنه سالم به نظر برسن، اما با وجود تموم خوبیا می تونه پر کالری تر از لازانیا باشن. کارامل پنیر، آجیل، بیکن، آووکادو و میوه خشک، می تونه مقدار زیادی کالری به شما اضافه کنه.

  فقط با خوردن یه سالاد خیلی ساده و سبک 500 کالری صرفه جویی کنین.سبزیجات کم کالری مانند (فلفل، پیاز کبابی، یا قارچ) رو استفاده کنین و از کمی سس گوجه فرنگی استفاده کنین.

  از بشقابای کوچکتر استفاده کنین.

  بشقاب 12 اینچی خود رو با یه بشقاب 10 اینچ تعویض کنین. شما با این کار 20 تا 25٪ کمتر می خورید و تا 500 کالری صرفه جویی می کنین. و طبق گفته محققان احساس سیری کمتری نمی کنین.

  خامه رو خط بزنین.

  یا دست کم اندازه اونو کم کنین.دسر قهوه با اندازه های بزرگ و گزینه هایی مانند خامه، شیر و شربت می تواند670 کالری داشته باشه.

  وسوسه مصرف خامه دارین؟ تلاش کنین یه فنجون اسپرسو که در کل فقط 30 کالری داره رو بخورین. با این کار شما 640 کالری سود می کنین!

  حساب تنقلات و بسکویتای رو که می خورید داشته باشین.

  شما نباید یه جعبه بزرگ تنقلات رو به عنوان میان وعده کنار بذارین چون بسیار وسوسه انگیزه که شما همه ظرف رو خالی کنین.

  خوردن و نشستن.

  وعده های غذایی به سبک خونواده، با بشقاب بزرگ و کاسه غذا روی میز، مردم رو به مصرف واسه بار دوم و سوم دعوت میکنه.

  صدها کالری رو با پر کردن بشقاب قبل از آوردن اونا به روی میز رو قطع کنین. هم اینکه مصرف غذا در آشپزخانه رو قطع کنین. و در اونجا نشینین

  نوشیدنیا رو کم تر کنین.

  شربتها، مخلوطای ترش، آب میوه های شیرین و نوشابه ها می تونن بیشتر از 800 کالری دارا باشن.

  ماکارونی بخورین.

  یه فنجون ماکارونی دارای فقط 220 کالریه. اما براساس تحقیقات دانشگاه نیویورک حجم یه شام معمولی که در رستوران می خورید می تونه تا حد 480٪ بیشتر از 1 فنجون ماکرونی باشه، که دارای 1056 کالریه. حتی اگه شما 2 فنجون ماکرونی هنوزم می تونین 616 کالری ذخیره کنین.

  مهمانیا رو محدودتر کنین.

  غذا خوردن با هفت نفر یا تعداد بیشتری مهمون می تونه باعث شه که شما 96 درصد بیشتر غذا بخورین. مثل اینه که شام خود رو دو برابر کنین، ناهار خوردن با تعداد مهمانان کمتری باعث ذخیره 500 کالری یا بیشتر می شه.

  بشقاب خود رو کامل خالی نکنین.

  در هر وعده غذا 25 درصد از غذای خود رو در بشقاب رها کنین. چیزی که باقی می مونه رو که به عنوان پس مونده غذا مونده رو واسه ناهار در روز بعد کنار بذارین.

  اگه شما معمولا 2000 کالری یا بیشتر در هر روز می خورید، شما با این کار 500 کالری از اونو کاهش می دید.

  حجم دسر رو کم کنین.

  در منوهای غذا دنبال اندازه های کوچیک از دسرای بزرگ بگردین، پس شما می تونین کالریای اضافی رو کنار بذارین و پایان وعده غذایی خود رو شیرین کنین.

  اسموتی نخورین.

  یه اسموتی بزرگ 32 اونسی دارای 800 کالری یا بیشتره. واقعا مناسب نیس که شما چندین بار در هفته واسه صبحونه اونو استفاده کنین.

  اگه تلاش کنین یه پیش غذای کم کالری از جو دوسر با شکر قهوه ای و تیکهای موز و یه فنجون قهوه مشکی رو بخورین. شما 518 کالری نجات می دید.

  مراقب باشین در دام مواد غذایی به اصطلاح سالم نیفتید.

  وقتی که منوی غذا پر ازغذاهای سالمه مردم گارد خود رو پایین میارن، دست کم کالری این غذاا تا 35٪ است.

  شمام به احتمال زیاد وقتی غذای سالم می خورید تا 131 درصد نوشیدنی و دسر با کالری بیشتر سفارش می دید. از غذاهای پر کالری بیخیال شین تا 500 کالری صرفه جویی کنین.

  مراقب روغنای مخفی و اضافی باشین.

  به جای روغن موادغذایی خود رو کمی بپزید، بخارپز یا آب پز کنین در نتیجه شما 124 کالری در هر قاشق غذا خوری روغن رو ذخیره می کنین.

  خواب کافی داشته باشین.

  خواب کم می تونه شما رو گرسنه تر کنه، تحقیقات نوین از دانشگاه شیکاگو نشون میده آدمایی که خواب مناسب دارن در حدود 1087 کالری صرفه جویی می کنن.

  بهترین میزبان باشین.

  به مدت 1 ساعت واسه خرید مواد غذایی برید، 2 ساعت از وقت خود رو صرف طبخ و پز واسه جشن و تعطیلات بکنین، میز رو بچینید، و خدمت رسانی کنین.

  بعد از این که 640 کالری سوزونده اید خوشحال باشین.

  عادت خوردن نوشابه رو کنار بذارین.

  12 اونس نوشابه دارای حدود 150 تا 180 کالریه. اگه شما دو سه بار در روز نوشابه می خورید، شما مقدار خیلی از کالری اضافی دریافت می کنین.

  تشنگی خود رو با آب فرو بشونین و 540 کالری انرژی ذخیره کنین.

  ترفندهای ساده واسه سیر شدن (با کمتر خوردن!)

  واسه صبحونه، 2 تخم مرغ آب پز بخورین. (با این کار شما احساس سیری می کنین و حدود 416 کالری کمتر در بقیه روز مصرف می کنین.)

  قبل از ناهار و شام، از 1 فنجون سوپ لذت ببرین. (شما حدود 134 کالری کمتر در هر وعده غذا مصرف می کنین.) و در کل 684 کالری در روز صرفه جویی کنین.

  پاپ کورن کره ای رو کنار بگزارید.

  بله، یه ذرت بو داده بزرگ دارای حجم بزرگ 1005 کالریه.

  پاپ کورن کمتری استفاده کنین و بیشتر از 700 کالری انرژی ذخیره کنین.

  با معده خود هماهنگ باشین.

  به این توجه کنین که وقتی احساس سیری می کنین، قاشق و چنگال خود رو وقتی که به رضایت رسیدید پایین بیارین.

  به جای نگاه کردن به اینکه بشقاب خالیه به نشونه های بدن خود نگاه کنین وتا 500 کالری در روز ذخیره کنین .

  نوشیدنیای بدون قند بخورین

  20 اونس چای همراه با آب میوه اضافه شده می تونه 400 کالری داشته باشه. و چای شیرین به سبک جنوبی بسیار بهتر از نوشابه س. یه بطری 16 اونسی چای شربتی شیرین 180 کالری داره. سه عدد از اونا 540 کالری داره.

  نوشیدنیای بدون قند رو انتخاب کنین و بیشتر از 400 کالری انرژی ذخیره کنین.

  اندازه های هر وعده رو بررسی کنین.

  کالری محاسبه شده در منوی غذا واسه میگو سرخ شده و برنج 350 کالری در هر وعده س، اما ممکنه حجم اون به اندازه 4 نفر باشه. پس اونو با سه دوست تقسیم کنین و 1050 کالری صرفه جویی کنین.

  زیاد به خوردن فکر نکنین.

  حتی اگه شما در طعم پر چربیای مورد علاقه خود زیاده روی کنین، با حجم 5 اونس به جای 12 اونس 550 کالری رو نجات می دید.

  .

  منبع : alamto.com

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *